Arama

Mahmut Göksu

Güncelleme: 22 Mart 2008 Gösterim: 6.897 Cevap: 1
KENCISii - avatarı
KENCISii
Ziyaretçi
22 Mart 2008       Mesaj #1
KENCISii - avatarı
Ziyaretçi
GÖLBAŞI - 1959, Abdurrahman, Fatma - İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü - Arapça, İngilizce - İlahiyatçı, Eğitimci - Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlik, Diyanet İşleri Başkanlığı Müftülük, D.İ.B. (30 ay süreli) İstanbul Haseki İhtisas Kursu, D.İ.B.Yurtdışı Görevi, İstanbul Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Üyesi ve Genel Sekreteri,
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen KisukE UraharA; 22 Mart 2008 12:35 Sebep: Görünmeyen Ekler Kaldırıldı
Biyografi Konusu: Mahmut Göksu nereli hayatı kimdir.
KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
22 Mart 2008       Mesaj #2
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
Mahmut Göksu
1959 Yılında Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde doğdu. İlkokulu ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Gaziantep'te yaptı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden 1981 yılında mezun oldu. Tekirdağ Çorlu Lisesi'nde öğretmen olarak başladığı meslek hayatına daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı'nda devam etti. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak Siverek, Çemişgezek ve Eminönü İlçelerinde Vaiz ve Müftülük görevlerinde bulundu. Askerlik hizmetini K.K.T.C'de Yedek Subay olarak tamamladı. Ocak 1988-Haziran 1990 döneminde Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Eğitim Merkezinde Almanca yabancı dil kursunu tamamladı. Nisan 1993-Kasım 1995 tarihleri arasında Diyanet İşleri Başkanlığı görevlisi olarak yurt dışında (Belçika'da) görev yaptı. İstanbul Adıyamanlılar Vakfı yanında değişik bazı vakıf, dernek ve sendikaların kurucu üyesi/ üyesi olarak sosyal aktivitelerde bulundu. 1999 Milletvekili Genel Seçimlerinde Adıyaman Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. Halen bu görevi devam etmekte olup, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu ve AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesidir. İngilizce ve Arapça biliyor. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar
Gerçekçi ol imkansızı iste...