Arama

Genç emekli ,,, - avatarı
Genç emekli ,,,
Ziyaretçi
8 Mart 2013       Mesaj #7
Genç emekli ,,, - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Aynı sorun bende de vardı Makine Vınn vınnn deyip sürekli resetliyordu.
Servisler 400 Tl (Anakart) Diğeri 230 Tl ana kart 180 Tl Tamir gibi fiyatlar verdiler.
Bu problemde Sadece kondansatörleri değiştirmek yetiyor.

Yaklaşık 1 Tl Kondansatör Maliyeti var.

3 Dk de da değiştirebiliyorsunuz.

kondansatör değerleri

25 Volt 220 MFarad
16 Volt 470 MFarad

Voltaj değerlerine çok takılmayın.. bulamazsanız (Yani o sıra dükkanda yoksa) yerine daha yüksek voltaj lı olanları kullanabilirsiniz.

Merhabalar,,, yaklaşık bir aydır bu sorunu bende yaşıyordum.. Bir ay kadar önce elektirikler cok sık kesilmişti muhtemelen bu nedenden dolayı bu arıza oluştu kanaatindeyim.. diğer sorunu yaşıyan arkadaşlar gibi, benimde günün içinde bir kaç kez Led ışıklar yanıp sönerek dolap devreye girmede zorlanmaktaydı.. bu yaklaşık üç beş dakilka kadar sürmekte daha sonra dolap devreye giriyordu..dolabın kapağını açtığımda lambalar yanıyor fakat kapatır kapatmaz tekrar Led ler yanıp sönüyordu..Bosh servisi aradım karta 300 tl + işcilik istedi.. Bu formu okuduktan sonra biraz daha arştırma yaptım kart tamiri yapan bir kaç yer buldum işcilik dahil 150 tl istediler, eğer kartı söküp götürdüğümde ise 50 tl ye yapacaklarını söylediler.. Fakat ben kartı söktüm Bursada elektronikciler çarşısına götürerek, 0,50 tl ye Kondansetör 16 Volt 470 MFarad aldım , aldığım yer tamir yapmadığı için pasajda tamir yapan dükkana götürdüm , adam baktı bu kondansötör patlak gözükmüyor dedi.. gercekten patlak olan kondansötör biraz kararmış ,, şişmiş olmalı fakat benim kondansötörde hiç bir emare yok ,, kondansötörü ölcemediği için ben risk alarak değiştirmesini istedim.. 1 tl de işcilik verdim.. İçimdeki ses bu formda yazılanına güven diyordu.. kaybedceğim bir şey olmadığı için değiştirip kartı eve getirdim ve taktım... yaklaşık iki saat oldu şimdilik Maşallah saat gibi çalışıyor.... Sonuç 350 tl lik masrafı ,, biraz araştırarak 1,5 tlye mal ettim.. Eğer tekrar aynı sorun yaşarsam yine bu formda paylşacağım.... Kondansatör bilgisini paylaşan arkadaşa sonsuz Teşekürlerr,, Allah razı olsun...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.