Arama

Hikayeler ve Öyküler -2- - Tek Mesaj #612

arwen - avatarı
arwen
Ziyaretçi
10 Nisan 2007       Mesaj #612
arwen - avatarı
Ziyaretçi
Bir tek gün istiyorum senden. Tek bir güne adeta bir yaşamı sığdırmak istiyorum. Koskoca bir gün… Sonra istediğin yere gidebilirsin. İstediğin kadar uzaklaşabilirsin benden. Ama son bir günde, sonu hiç düşünmeden geleceği düşünmeden ne varsa yaşanacak olan yaşayalım. Kısa süren bir aşkın son zerreleri kalsın yüreğimde, ne olur. Önce ıhlamur tazeliğinde sanki ayrılmayacakmışız gibi başlayalım güne. Ben sana kahvaltı hazırlayayım sen de bu arada uyur numarası yaparken acaba ne hazırlıyor diye düşün içinden. İçim mutlulukla dolarak gidip bahçeden çiçek toplayayım ve düzgünce yerleştireyim tepsiye. Elimde tepsiyle odamıza gelip seni uyandırayım sonra. Kahvaltıya geçmeden önce hep yaptığın gibi tepsiyi al elimden komidi’nin üzerine koy ve yatağa çek beni, sarıl doyasıya… Sonra kendimizi sokağa atalım, önceleri hiç götürmediğin yerlere götür beni. Değişik bir duygu yaşayayım yanında yeni âşık oluyormuşum gibi. Yeşille mavi karışsın birbirine gittiğimiz yerlerde. Tutkuyla sarılayım sana ve hayata. Sabahtan akşama kadar gezelim, durmadan yorulmadan. Zaten yanında asla yorulmam ki. Yemek yemeğe ihtiyacım yok senle besleneyim yeter. Akşama doğru, gün ışığını ve ısısını kaybetmeye başlarken yavaş adımlarla yürüyelim evimize,el ele… Ayrılığı bir an bile düşünmeden, coşkuyla durdurmaya çalışalım zamanı… Eve döndüğümüzde hafif bir fon müziği açalım sevgilim. Sen o ilk günkü gibi yanıma gel ve ‘dans etmek istiyorum eşlik eder misin?’ diye sor bende mahcup hafif kızarmış yanaklarımla utanarak yüzüne bakıp ‘tabiî ki’ diye cevap vereyim. Bizim olan o parçamızda kollarında olayım yeniden. O romantizmi yaşayalım. Sonra odamıza götür beni, yatağa yatır ve uyumadan önce hep yaptığın gibi alnımdan öp ve ‘iyi geceler yavrum’ de. Ve sonrasında bırak acılarımla beni. Son bir, kapının kapanış sesini duyayım sen giderken. Yatağımda öylece kalayım, seni düşünerek ağlayayım ayrılığımıza…. Ama bu son günü çok görme bana. Son kez yaşayayım içimde doyasıya seni ve sevgini….