Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mart 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ÖDEVİM VAR EKSİKLERİNİ YAZARSANIZ SEVİNİRİM.Teknoloji dediğim de aklıma genel de güzel şeyler gelir. Aslında doğru düşünüyorum fakat doğru düşündüğüm kadar da yanlış düşünüyorum. Bu nasıl olur diye düşünüyor insan ama oluyor. Teknoloji insana sunduğu fırsatlar sayesinde insanları kendisine çekiyor. Düşündüğüm de bana sağladığı katkılar çok fazla. İnsanlar insanları kötü yola doğru sürüklemekte ama farkında değiliz. Televizyona bağlı olup etkisinde kalan çok insan tanıyorum. Özellikle çocuklar TV karakterlerinin etkisinde kalıyorlar ve buda onların psikolojik dengelerini bozuyor. Bunu yapan insanlar aslında kendilerine zarar veriyor ve geleceğimizi tehdit ediyorlar. TV dizi izleyerek zaman geçirmek için değil bilgi edinmek içindir. Ama insanlar kendilerine zarar veriyor farkında değiller. Sadece TV değil çoğu eşya; teknoloji alanına giren her şey doğru kullanıldığında yararlıdır. Teknoloji kötü kullanıldığında insanlığa zarar verir. Bir örnek atom parçalandığında Japonya’yı bombalamak amacıyla kullanılmasaydı Japonya’daki insanların bazıları kolsuz, bacaksız olmayacaktı. Ancak atom enerjisi kanser tedavisi için kullanılsaydı geliştirilseydi şuan kanser çok azalacaktı. Teknoloji insanlığa zarar da veriyor katkı da sağlıyor. Sonuçta insan insana zararı teknoloji sayesinde veriyor. Bu söylemimden teknoloji karşıtı olduğum sanılabilir. Aslında teknoloji yandaşıyım teknolojinin insana zarar vermediği sürece.