Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Şubat 2012       Mesaj #47
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar öncelikle hepinize saygılar selamlar.
öncelikle şu hususları belirtmek isterim.bankacı olmak isteyen varsa ilk özelliğiniz sabırlı olmak, susmasını bilmektir.Hiçbir bankacı ben işimden çok memnunum çok rahatım diyemez.Ama işinden de vazgeçemez.Çünkü bankacılık sigara bağımlılığı gibidir başladınızmı kolay kolay bırakamazsınız.İşimiz çok sitresli bir iş inanın gece yatağıma yattığımda bile yarınki işimi nasıl bitireceğim, falanca müşteriye ne cevap vereceğim, kredi servisindeyseniz hedefim tutuyormu tutmuyorsa nasıl bir strateji izleyeceğim nasıl bir plan yapacağım ( Tabi pilanlar bir türlü tutmaz-Elimizde olmayan sebeplerden dolayı-) , gişedeyseniz bu gün inşallah kasa açığı veya fazlası vermeden günü bir atlatabilsem der durursunuz.çalışma saatlerimiz saat 8.30 da başlar gece 12 ye kadar yolu vardır.ben şahsen 12 de çıktığı günler olmuştur.2 veya 3 hafta da bir hafta sonu çalışırım.Anlayacağınız banka şartnamesinde de yazar 29 Ekim haricinde hergün banka personelini çalıştırabilir.Maaş hususna gelince gişede başlayan lise mezunu arkadaş 950 tl maaş alır 3 ayda bir 1 maaş ikramiye şubenin hedefleri tutarsa 3 ayda bir 300 ile 900 arası prim alır.üniversite mezunu gişe görevlisi 1050 ile 1350 arasında maaş alır diğer şartlar aynı.Üniversite mezunu kredi servisinde çalışlan servis görevlisi arkadaş üniversite mezunu ise 1.500 tl maaş alır yanlız kredi servisinde hedefler tutarsa 300 ile 2000 tl arası prim alır.kredi servisinde daha yetkili isen 1900 ile 2.500 maaş alırsın diğer şartlar yine aynı.Kısacası bankalarda kredi servisleri her zaman fazla maaş alırlar.Bankalarda şube müdür olabilmek için ise en az 10 yıllık bankacı olman lazım.Başka merak ettiğiniz konu olursa yardımcı olurum.