Arama

DrMax - avatarı
DrMax
Ziyaretçi
12 Mart 2006       Mesaj #7
DrMax - avatarı
Ziyaretçi
XP de Band Genişligi Ayarları İle Baglantınızı Hızlandırın
MsXLabs.org

Windows XP ilginç bir şekilde bant genişli inin %20 sini kendisine saklıyor.
Eger bilgisayarınızı evinizde kullanıyor ve herhangi bir server kullanmıyor iseniz yani internet'e baglanırken veya internette iken sadece servis saglayıcının sunmuş oldugu hizmetleri kullanıyorsanız bu özelligi iptal etmeniz hızınızı gerçek anlamda görünür bir biçimde artıracaktır.
Bu arada şunuda söylemekte yarar görüyorum.Windows XP ilk kurulum aşamasında modeminizi en yüksek verimlilige göre ayarladıgından eger başka bir problem yaşamıyorsanız kesinlikle Windows XP'nin belirlemiş oldugu modem hız ayarlarının dışına çıkmayınız ve ayrıca başka bir optimizasyon programı kullanmayınız.
Sadece Windows XP update sitesine giderek modeminizin yazılım güncellemesi var ise mutlaka indirip yükleyiniz.Zaten bu tür güncellemeleri tüm Windows XP bileşenleriniz için yapmanız menfaatiniz icabıdır.
Şimdi size bant genişliginizi artırabilmeniz için nasıl bir yol izlemeniz gerektigini anlatmaya çalışacagım.
Bu uygulamayı kısa yoldan anlatacagım için sistem bilgisi az olan kullanıcılar için hiçbir uygulama riski bulunmadıgını da ifade etmek isterim.
İlk adım olarak
Başlat--Run(Çalıştır)
yolunu izleyerek açılan komut satırına gpedit.msc komutunu yazıp OK tuşuna basın.Bir sonraki adımda ,
Bilgisayar Yapılandırması>Yönetim Şablonları>Ag
bölümünü açın. Sol penceredeki QoS Paket Zamanlayıcısı'nı seçin ve sag pencereden Ayrılabilir Bant Genişligini Sınırla seçenegini çift tıklayın.
Ayarlar bölümünü Etkin duruma getirdikten sonra, Bant Genişligi Sınırı oranını 0(Sıfır)'a indirin.
Bu ayarlamaları yaptıktan sonra band genişliginizin tümünü kullanabileceksiniz
Son düzenleyen _VICTORY_; 30 Haziran 2013 20:33 Sebep: Düzenlendi.