Arama

Arzu Yanardağ

Güncelleme: 19 Temmuz 2015 Gösterim: 56.082 Cevap: 1
GÜLGECELER - avatarı
GÜLGECELER
Ziyaretçi
13 Ağustos 2008       Mesaj #1
GÜLGECELER - avatarı
Ziyaretçi
1977 yılında tiyatro sanatçısı bir baba ile, emekli bir hemşirenin kızı olarak dünyaya geldi. Babası tiyatro oyuncusuydu ama, geçim sıkıntısı yüzünden tiyatroyu bırakmış başka işlere yönelmişti. Küçük yaşta oyuncu olmayı kafasına koyduğu için televizyondaki bütün filmleri izliyordu. Özellikle annesini Hülya Koçyiğit'e benzettikleri için Hülya Koçyiğit'in bütün filmlerini izliyordu.

Sponsorlu Bağlantılar
Bakırköy Kız Meslek Lisesi'ni bitirdi. Çok güzel bir genç kız olduğu için katıldığı mankenlik elemelerinde başarılı oldu ve birden kendini fotomodel olarak buldu. Kliplerde ve dizilerde oynadı. Yönetmen Mustafa Altıoklar'la tanıştı ve uzun bir aşk yaşadılar.

Ünlü yönetmen ondaki oyunculuk yeteneğini keşfetti ve "Asansör" adlı filmin başrolünü ona verdi. Asansör vizyona girdikten sonra, başarısız olduğu ve bu başarısızlığın Arzu Yanardağ'ın kötü oyunundan kaynaklandığı günlerce tartışıldı. Basında; Arzu Yanardağ’ın, Mustafa Altıoklar'a çılgıncasına aşık olduğu, bu aşk yüzünden kendini alkole verip Balıklı Rum Hastanesinde tecavi olduğu haberleri yayınlandı.

Arzu Yanardağ 2006 yılında reklamcı Ali Sertel ile evlendi. Evlendiğinde 4.5 aylık hamile olan Yanardağ kızına Alara Maya adını verdi. Bir süre sonra, “Bana değil dergilerdeki Arzu Yanardağ’a aşık olmuş dediği eşinden anlaşmalı olarak ayrıldı. Sanatçı daha sonraki sevgilisi Serhat Türkkan’dı.

"Dün Gece Bir rüya Gördüm" adlı sinema filmi için kamera karşısına geçmeye hazırlanan Arzu Yanardağ, bu kez ilginç bir karakterle seyirci karşısına çıkacak... Emre Kınay, Pelin Batu ve Fikret Hakan'la birlikte 'Dün Gecce Bir Rüya Gördüm' adlı sinema filmi için kamera karşısına geçmeye hazırlanan Arzu Yanardağ, bu kez ilginç bir karakterle seyirci karşısına çıkacak. Uç bir karakteri canlandırdığını söyleyen Yanardağ, "Babasının tecavüzüne uğramış ve uyuşturucu bağımlısı olmuş bir genç kızı oynayacağım. Bu rol şimdiden beni heyecanlandırmaya başladı" diyor. Yeni rolünün bir yandan mutluluk verdiğini ama canlandırdığı karakterin bir tedirginlik yarattığını da söyleyen Yanardağ, "Benim de, ne yazık ki aynı koşullarda olan tanıdıklarım var. Onlarla biraz daha zaman geçirerek bir ön hazırlık yapacağım. Ancak bu rolün benim kariyerimde önemli bir yeri olduğu kesin" diye konuştu.

Son düzenleyen Jumong; 19 Temmuz 2015 18:50 Sebep: Kırık Link.. 3 Resimden fazla eklemeyiniz
Biyografi Konusu: Arzu Yanardağ nereli hayatı kimdir.
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
19 Temmuz 2015       Mesaj #2
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Sponsorlu Bağlantılar
Arzu Yanardağ Türk manken ve oyuncudur.

Hayatı ve Kariyeri
1977 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Bakırköy Kız Meslek Lisesi'de tamamladı. Bir mankenlik ajansına katıldıktan sonra Türkiye'nin en başarılı podyum mankenlerinden biri oldu. MSM Actor Studio'da oyunculuk eğitimi aldı. 1996'da yönetmenliğini Kaya Ererez’in yaptığı Unutabilsem adlı dizinin başrolünde oyunculuğa başladı. Mankenliğinin yanı sıra Tatil Aşkları, Hayat Bağları, Eylül, Rüzgar, Umut Adası ve Gurbet Yolcuları gibi birçok dizi, film ve müzik kliplerinde oynamıştır.Oyuncu en son Umutsuz Ev Kadınları dizisinde Cansu karakterini canlandırmıştır.
Bir kız çocuk annesidir.(Alara)

Filmografi
  • Aile Bağları (1991)
  • Unutabilsem (1998)
  • Hayat Bağları (1999)
  • Asansör (1999)
  • Oyun Bitti (2000)
  • Ozanlar Yaylası (2000)
  • Dedelerimi Evlendirirken (2000)
  • Aşkına Eşkıya (2001)
  • Hoşgeldin Hayat (2004)
  • Tatil Aşkları (2004)
  • Geçmiş Zaman Elbiseleri (2005)
  • Düşler ve Gerçekler (2005)
  • Bir Salkım Üzüm (20050
  • Satıcı (2005)
  • Cumbadan Rumbaya (2005)
  • Eylül (2005)
  • Umut Adası (2006)
  • Dün Gece Bir Rüya Gördüm (2006)
  • Hakkını Helal Et (2007)
  • Gurbet Yolcuları (2007)
  • Zülfikar (2008)
  • Rüzgar (2008)
  • Deli Dumrul Kurtlar Kuşlar Aleminde (2009)
  • Kalp Ağrısı (2010)
  • Kolpaçino: Bomba (2011)
  • Koğuş Akademisi (2013)
  • Buyur Burdan Kaç - İSTANBUL SAHNE TİYATROSU (2013)
  • Umutsuz Ev Kadınları (2014)
  • Galip Derviş (2014) - Arzu Pişmez (Gülser Demir) (Konuk Oyuncu)
  • Küçük Gelin (2015)

🌘 🚀