Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Mira Sorvino

Gösterim: 2.423 | Cevap: 1 Mira Sorvino nereli, hayatı, kimdir.
3
  • 2 Gönderen Blue Blood
Blue Blood
19 Şubat 2007 10:36   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Mira Sorvino (Mira Sorvino Kimdir? - Mira Sorvino Hakkında)

Mira Sorvino, 1967 doğumlu ünlü Amerikalı sinema oyunucusu. Sorvino, Woody Allen’ın 1995 yapımı Mighty Aphrodite filmindeki rolüyle, en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar Ödülü sahibi.

Mira Katherine Sorvino, 28 eylül 1967’de alzheimer hastaları için drama terapistliği yapan Lorraine Davis ve Italyan asıllı Amerikalı tecrübeli sinema oyuncusu Paul Sorvino’nun kızları olarak Englewood, New Jersey’de dünyaya geldi. Oyun yazarı olan Michael ve Amanda adında iki kardeşi olan Sorvino, Tenafly, New Jersey’de büyüdü ve gençliğinin büyük bir bölümünü akademik çalışmalara adadı.
Sorvino oyunculuk kariyeri için hazırlanmak istemesine rağmen, babası üç çocuğunun da genç yaşlarda oyuncu olmasını istemedi. Buna rağmen Sorvino yine de çocukluk arkadaşı Hope Davis ile birlikte, oyun yazmaya ve oynamaya devam etti. Lisede ve Harvard Üniversitesi’nde tiyatro faaliyetlerinde bulunan Mira, Harvard Üniversitesi’nde Magna Cum Laude (akademik derece) doğu asya çalışmaları eğitimi aldı. Tez konusu ise Çindeki anti-Afrikalı düşünce üzerine oldu. Harvard’dayken tiyatro ve müzik konusunda oldukça aktif oldu. Aynı zamanda da Harvard-Radcliffe Veritones adlı müzik grubunun kurucu üyesi oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra, üç yılını New York’ta sinema oyuncusu olarak isim yapmak için geçirdi. Yapım asistanı olarak bir film şirketinde çalıştı. 1993 yılında Amongst Friends adlı filmin yapım aşamasında, 3. asistan yönetmen olarak kiralandı fakat cast yönetmeni ve yapımcı asistanlığına terfi etti, ve en sonunda da filmde rol aldı. Bu filmdeki performansıyla ilgili olarak pozitif eleştiriler alan Sorvino’ya oyunculuk kapıları açılmış oldu.

Oyunculuk kariyerindeki sıçramayı ise, cırtlak sesli bir ******yi canlandırdığı Woody Allen’ın 1995 yapımı filmi Mighty Aphrodite'le yakaladı. Bu film ile en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar Ödülü kazanan Sorvino’nun, ödül aldıktan sonra oynadığı Romy and Michele’s High School Reunion (1997), The Replacement Killers (1998 ), Summer of Sam (1999) ve Val Kilmer ile birlikte oynadığı At First Sight (1999) gibi filmler box-office listelerinde liste başı oldu. Yakın zamanda, düşük bütçeli bağımsız filmlerde de rol alan Sorvino’nun filmlerinden bazıları, 2002 yılında çevirdiği The Grey Zone ve Wise Girls oldu. Bunun yanısıra 2005 yılında oynadığı Human Trafficking adlı televizyon filmiyle, Golden Globe (Altın Küre) adaylığı kazandı.

Bir kaç yıl boyunca ünlü yönetmen Quentin Tarantino ile birliktelik yaşayan Sorvino’nun adı daha sonra da oyuncu Oliver Martinez ile anıldı. Ağustos 2003’de arkadaşlarının sessiz sinema partisinde aktör Christopher Backus ile tanışan Sorvino, o günle ilgili olarak arkadaşlarına şöyle dedi:

''O mutfağa doğru yürüdü, birbirimizi gördük ve birşeyler bizi konuşmaya itti.''

Bu karşılaşmadan bir ay sonra nişanlanan çift 11 haziran 2004’te Santa Barbara, Kaliforniya’da adliye sarayında evlendi ve Capri, İtalya’da bir tören yaptı. Çiftin Mattea Angel (4 kasım 2004) isminde bir kızları ve Johnny Christopher King (29 mayıs 2006) isminde bir oğulları var.

Mira Sorvino, politik olarak aktif ve Amnesty International Örgütü'nün bir üyesi. Fransızca’da bilen ve arasıra mandarin çince spikeri olarak çağırılan Sorvino, Çin’de sekiz ay geçirmişti.
KisukE UraharA ve RoSSoRoSe bu mesajı beğendi.
25 Kasım 2015 23:02   |   Mesaj #2   |   
Safi - avatarı
SMD MiSiM
Ankara

10.000
13.532 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 06-06-2015

Cvp: Mira Sorvino

Mira Sorvino

Ad:  Mira Sorvino.jpg
Gösterim: 1
Boyut:  143.0 KB
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

Mira Sorvino benzer konular

Mira
Arada konuşur günaydınlaşırdık. Sevecen, cana yakın, yardımsever kişilik... http://www.nesilcocuk.com/uploads/16234c7d024bd9702.gif Hayat zor, yaşın genç daha neler neler göreceksin. Sen sen ol hiç birşeyin önünde eğilme. Duyduğuna inanma gördüğünün de yarısına inan. Hayat boyu mutluluklar...
Forum: Üyeler Hakkında Cevap: 0
Son Mesaj: 3 Mart 2015 09:03
Mira Clay
Mira Clay http://images.wikia.com/bakugantr/tr/images/0/07/-Mira.png Ön Tanıtım Mira Bakugan Savaşçıları Direnişi'nin lideridir.Direniş'in Subterra oyuncusudur.Bakuganların duyarlı ve akıllı varlıklar olduklarını öğrenince Krala ve Vexoslara karşı gelmiştir.Daha sonra gruba Ace'i,sonra Baron'u...
Forum: Hayali Karakterler Cevap: 1
Son Mesaj: 1 Temmuz 2012 16:16
Mira Nedir?
Mira TDK & Derleme isim (mi'ra) İtalyanca mira Arazi üzerinde seçilmiş bir işaret noktasının düşeyini gösteren, yön belirtmek için uzaktan gözlenen, geometrik biçimli tahta lata. Eski Likya kentlerinden birinin adı. Geceleri yunuslara yol gösteren bir kuyruklu yıldız adı.
Forum: X-Sözlük Cevap: 0
Son Mesaj: 15 Haziran 2012 01:35
Mira - Başkası
Mira - Başkası - Şarkı Sözü Yok yüzün yok sesin Duvarlarda gölgelerin Geceler hayaletler peşimde hep Sıcak nefesin aşk al beni Başkasından ver beni Az beni tam beni
Forum: Türkçe Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 25 Ekim 2009 01:28
Björk - Alta Mira
Björk - Alta Mira One day I talked to old man in ragged clothes I was walking near the harbour - he stood on the docks He told me about the special country, far away it is and now it's like something has burst inside me Alta Mira - is the adventure land
Forum: Yabancı Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 1 Ağustos 2008 09:26
 
Sayfa 0.137 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu