Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ekim 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sayın müdürüm , sevgili öğretmenlerim ve okulumuzun özünü , ülkemizin geleceğini oluşturan siz değerli arkadaşlarım
Ben Berk DEMİRAKI , 10 AG sınıfı Temsilcisiyim ve Okul temsilciliğine adayım.Öncelikle beni dinlemeye geldiğiniz için teşekür ederim.Okulumuz çok muhteşem bir okul olmayabilir ama bir okulu muhteşem yapan onun içindeki öğrencilerdir.Sizlerin okulumuzla ilgili sorunlarını çözmek için okul temsilciliğine adaylığımı koydum.Peki bu sorunlarla karşılaşan kişiler yani biz öğrenciler bunları hep beraber olup çözmemiz gerektiğini düşünüyormuyuz?Tabiyki düşünmeliyiz.Okulumuzun ve öğrencilerimizin sorunları: Ulaşım , Sağlık , Temizlik , ders programlarımızın düzgün olmayışı vbz sorunlar.
Ulaşım sorunumuz için ESHOT müdürlüğüne bir dilekçe yazarak tepkimizi gösterebiliriz.Bu dilekçede öğrencilerimizin 8 ve 82 numaralı araçların okulumuzun önüne kadar gelmemesi yüzünden okul ile durak arasında kalan yolu yürümek zorunda kaldıklarını belirtebiliriz.Okulumuzda koridorlarda ve sınıflarda ilk yardım dolabı bulunmamakta , bir arkadaşımız kaza geçirse yardım edemiycez böylece ambulansın gelmesini beklemek zorunda kalıcaz.Bunun için en azından iki blokta birer tane ilk yardım dolabı bulundurmalıyız.Okulumuzun sadece sorunlarını çözmeye çalışmakla kalmamalıyız.Diğer okullarda olduğu gibi bizlerde aktivitelere katılmalıyız.Bu aktiviteler illaki futbol , satranç , basketbol , voleybol olucak diye birşey yok , eğer biz istersek haftada birgün okulumuzun öğrencilerinin istediği bir filmi konferans salonunda izleyebiliriz.Peki Salonumuz küçük olabilir ama ilk hafta 9. sınıflar 2. hafta 10. sınıflar ve 3. hafta 11. sınıflar 4. hafta ise 12. sınıflar film izleyebilir.Ve bu filmi seçmekte onların elinde olmalıdır.Eğer MEB kabul ederse ,okulumuzda serbest kıyafet uygulamasını başlatacağız.Siz İsteyin, Biz Değerlendirelim. Hep Birlikte El Ele Verelim.Okulumuz için gerekli olan herşeyi tek tek yapıcağım.Derslerinizden arta kalan zamanlarda yanıma gelip söyleyebilirsiniz bunları tek tek not alıcağım.Ve oylarınızı bana vermenizi istiyorum , oyunu bana veren veya vermeyen bütün arkadaşlara konuşmamı dinledikleri için tekrar teşekür ediyorum. (olabilir)