Arama

Evde civciv nasıl beslenir? - Tek Mesaj #386

Revenger - avatarı
Revenger
Ziyaretçi
21 Haziran 2012       Mesaj #386
Revenger - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
emremn2 adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar ilk önce merhaba hepinize bi kaç sorum olucak ama acil ..

1-) Civcivleri güneşe 15 falan koyuyorum kutum gayet genış çok güzel bı yuva , kutunun yarısını güneşte yarısını gölgede tutuyorum isterlerse gölgeye de geçsinler diye ama şu var ki güneşte ölü gibi yatıyolar , bazen sesli bazende sessiz.Gagaları yere değmiyo ama yana doğru ölü gibi yatıyo bu iyi bi şey mi kötü bişey mi?

2-) Civcivim böyle yapınca aklıma şu geldi , ben yemlerini civciv yemi olarak veriyorum hala , 1 hafta olucak alalı , aldığım yer de civcivleri 1 hafta önce almş yani 2 haftadr yaşıyolar.Yemlerini sürekli değiştiriyorum günde 4-5 sefer.Ama yiyolar , koyunca yine yiyolar bitiriyolar bende yine koyuyorum.su ve yem yemeleri normal ama arada çok oturuyolar acaba fazla yemiş olabilirler mi?

3-) Çeşme suyundan veriyorum sularını yanlış mı?
4-)Bi kaç tane karınca yediler bu onlara zarar verir mi?
5-)Haşlanmış yumurta veriyorum günde sarısının yarısı yeter limi fazlamı?
6-) Arada kutudan balkona salıyorum 2 defa yaptım 1 hafta içinde az mı ? arttırmalı mıyım?
7-)Ekmekte vermelimiyim?
Msn RolleyesYemlerini ıslatıp vermem gerektiğini duydum senelerdir ilk defa duyuyorum.Civciv yemini ıslatıp mı vericez?
9-)Yemi yem kaplarına koyuyorum yem kabı dediğim mor bi kap , ama civcivler ayaklarıyla içine girip , hani kediler dışkılarını gömmek için toprağı eşelerle ya o şekil yemleri yere doğru eşeleyip yerden yiyolar bunun sebebi ne olabilir?
10-)Civcivlerimi dediğim gibi yarısı güneşte kyarısı gölgede bıraktım , ama biri çok baygın duruyo , Acaba güneş mi çarptı kyoksa fazla mı yedi ? Bunlara karşı neler yapabilirim şimdi?
11-)Ne sıklıkla yem vermeliyim günde? ne kadar yıyeceklerını bılıyorlar mı? yem kutularınıda süreklı gazetelere dağıtıyolar , o yüzden bıttıkçe yem kutularını doldurmalımıyım?
HERŞEY iÇiN TEŞEKKÜRLER ACiL CEVAP BEKLIYORUM BEYLER

1) Güneşte durmalarında hiçbir türlü sakınca yok yatsınlar.
2) Fazla yemiş olabilirler kursaklarına bakıp öyle yem verirseniz daha iyi olur. Ayrıca çok yem yerlerse ölebilirler.
3)Çeşme suyunun bir sakıncası yok. Hayvana hazır su verildiği nerede görülmüş. Msn Grin
4)Hayır kesinlikle vermez. Bu onlar için daha iyi. Böcek, karınca yesinler hatta yemden daha çok.
5)Haşlanmış yumurtayı ilk defa duydum. Msn Grin Ama siz vermeyin yem ve böcekle besleyin.
6)Az tabii ki. Toprak olan yere çıkartın her gün 2-3 saat.
7)Ekmeği ezin yem gibi küçücük yapın ve yeme karıştırıp verin.
8)Hayır normal vereceksiniz.
9)Onun sebebini bilemem ama yesinler yeter ki. Msn Grin
10)Civcivler güneşte mayışır o yüzden yani. Ama güneşin onlara zararı yok emin olun.
11)Dediğim gibi kursaklarına bakıp yem koyun fazla yerlerse ölebilirler.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.