Arama

Zeynep Beşerler

Güncelleme: 9 Temmuz 2011 Gösterim: 13.291 Cevap: 1
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
9 Temmuz 2011       Mesaj #1
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Zeynep Beşerler
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Sponsorlu Bağlantılar
Zeynep Beşerler (d. 1 Ağustos 1979; İzmir), Türk sinema ve dizi oyuncusu.
İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf terktir.
zeynepbeerlerresimleri

Filmleri ve Dizileri
  • Sultanın Sırrı (2010) Sinema Filmi....Yeliz
  • Türkler Çıldırmış Olmalı (2009) Sinema Filmi.... Yüzbaşı
  • Arka Sokaklar (2010) TV Dizi.... Komiser Melek Serter
  • Sizi Seviyorum (2010) Sinema Filmi .... Ayla
  • [[Aşk ve Ceza]] (2010) TV Dizi .... Nadya
  • Ölüm Çiçekleri-Saraybosna (2008) .... Yelena
  • Nazlı Yarim (2007) TV dizi .... Nazlı
  • Esir kalpler (2006) TV dizi .... Zuhal Akerman
  • Rüzgarlı bahçe (2005) TV dizi .... Rüzgar
  • Ihlamurlar Altında (2005) TV dizi .... Aslı
  • Alacakaranlık (2003) TV dizi .... Filize diziler

Biyografi Konusu: Zeynep Beşerler nereli hayatı kimdir.
🌘 🚀
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
9 Temmuz 2011       Mesaj #2
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Hırsım yok iddiam yok kibirsizim
Zeynep Beşerler, Elele dergisi için Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtladı. Açıklamaları ve tavırlarıyla onun kafasındaki “soğuk, kasıntı, hırslı, ‘eski sevgili’ üzerinden bir şeyler yapmaya çalışan kadın” imajını yerle bir etti.
Sponsorlu Bağlantılar
jumong

Bir ilişki yaşadınız (Kenan ımirzalıoğlu) ve bitti. Ama yankısı sizin açınızdan bitmek bilmiyor. Neden?

- Çok uzun sürdü o ilişki. Belki o yüzden bu kadar çok merak edildi. Ama ben artık bu konuda konuşmamayı tercih ediyorum.

Ama sanki bu konuda konuşmaya istekliymiş gibi bir imaj vermişsiniz.

- Vallahi o imajı veren ben değilim. Bana verilmek istenen imaj bu.

Kim veriyor o imajı size? Medya mı? Mesela size soru soruyorlar, siz “Ben konuşmak istemiyorum” diyorsunuz, onlar başka şeyler mi yazıyorlar?

- Aynen öyle... Daha yeni başıma geldi, “Adımın geçmesini istemiyorum” dediğim halde koskoca başlık atmışlar.

Ama daha yakında “Onun öpüşme sahnesini görsem içim burkulur” gibi başlıklar gördüm. Böyle demişsiniz.

- Bunlar kesilip, biçilip manşete taşınanlar. Bana sorulan her soruya elimden geldiğince açık yüreklilikle cevap veriyorum. O zaman da böyle bir soru sorulmuştu. Ben de bunu çok naif bir şekilde söyledim ama bunu kesip manşete taşıyınca işin rengi değişiyor. Çok daha lüzumsuz yerlere gidiyor.

Ama artık bütün bunları bir tarafa bırakıp eskide kalmış ilişkiniz hakkında konuşmama kararı almışsınız.

- Evet. Bir hayatım, yaptığım birçok iş var. şu anda hayatımda biri var veya yok; artık bunun konuşulmasını istemiyorum.

O HABERLERE NEDEN İHTİYACIM OLSUN Kİ

Hadi biraz da şeytanın avukatlığını yapayım. Bu haberler sizi gündemde de tutuyor.

- Benim böyle bir şeye niye ihtiyacım olsun ki? Son dönemde üç sinema filmi çektim. Rol aldığım dizi her hafta birinci oluyor. Ne gibi bir derdim olabilir?

Tamam, bu konuyu kapatalım. Bize şu üç filmden söz edin lütfen.

“Sultanın Sırrı”, Sinan Çetin’in “Kağıt” filmi ve “şov Biziniz”...

Daha önce kaç filmde oynadınız?

- İki filmim var daha öncesinde. “Türkler Çıldırmış Olmalı” ve “Sizi Seviyorum”.

Ya diziler?

- “Aşk ve Ceza”, “Alacakaranlık”... Çok fazla var.

