Arama

Savaş Resimleri - Tek Mesaj #2

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Kasım 2005       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bir buduncuyum.Oysa bilirim ki her çocuk masumdur,her acı acıdır... Bizler,kadınımız erkeğimiz "Toprağa göz dikene" karşı savaş seven insanlarız..Türk Budununun yazdığı onurlu savaş destanlarını ezberlemişiz.
Ama böyle savaş olmaz! Bunun adı savaş değil!

BÜTÜN ÇOCUKLAR TATLIDIR ...
ŞİRİNDİR ...
GÜZELDİR ...

AMA ,
AYNI DÜNYADA VE AYNI ZAMANDA ,
BAZI ÇOCUKLAR FARKLIDIR ,
ÖZELDİR .
ONLAR,SAVAŞ ÇOCUKLARI !

Savaşlarda kullanılan uranyum yüklü bombalar,ve bebekler ... Hangi ırktan olduklarının hiç önemi yok,onlar çocuk ! Bugün Irak ta doğum yapan annelerin sorduğu ilk soru " erkek mi kız mı " değil . Onların ilk sorusu ; "Bebeğim normal mi"
Gözsüz,ikiden fazla gözü olan,insana pek benzemeyen,uzuvları anormalleşmiş bebek resimleri var...Bu görüntülere tahammül edilebileceğini sanmam !
ASLINDA,BÜTÜN ÇOCUKLARIN DÜŞLERİ BENZERDİR...
AMA ,
BAZILARI ÇİÇEK KOKUSUNU,DONDURMA TADINI DÜŞÜNÜRKEN ,
DİĞERLERİ BİR ŞEYİ DÜŞÜNÜRLER ,
SADECE BİR ŞEYİ ,
O DA ;
HAYATTA KALMAK !

Filistin de çocuklar "Arun aleykum" (Ey insanlık utanın) diye haykırıyor.
Yakın çevremde bilir ki çok insancıl biri değilimdir. Buna rağmen , çok utanıyorum .
Çok utanıyorum yavrum ...
Sana el uzatamamaktan,acını giderememekten,gözyaşını dindirememekten,huzurlu uyumanı sağlayamamaktan,sana anne baba kucağı verememekten,çocukluğunu yaşatamamaktan,senin yardımcın olamamaktan,çok hem de çok utanıyorum ..
Filistin ' de kasten hedef alınıyor ufak masumlar..Babasının arkasına saklanan çocuğu,özellikle nişan alıp karnından vurarak öldürdüler

Uyyy...! Savaşın çocuğu...
Uyyy..! Irak’ın Filistin'in çocuğu...
Uyyy...! Canım....
Oyyy..! Bebeğim...
Caaan..! Bebeğim...
Sen sus, ağlama;
seni göz yaşlarından,
seni kan damlalarından,
seni en derin yaralarından,
seni yüreğinden...
seni yüreğinden öpeyim
Son düzenleyen Safi; 4 Mart 2016 04:05 Sebep: Resim eklendi..