Arama

Notebook almayı düşünüyorum, hangisini önerirsiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Ocak 2015 Gösterim: 3.495 Cevap: 16
mbp - avatarı
mbp
Ziyaretçi
4 Ekim 2013       Mesaj #1
mbp - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar
yeni bir apple notebook alacağım cok fazla model var aklım karıştı sizce hangisi almalıyım
Apple-Ipad Notebook
EN İYİ CEVABI Mira verdi
Laptop (notebook) alırken nelere dikkat etmeliyiz?
  1. Ekran boyutu: Şahsi fikrimiz laptop alırken 15.6 inç ekranı olan dizüstü bilgisayar almanız.
  2. İşletim Sistemi: Artık birçok laptop üreticisi/dağıtımcısı işletim sistemi olarak lisanslı windows 7 ve windows 8 serilerinden vermekteler. Şahsi fikrimiz windows 8 işletim sistemi ile verilen dizüstü bilgisayar almanız yönünde. Bazı firmalar laptopu aldığınızda işletim sistemi cd sini vermiyor bunları da göz önünde bulundurun. Nasıl oluyor derseniz vermeyenlerin birçoğu harddiskinizin bir kısmını bölmüş işletim sistemi ve donanım sürücülerini oraya eklemişlerdir. Her ürünün web sayfası var okuduklarınızdan bunu göremedi iseniz çekinmeyin eposta atın veya telefon açın bu durumu sorun. Yani lisanslı cd mi veriliyor yoksa hdd'yi bölüp oraya mı eklemişler.
  3. Ekran kartı: Ekran kartı ise şahsi fikrimiz 2gb ve üzeri almanızdır. Artık yazılımlar gelişti, web standartları ağırlaştı, oyun grafikleri zaten canlı film gibi. 2gb altındaki ekran kartı olan bilgisayarlar birçok uygulamada özellikle oyunlarda yetersizler.
  4. Bellek: Ram(Rastgele erişimli hafıza) konusuna gelince kesinlikle minumum 4gb ve üzeri ram üzerinde olan laptop alınmalı. 8gb li bir dizüstü bilgisayar seçimi iyi bir tercih olacaktır.
  5. Batarya Ömrü: Laptoplarda belki de en önemli konulardan birisi de batarya ömrüdür. 6 cell ve üzeri yazanları tercih edin. Ürünü satın alırken mutlaka kontrol edin.
  6. Sabit disk: Harddisk yani sabit disk konusuna gelince tavsiyemiz 750gb ve üzeridir.
  7. İşlemci: CPU (Merkezi işlem birimi) Minumum intel core i5 veya i7 amd serilerinden ise a8 veya a10 doğru bir tercih olacaktır.
  8. Kablolu/Kablosuz ağ kartı: Wireless 802.11b/g/n özelliğine sahip (N harfinin olmasını özellikle kontrol edin) kablosuz wifi kartının, 100/1000 Base T yani 100mb-1gb destekli kablolu ağ kartının olup olmadığına dikkat edin.
  9. Webcam: Kamera hususu aslına bakarsanız önemli, sosyal ağlar, mesajlaşma programları hayatın için de hem dizüstü kullanıp hem de harici webkamerası kullanmak hoş durumlar oluşturmayacaktır o yüzden üzerinde webcamı olup olmadığına dikkat edin.
Ekstralar
Sponsorlu Bağlantılar
  1. Optik Sürücü: Hepsinde Üzerindeki DVD okuyucu/yazıcısı birlikte gelir. Blu-Ray desteklemesi yararınıza olacaktır. Ancak çok da herkesin işine yarayacak bir özellik değil.
  2. HDMI Çıkışı: HDMI destekli bir bilgisayar ile lcd led tvlerinize bağlantı kurabilir laptop ekranı olarak kullanabilirsiniz. Eski nesil tv bağlantısından farkı adı üzerinde HD kalitesinde izleyebilirsiniz
  3. Kart Okuyucusu: ( SD/ MS/ MS Pro/ MMC) gibi kartları harici okuyucular ile uğraşmak üzerinde varsa, işlerinizi kolaylaştıracaktır.
  4. Çanta: Bazı dizüstü bilgisayarları alınca yanlarında çanta vermiyorlar. Bu durumda internetten ekran boyutunuza uygun bir tane satın alabilirsiniz. Çanta verilip verilmediğini ilgili notebook üreticisine telefon açıp veya eposta atıp öğrenebilirsiniz. Hepsinin Türkçe içerikli web siteleri var.

Princesss - avatarı
Princesss
Ziyaretçi
4 Ekim 2013       Mesaj #2
Princesss - avatarı
Ziyaretçi
istersen apple veya samsung markası al bnde samsung var iyi yanı samsungdan memnunum Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
oiseauderose - avatarı
oiseauderose
Ziyaretçi
4 Ekim 2013       Mesaj #3
oiseauderose - avatarı
Ziyaretçi
ipad dusunuyorsan istersen biraz daha bekle her an yenisi cikabilir. oyle duydum
bypislick - avatarı
bypislick
Ziyaretçi
26 Kasım 2013       Mesaj #4
bypislick - avatarı
Ziyaretçi
bence" Medion Akoya" al çok güzel bir marka
Badoef - avatarı
Badoef
Ziyaretçi
28 Kasım 2013       Mesaj #5
Badoef - avatarı
Ziyaretçi
iPad almak istiyorsan bence iPad Retina bayaa iyi iPad Retina düşünebilirsin...
ddincarslan - avatarı
ddincarslan
Ziyaretçi
21 Aralık 2013       Mesaj #6
ddincarslan - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar pcmin özellikleri şunlar: *ekran kartı:512mb. *ıntel pentium dual core e5200 2.50ghz. *3.00gb ram. *32 bit. Assasin creed serisinde hangileri açar?
maaceraa - avatarı
maaceraa
Ziyaretçi
22 Aralık 2013       Mesaj #7
maaceraa - avatarı
Ziyaretçi
benim notebook süper;ve ucuz packard bell easy note tv 15.6'' 600dolar yani1312 tl özellikleri:

Notebook: Packard Bell EasyNote TV
İşlemci: Intel Pentium B960
Grafik kartı: Intel Graphics Media Accelerator (GMA) HD Graphics
Görüntü: 15.6 inç, 16:9, 1366x768 piksel, parlak: evet
Ağırlık: 2.6kg
Fiyat: 500 euro

Kaan254 - avatarı
Kaan254
Kayıtlı Üye
30 Mart 2014       Mesaj #8
Kaan254 - avatarı
Kayıtlı Üye
bence Meion Akoya al hem ucuz hem iyi
eRenbaSaran - avatarı
eRenbaSaran
Ziyaretçi
17 Nisan 2014       Mesaj #9
eRenbaSaran - avatarı
Ziyaretçi
Yeni nesil marka notebook örnekleri - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bil Bu Sitedeki Notebooklar Çok İyi Bende 3 Tanesi Var Fakat Canını Yakabilir Fiyatları Msn Happy Fakat Notebook Yerine ıPad Oneririm.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 0 üye beğendi.
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
19 Nisan 2014       Mesaj #10
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Apple Ipad 2 Almanı tavsiye ederim.Bende aynısını kullanıyorum.Çok güzel...