Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
çamçam adlı bir çam ağacı vardır bu ağaç halinden hiç memnun deyildir diğer arkadaşlarına hep şikayet eder benim niye sizin gibi çiçeklerim yok benim niye sizin gibi çiçeklerim yok der durur arkadaşı çiçek derki sen bir çam ağacısın ondan sen özelsin sen kozalak verirsin bak şurda adı ağaççık olan bir ağaç var oda senin gibi üzgün ama çiçek açıyor o ise ben niye kozalak vermiyorum deyip durur beraber konuşun bakalım belki annaşırsınız sonada başımızı şişirmassiniz der çamçam ağaççığın yanına gider ve derki çiçek açmak nasıl ben her zaman kozalak veririm ondan çok sıkıldım sen ise hep çiçek verirsin ama hiç mutlu deyilsin ne oldu bana söyler misin der ağaççık tamam olur der ve başlar anlatmaya ben hep çiçek verdiğim için çok mutsuzum kozalak açmakta isterdim tahmin ediyim sende çiçek açmak istersin demi der çamçam evet bildin ama açamıyorum ondan çok mutsuzum sen ve ben bir günde olsa çiçek ve kozalak açsak hoşuna gitmezmi sen kozalak açardın ben ise çiçek açardım ve bizde diğer arkadaşlar gibi bir günde olsa mutlu olurduk diğe arkadaşlara söyleyelimmi belki onlarda bizim istediğimiz gibi çiçek ve kozalak açmak isterler hadi söyleyelim derler ve söylerler diğer arkadaşları halinden memnun olduklarını söylerler olsun belki fikriniz değişir eğer değişirse bana haber verin o bana yeter der çamçam ağaççık eğer deyişmezse bi gün mutlaka değişir der

Kaynak: Bitkiler arasında geçen olayı, bitkileri kişileştirerek oyun halinde yazar mısınız?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 0 üye beğendi.