Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Atatürk'ün çocuk sevgisiyle ilgili anılarına örnek verir misiniz?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 10 Kasım 2008 (21:33) tarihinde açılmıştır.
204700 kez görüntülenmiş, 101 cevap yazılmış ve son mesaj 19 Mayıs 2014 (12:51) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 10 Mayıs 2011, 18:55

#71 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
uzun yazarmısınız
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 10 Mayıs 2011, 21:00

#72 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Atatürk bir okula gitmişti.her zaman olduğu gibi bütün çocuklar etrafını sardı. hepsi sevinç içinde onu alkışlıyordu. Yalnız küçük bir çocuk;bir kenara çekilmiş,ilgisiz gibi duruyordu bu durum Atatürk'ün gözünden kaçmadı. Onu yanına çağırdı:
- ''Çocuğum,neden durgunsun? Bir derdin mi var? Hasta mısın?'' dedi.
Çocuk:
- ''Bir şeyim yok efendim'' dedi.Arkasını döndü, gözlerinden akan yaşları gizlice sildi.
Atatürk:
- ''Niçin ağlıyorsun yavrum? Sen ağlayınca ben çok üzülüyorum'' dedi.
Küçük çocuk,o vakit yaşlı gözlerini Atatürk'e çevirdi:
- ''Atam,seni böyle yakından görmek isterdik. Geldin,gördük,sevindik. Ama artık sıramızı savdık.Bir daha seni ne zaman göreceğiz? Ona ağlıyorum.''
Atatürk oradaki çocuklara baktı:
- ''Beni ne zaman görmek isterseniz,aynaya bakın.Siz Türk çocukları benim birer parçamsınız.Bende sizin'' dedi.
Rapor Et
Eski 11 Mayıs 2011, 19:25

#73 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Atatürk bir okula gitmişti.her zaman olduğu gibi bütün çocuklar etrafını sardı. hepsi sevinç içinde onu alkışlıyordu. Yalnız küçük bir çocuk;bir kenara çekilmiş,ilgisiz gibi duruyordu bu durum Atatürk'ün gözünden kaçmadı. Onu yanına çağırdı:
Çocuk:
- ''Bir şeyim yok efendim'' dedi.Arkasını döndü, gözlerinden akan yaşları gizlice sildi.
Atatürk:
- ''Atam,seni böyle yakından görmek isterdik. Geldin,gördük,sevindik. Ama artık sıramızı savdık.Bir daha seni ne zaman göreceğiz? Ona ağlıyorum.''
- ''Beni ne zaman görmek isterseniz,aynaya bakın.Siz Türk çocukları benim birer parçamsınız.Bende sizin'' dedi.
Rapor Et
Eski 13 Mayıs 2011, 15:54

#74 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Çocuk:
Atatürk:

--------------------------------------------------------------------------------

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/soru-ce...#ixzz1MEjRuJer
Rapor Et
Eski 14 Mayıs 2011, 19:03

#75 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Atatürk'ün çocuk sevgisi ile ilgili bir anısını yazar mısınız?
Rapor Et
Eski 17 Mayıs 2011, 18:54

#76 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Atatürk bir gün bir okula gitti.Orda bir çocuk gördü ve ona şöyle dedi.Ben kimim
Rapor Et
Eski 17 Mayıs 2011, 19:01

#77 (link)
pesimist
Ziyaretçi
pesimist - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Atatürk'ün çocuk sevgisi ile ilgili bir anısını yazar mısınız?
Çankaya’da gezi ve çocuklarla sohbet...

İki kardeş okul dönüşü annelerinden izin alarak sık sık Atatürk’ün köşkünün etrafında gezinip dururlarmış.

Öğretmeni Ayşe’ye o gün yurdumuzun düşmanlardan kurtarılması için Ata’nın emrinde milletçe nasıl çok çalışıldığını anlatmıştır. İçinde bulunduğumuz ortamın nasıl meydana getirildiğini öğrenen Ayşe, kardeşi İsmet’i de alarak her zaman olduğu gibi belki Atatürk’ü görürüz diye köşkün etrafında gezip dururlar.