Oyunculuk nasıl başladı?

- Tesadüf. Reklam oyunculuğuyla başladım. Sinan Çetin’le bir reklam filmi çekmiştim. Sonra televizyon programları yaptım. Uğur Yücel’le tanıştım. ılk dizim “Alacakaranlık” oldu. Uğur Abi sayesinde başladım oyunculuğa.

Siz bir oyuncu olarak mı yaşlanacaksınız?

- Bilmiyorum. şu anda keyif aldığım ve mutlu olduğum işi yapıyorum. Ama ne kadar yaparım hiçbir fikrim yok.

Bir hedefiniz yok mu yani?

- Hayır. Ben hayatıma büyük hedefler koymam. Yarın ne olacağı belli değil, o yüzden biraz daha “carpe diem” taraftarıyım.

HİÇBİR ZAMAN ŞİŞKİN BİR EGOM OLMADI

Bir iddianız olması gerekmez mi?

- Elimden geldiği sürece bu işi en iyi şekilde yapacağım. Ama ileride Oscar almayı düşünmüyorum. Türkiye’de film çekmeyi becerdik de gidip Amerikalılarla mı oynayacağız?

Ama yine de insanın bir hırsı olmaz mı?

- Maalesef hayatımdaki en büyük eksikliğim bu. Hayatımda hiçbir zaman hırsım, kıskançlıklarım ve şişkin egom olamadı. O yüzden galiba yanlış bir iş yapıyorum.

Oysa uzaktan bakanlar sizin hırslı biri olduğunuzu düşünüyorlar. Galiba imajınızı iyi yönetemiyorsunuz.

- Belki de...

Yani kasıntı, kibirli, yukarıdan bakan biri değilsiniz.

- Değilim, asla.

İZMİR'DEN SILA’YLA EL ELE AYRILDIK

Nerelisiniz?

- İzmir.

Nasıl bir aileniz var?

- Çok modern ve her şekilde kız kardeşime ve bana sonsuz destek veren bir ailem var.

Ailenizle mi yaşıyorsunuz İstanbul’da?

- Annem ve babam İzmir’de... Ben kız kardeşimle yaşıyorum.

Yakın çevrenizi kimler oluşturur? Magazin dünyasından isimler mi?

Sanatçı arkadaşlarım tabii ki var. Ama en yakın çevremi ızmir’deki ortaokul, lise ve çocukluk arkadaşlarım oluşturuyor.

En yakınınızda olan bir sanatçı dostunuz yok mu?

- Var. Sıla mesela... O da ızmir’den. 12 yaşından beri arkadaşız. Biz el ele birlikte geldik İstanbul’a.

O şarkıcılık hayali kurar mıydı?

- Evet, öyle bir hayali vardı.

Sizin bir hayaliniz var mıydı?

- Benim yoktu. Ben ne iş yapacağımı bilmiyordum açıkçası. Sadece biliyordum ki masa başı bir iş yapamam.

ROMANTİĞİM AMA AĞLAK DEĞİLİM

Duygusal bir insan mısınız?

- Romantik bir yanım olsa da ağlak değilim. ıçimde öyle bir şey var ama hayalperest sayılmam. Biraz karamsarım.

İstanbul’da mı kalacaksınız?

- Şu anda İstanbul ama bir 10 sene sonra ızmir. Buradaki hayat beni yoruyor çünkü.

OSCAR İSTEMEM CANNES OLABİLİR

Ne okudunuz?

- Fransız Dili ve Edebiyatı. Ama üçüncü sınıfta bıraktım. Oyunculuk ağır bastı.

Fransızcanız nasıl?

- Ortaokul ve liseyi de Fransız okulunda okudum. O yüzden biraz iyi.

Bunu bir avantaja çevirip Fransa’ya açılabilirsiniz belki.

- Oscar istemem ama Cannes olabilir...

YALNIZLIĞI ÖZLÜYORUM

Nasıl geçiririsiniz bir gününüzü?

- Haftanın beş-altı günü sabahtan akşama kadar çalışıyorum. Vaktim olduğunda arkadaşlarımı görüyorum. Sinemaya gitmeye çalışıyorum. Bazen hiçbir şey yapmamaya çalışıyorum. Boş boş oturup müzik dinliyorum. Yalnız kalmanın tadını çıkarıp kafamı boşaltmaya çalışıyorum. Çünkü çok kalabalık yaşıyoruz. Yalnızlığı özlüyorum.Yes

🌘 🚀