Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Haziran 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
KORKUSUZ OLMANIN YOLLARI Sanatta, siyasette, ticarette ve hayatın her pikselinde cesaretli olmamızın önemini bildiğim için sizlere cesaretli olmanın metot ve tekniklerinide yazdım. Sahne korkusu dahil tüm korkuları- nızdan kurtulmak istermisiniz. 1- Korkusuz olabilmek için daha önce cesaretine güvendiğiniz insanlarla birlikte olunuz. Birlikte olamasanız bile onlarla tele- fonda konuşunuz. Onlara e mail gönderiniz. Hiçbirini yapma olanağınız yoksa onların yaşamlarını ve davranışlarını düşününüz. Bir süre sonra kendinizi cesaretli hissedip korkusuz olacaksınız. 2- Korkmakmı istiyorsunuz korkmamakmı kararınızı açık ve net olarak vermelisiniz. Korkak insanlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Benim binlerce övgü dolu e-mail almama neden olan bir sözüm var bir çok okurumda telefon ederek bu sözü- mün anlamlı olduğunu ve çok beğendiklerini bana aktardılar bu sözümü önceki kitaplarıma da ekledim: “kimseden korkmayın korkutun korkarlar” 3- Birileri tarafından size kötülükler yapılıyorsa cesarete ih- tiyacınız var demektir. Yeryüzünde yaşayan herkeze peygam- berlere dâhil kötülük yapılmıştır, bu doğrudur o yüzden size de yapılabilir. Tedbirlerinizi alırken yakın çevrenizden başlayınız. 4- Önceden cesaretli olanlar sonradan korkak olurlar mı? Ge- nellikle olmazlar ancak birey kendisini gevşek bırakırsa çevrenin baskılarına boyun eğerse direnci kesinlikle kırılır. 5- Şu ayrıntıyı aklınızda çıkarmayınız. Dünyanın en zor işi bir can almaktır. Sizinde canınızı kimse alamaz. Sadece allah izin verince size kötülük yapabilirler. 6- Cesaret veren yiyecekler var mı? Acaba diyen okurlarım olacaktır hemen cevap yazabilirim. Balık yemek insana cesaret vermektedir. Yine en çok işinize yarayacak olan üstelikte denedi- ğinizde hayretler içersinde kalacağınız bir yiyecek söyleyeceğim. Ekmek, börek, vs undan pişirilmiş gıdaların yanık olan yerleri sizleri cesaretlendirecektir. Hatta kendinizi tarihte en cesaretli olarak kabul etmiş bir lider gibi hissedeceksiniz. Hemde bu aşa- ma, aşama değil hemen etkisini gösterecektir. Birde domatese benzeyen hurma yiyebilirsiniz. 7- Cesaretli olarak hayat yaşayanların hiçbirine saldırı ya- pılmamıştır. 8- İnsanlar korkuya da korkusuzluğa da alıştırılabilir. Dünyada ki insanların büyük bir bölümü diğer insanlarında kendileri gibi olmasını istemektedir. Bir insan korkak ise korkak olmanın çok faydalı olduğuna inanır. Bundan dolayı da yanındakilerin de korkak olması için yoğun çaba sarf eder, bu gayretleri sonucun dada bunu başarır. Cesaretli insanlarda aynıdır, onlarda diğer- lerinin de korkusuz olmasını ister. 9- Korktuğunuz anlarda şu davranışlarda bulununuz. Sanki korku oluşturacak bir durum yokmuş gibi hareket etmeye çalışınız. 10- Hayat çok güzeldir doya doya yaşanmalıdır. İşte bu yüzden korkmadan korkusuzca yaşanmalıdır. Korkularımızdan arın- mazsak huzur ve güven bizimle olmaz. 11- Korkakların çok olmasının nedeni şudur. İnsanların bir çoğu hayatta yaşayabilmem için korkarak ve ürkerek hayatıma devam edersem daha uzun yaşarım diye düşünmektedir. 12- Korkuya kapıldığınızda nasıl davranmalıyım sorusuna en güzel ve anlamlı cevap kesinlikle şu olacaktır. Benim şu andaki başıma gelen korku ve ürküntüler peygamberimizin başına gelseydi acaba nasıl davranırdı diye akıl yürütünüz. Bir süre düşününce korkunuz yerini cesarete bırakacak asla korkmayacaksınız. 13- Korkutulanların tek benzerlikleri vardır oda şudur; yalnız olmaları ve çevresinden kopuk yaşamalıdır. Çevresiyle birlik olan çevresinden destek alan birini asla kimse korkutamaz. 14- Korktuğunuzda bir çözüm yoluda şudur. Sizi korkutmaya çalışan örgüt veya topluluk her neyse önemli değil siz şunu yapı- nız. Sizi korkutanlarıda korkutabilecek güçleri bulunuz. Bu güç devlet ve millet olabilir. Devleti ve milleti hiç bir güç korkutamaz. Hasbora, lluzyon, Sihirbaz, Alevbaz, Atebaz, Karagz, Hacivat, Kukla, Sihirbaz Malzeme