Tesadüf aynı gün, yaveri ve arkadaşlarıyla bir gezinti yapan Atatürk, Ayşe ile kardeşinin köşkü seyrettiklerini görünce yanlarına yaklaştı.
- Adın ne senin yavrum.
- Ayşe.
- Senin adın ne yavrum.
Ayşe’nin kardeşi hemen cevap verdi.
- İsmet.
- Niçin burada dolaşıyorsunuz?
- Sizi görmek istedik efendim.
- Peki ben kimim? Beni niçin görmek istediniz?
İki kardeş bir ağızdan
Gazi Mustafa Kemal Paşasınız.
Atatürk ve yanındakiler gülümsediler.
- Benzettiniz çocuklar ben gazi değilim.
Yine iki kardeş bir ağızdan
- Siz Gazisiniz.
- Peki nereden bildiniz?
Çocuklar aynı ağızdan gür bir sesle,
Çünkü size hiç kimse benzemez.
- Ayşe sen okuyor musun?
- Evet beşinci sınıftayım.
- İsmet sen kaçıncı sınıftasın?
- Üçüncü sınıftayım.
- Ayşe sen ne olmak istiyorsun?
- Öğretmen olmak istiyorum efendim. Öğretmenler yurtlarına yararlı insanlardır. Biz her şeyi öğretmenden öğreniriz. Sizi de öğretmenimiz tanıttı.
- Evet yavrum, biz her şeyimizi öğretmenlere borçluyuz. Beni de öğretmenim Gazi yaptı. Peki İsmet sen ne olmak istiyorsun?
- Asker olacağım. Çünkü sizi çok seviyorum. Yurduma saldıran düşmanın kafasını kıracağım.
Atatürk iki kardeşi bağrına bastı sevdi ve okşadı.
- Aferin çocuklar.
Yanındaki arkadaşlarına dönerek:
- Evet! Milletin bağrından tertemiz bir nesil yetişiyor. Eserimizi bunlara gözümüz arkada kalmadan bırakabileceğiz. Şimdi çok huzurluyum! derken gözleri yaşardı.
Rapor Et
Eski 8 Ekim 2011, 00:23

#78 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
atatürk benceölmedi hala kalbimizde atatürk atatürkkk isterseniz size atatürk ile ilgili bir şiir yazayım bugün yatağım dan hür karkıyorsam ekmeğim ak suyum berraksa ağaçlar çiçek açıyor topraklar ısınabiliyorsa sen varsın gözbebeklerimde sen varsın atatürkümmmm nasıldı beyendinizmi eğer beyendiyseniz yorumlarınızı bekliyorum beyenmediyseniz de yorumlarınızı bekliyorum yani hiç utanmıyorum
Rapor Et
Eski 9 Ekim 2011, 07:50

atatürkün çocuklarla sevgisi

#79 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Atatürk cucukları çok sverdi onların alamasına dayana mazdı onlarla duygularını paylaş mak isterdi.Çocukların dertleri paylaşıdı onların duşuncelerini bimek isterdi atam.
Rapor Et
Eski 21 Ekim 2011, 21:17

#80 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Siz Türk çocukları benim birer parçamsınız. Bende sizin.

Atatürk bir okula gitmişti. Her zaman olduğu gibi bütün çocuklar etrafını sardı. Hepsi sevinç içinde onu alkışlıyordu. Yalnız küçük bir çocuk bir kenara çekilmiş, ilgisiz gibi duruyordu. Bu durum Atatürk’ün gözünden kaçmadı. Onu yanına çağırdı:

- Çocuğum, neden durgunsun? Bir derdin mi var? Hasta mısın?
Çocuk:
- Bir şeyim yok efendim.

Çocuk arkasını döndü, gözlerinden akan yaşları gizlice sildi.
Atatürk:
- Niçin ağlıyorsun yavrum? Sen ağlayınca ben çok üzülüyorum.
Küçük çocuk, o vakit yaşlı gözlerini Atatürk’e çevirdi:
- Atam, seni böyle yakından görmek isterdik. Geldin, gördük, sevindik. Ama artık sıramızı savdık. Bir daha seni ne zaman göreceğiz? Ona ağlıyorum. Atatürk oradaki çocuklara baktı:
- Beni ne zaman görmek isterseniz aynaya bakın. Siz Türk çocukları benim birer parçamsınız. Bende sizin.
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Atatürk'ün çocuk sevgisiyle ilgili anılarına örnek verir misiniz? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: cak Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 18 Ekim 2013 04:00
Gönderen: elbistanlı Forum: Soru-Cevap
Cevap: 25
Son Mesaj: 10 Aralık 2012 20:29
Gönderen: iCarly Forum: Soru-Cevap
Cevap: 3
Son Mesaj: 2 Ekim 2012 20:23
Gönderen: aşığım Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 28 Nisan 2012 14:09
Gönderen: VELİ ŞAHİN Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 19 Nisan 2009 12:47
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.209 saniyede (73.43% PHP - 26.57% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 01:26
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi