Arama

Windows Live Messenger 2009 (14.0.8064.206) - Sayfa 21

Güncelleme: 20 Ağustos 2009 Gösterim: 538.486 Cevap: 1.072
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
20 Aralık 2008       Mesaj #201
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Windows Live Messenger 2009'da "Messenger şu anda kullanılamıyor. Lütfen daha sonra yeniden deneyin. (0x8ac70004) - (0x8ac70202) - (0x8ac70013), 'Ses ve görüntü kurulumunu şu anda çalıştıramıyoruz.', 'Kamera aygıtınızı başlatamadık. Lütfen kameranızın şu anda başka bir program tarafından kullanılmadığını denetleyin ve sonra yeniden deneyin.', 'Bilgisayarınızın ses kartı yok veya bir ses kartı seçilmemiş.'" gibi hatalar için sunabileceğim çözüm önerisi şimdilik aşağıdaki gibidir:

Sponsorlu Bağlantılar
C:\Program Files\Windows Live\Messenger klasörüne gidin ve msnmsgr.exe dosyasını seçin, CTRL + C tuşlarına basın ardından CTRL + V tuşlarına basın. Kopyası msnmsgr.exe adında yeni bir dosya oluşacak. Bu dosyayı seçin ve F2 tuşuna basarak dosyayı "msnmsgr2.exe" olarak yeniden adlandırın. Not: Varsayılan olarak Windows XP'de dosya uzantıları görünmemektedir. Dosya adı sizde "msnmsgr.exe" yerine "msnmsgr" olarak görünüyorsa oluşturacağınız yeni dosyanın tam adı "msnmsgr2" olmalıdır.

fix01

Windows her açıldığında Windows Live Messenger 2009, msnmsgr.exe ile başlar. Web kamerası sorununu çözen msnmsgr2.exe ile başlaması için Başlat > Çalıştır > regedit yazıp enter'layın.
Sol taraftan tıklayarak aşağıdaki anahtar adına gelin:
Alıntı

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Sağ taraftaki listede yer alan "MsnMsgr" verisine çift tıklayın ve msnmsgr.exe'yi, msnmsgr2.exe olarak değiştirin ve "Tamam" tuşuna basın.

fix02

Eğer Windows Live Messenger'ı kısayolundan başlatıyorsanız kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler'e girin, Hedef bölümündeki msnmsgr.exe dosyasının adını msnmsgr2.exe olarak değiştirin.

Daha pratik ya da resmi bir çözüm gelene kadar Windows Live Messenger 2009'da görüntülü ve sesli aramalarda problem yaşayanlar bu çözümü kullanabilirler.

Güncelleme: Bu konuyu inceleyin: https://www.msxlabs.org/forum/msn-teknik-destek-bilgiler/229478-wlm-2009-0x8ac70004-0x8ac70202-0x8ac70013-hatalari-ve-cozumu.html
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
20 Aralık 2008       Mesaj #202
Ziyaretçi
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Windows Live Messenger 2009'da "Messenger şu anda kullanılamıyor. Lütfen daha sonra yeniden deneyin. (0x8ac70004) - (0x8ac70202) - (0x8ac70013), 'Ses ve görüntü kurulumunu şu anda çalıştıramıyoruz.', 'Kamera aygıtınızı başlatamadık. Lütfen kameranızın şu anda başka bir program tarafından kullanılmadığını denetleyin ve sonra yeniden deneyin.', 'Bilgisayarınızın ses kartı yok veya bir ses kartı seçilmemiş.'" gibi hatalar için sunabileceğim çözüm önerisi şimdilik aşağıdaki gibidir:

Sponsorlu Bağlantılar
C:\Program Files\Windows Live\Messenger klasörüne gidin ve msnmsgr.exe dosyasını seçin, CTRL + C tuşlarına basın ardından CTRL + V tuşlarına basın. Kopyası msnmsgr.exe adında yeni bir dosya oluşacak. Bu dosyayı seçin ve F2 tuşuna basarak dosyayı "msnmsgr2.exe" olarak yeniden adlandırın. Not: Varsayılan olarak Windows XP'de dosya uzantıları görünmemektedir. Dosya adı sizde "msnmsgr.exe" yerine "msnmsgr" olarak görünüyorsa oluşturacağınız yeni dosyanın tam adı "msnmsgr2" olmalıdır.

fix01

Windows her açıldığında Windows Live Messenger 2009, msnmsgr.exe ile başlar. Web kamerası sorununu çözen msnmsgr2.exe ile başlaması için Başlat > Çalıştır > regedit yazıp enter'layın.
Sol taraftan tıklayarak aşağıdaki anahtar adına gelin:
Sağ taraftaki listede yer alan "MsnMsgr" verisine çift tıklayın ve msnmsgr.exe'yi, msnmsgr2.exe olarak değiştirin ve "Tamam" tuşuna basın.

fix02

Eğer Windows Live Messenger'ı kısayolundan başlatıyorsanız kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler'e girin, Hedef bölümündeki msnmsgr.exe dosyasının adını msnmsgr2.exe olarak değiştirin.

Daha pratik ya da resmi bir çözüm gelene kadar Windows Live Messenger 2009'da görüntülü ve sesli aramalarda problem yaşayanlar bu çözümü kullanabilirler.

NeutralizeR, Bu Yöntemi İlk Mesaj'a Eklesen Daha İyi Olmaz mı ?_?
fullmoon1987 - avatarı
fullmoon1987
Ziyaretçi
20 Aralık 2008       Mesaj #203
fullmoon1987 - avatarı
Ziyaretçi
ya ben yeni msnyi yükledim ama kişi listem gitti tekrar yüklemek zor ne yapabilirim
canasil - avatarı
canasil
Ziyaretçi
20 Aralık 2008       Mesaj #204
canasil - avatarı
Ziyaretçi
bi problemle karşılaştım... yeni ileti geldiğinde görev çubuğunda yanıp sönmüyo bu olayı nasıl çözebilirimMsn Thinking
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
20 Aralık 2008       Mesaj #205
Ziyaretçi
Alıntı
fullmoon1987 adlı kullanıcıdan alıntı

ya ben yeni msnyi yükledim ama kişi listem gitti tekrar yüklemek zor ne yapabilirim

Extra Klasör'ün İçindeki Dosyalar Eksiksiz Kurduğuna Eminmisin ?_?

Alıntı
canasil adlı kullanıcıdan alıntı

bi problemle karşılaştım... yeni ileti geldiğinde görev çubuğunda yanıp sönmüyo bu olayı nasıl çözebilirimMsn Thinking

Bende Sorun Yaşadım Dün, Plus Kurulu İken, Her Hangi Bir Eklenti Mevcut mu ?_? Plus, Discovery Vb Onları Kaldırın Tekrar Deneyin.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
20 Aralık 2008       Mesaj #206
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
tHeBruTaLiTyOfHeLL adlı kullanıcıdan alıntı

NeutralizeR, Bu Yöntemi İlk Mesaj'a Eklesen Daha İyi Olmaz mı ?_?

Herkesin bu problemi yaşadığını sanmıyorum. Konu içinde arama yapılırsa bu mesaja ulaşılabilir.

Alıntı
fullmoon1987 adlı kullanıcıdan alıntı

Alıntı
canasil adlı kullanıcıdan alıntı

Önceki sayfalarda vermiş olduğum cevapları inceleyiniz lütfen.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
fullmoon1987 - avatarı
fullmoon1987
Ziyaretçi
20 Aralık 2008       Mesaj #207
fullmoon1987 - avatarı
Ziyaretçi
herşeyi yaptım extraları kurdum yinede olmadı ayrıca ben essentiali kurmadımondan olabilir diye düşündüm doğrumuymMsn Grin
mito1172 - avatarı
mito1172
Ziyaretçi
20 Aralık 2008       Mesaj #208
mito1172 - avatarı
Ziyaretçi
yeni sürüm ammada sorunlu yaw korku filimi gibiMsn Grin kurmayacam allah korusunMsn Grin
delikanlican - avatarı
delikanlican
Ziyaretçi
20 Aralık 2008       Mesaj #209
delikanlican - avatarı
Ziyaretçi
tesekkürler böyle bir paylasımdan dolayı
1ruby1 - avatarı
1ruby1
Ziyaretçi
20 Aralık 2008       Mesaj #210
1ruby1 - avatarı
Ziyaretçi
Messenger beta - Windows Live

bu adresten indirirseniz ekstralarla fln uğraşmazsınız.. Plus destek versede renklensek böle ne kadar dayanırım bilmiorum Msn Grin