Arama

2007 ÖSS Soru ve Cevapları

Güncelleme: 17 Haziran 2008 Gösterim: 16.587 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Haziran 2007       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ÖSS 2007 TÜRKÇE SORULARI
ÖSS MATEMATİK 1 SORULARI
Sponsorlu Bağlantılar
ÖSS FEN BİLİMLERİ 1 SORULARI
ÖSS SOSYAL BİLGİLER 1 SINAVI İÇİN TIKLAYIN
ÖSS EDEBİYAT SINAVI İÇİN TIKLAYIN
ÖSS MATEMATİK 2 DENEME SINAVI İÇİN TIKLAYIN
ÖSS SOSYAL BİLGİLER 2 SINAVI İÇİN TIKLAYIN
ÖSS FEN BİLİMLERİ 2 SINAVI İÇİN TIKLAYIN
ÖSS CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYIN

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS), saat 09.30’da başladı.
ÖSS, Türkiye’de 81 il ve bazı ilçe merkezleri ile KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da toplam 5 bin 381 binada, 83 bin 583 salonda gerçekleştiriliyor. Sınava 1 milyon 640 bin 259 aday katılıyor. Sınavın yapıldığı merkezlerde 247 bin 242 kişi görev alıyor.
Adaylar, sabahın erken saatlerinden itibaren sınava girecekleri binalara velileriyle ve yakınlarıyla gelerek, beklemeye başladılar. Adaylar, saat 08.50’den itibaren kimlik ve güvenlik kontrolleri yapılarak sınav salonlarına alındılar.
Adaylara, görevliler tarafından sınav kuralları hatırlatıldıktan sonra soru kitapçıkları ve cevap kağıtları dağıtıldı ve sınav saat 09.30’da başladı.
Kopyanın önlenmesi amacıyla 10 tür soru kitapçığının kullanıldığı sınavda, 30’ar soruluk toplam 8 testten soru yöneltiliyor. Ön lisans programlarını tercih edecek adayların ilk 4 testi yanıtlamaları yeterli olurken, lisans programlarını tercih edecek adaylar bu 4 teste ek olarak, alanları doğrultusundaki 2 testi daha yanıtlayacaklar.
Sınav, tek oturumda 3 saat 15 dakika sürecek.
Bazı sınav merkezlerinde aşırı yoğunluk nedeniyle trafikte zaman zaman aksamalar yaşandı.

firstlady - avatarı
firstlady
Ziyaretçi
4 Haziran 2008       Mesaj #2
firstlady - avatarı
Ziyaretçi
2007 öss soruları çok kolaydı şimdiye kadarki en kolay sorulardı hatta bu sene umarım aynen böyle sorularla karşılaşırız ama zor olacak gibi geliyor bana bu sene Msn Sad

Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Haziran 2008       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi

Aşağıdaki pdf uzantılı dosyayı açabilmek için Adobe Reader 5.0 veya üstü sürümünün sisteminizde yüklü olması gerekmektedir. Dosyayı kaydetmek için indirme bağlantısının üzerine sağ tıklayıp "Hedefi Farklı Kaydet" seçeneğini seçiniz veya aktif bağlantının üstüne tıklayınız.

İndirmek için: