Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mart 2014       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yurt uzerınde doğup buyuduğumuz, toprağından, suyundan, yeraltı ve yer ustu her turlu zengınlığınden yararlandığımız, havasını teneffus ettığımız toprak parcasıdır.

Yurdumuz üzerinde barış dostluk ve kardeşlik içeresinde yaşıyorsak herkes dini duygu ve düşüncelerini, insan olarak verilen hakları rahatça kullanabiliyorsa, insanlar kendi yurdumun insanı diye birbirlerine kol kanat geriyorsa gerektiğinde beraber omuz omuza savaşabiliyorsa bu milli birlik ve kardeşliğin yegane göstergesidir.

Yurdumuza Sahip Çıkmazsak Ne Olur

Yurdumuza bir yabancı gibi davranıp kamu mallarına zarar verirsek, bana birşey olmaz, bana dokunmayan yılan bin yaşasın düşüncesinde olursak ülkemiz gün geçtikçe maddi manevi bir sürü zarara uğrar ve bununla beraber tıpkı günümüzdede örnekleri çoğaldığı gibi insanlar birbirlerine yardım etmekte geri durmaya başlar, herkes kendi canını ve malını düşünür hale gelince fırsat kollayan düşmanlarda bizi içten ve dıştan parçalayıp ülkemizi ele geçirmek için bütün silahlarını kullanmaya başlar, komşu ülkelerden Filistin, ırak, Libya, suriyedeki gibi iç savaş olur birbirimizi öldürmeye başlarız.

Daha sonra düşmanlar gelir ülkemizi ele geçirir kendi istediğimiz gibi yaşamak şöyle dursun onların istedikleri gibi yaşamak zorunda kalırız, Ailemiz komşularımız, dinimiz, namusumuz onların elinde olur.

Bu vatan için dökülen bu kanların onun için büyük anlamı vardır.