Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

En etkili uyku hapı hangisidir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda aslı539 tarafından 11 Kasım 2008 (10:07) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
302902 kez görüntülenmiş, 94 cevap yazılmış ve son mesaj 21 Temmuz 2014 (12:43) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.74  |  Oy Veren: 38      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 6 Mayıs 2010, 17:28

#31 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bende uyuyamıyrum uyku düzenm çok bozuldu geceleri uyuyamıyorum sabahlara kadar düşünmekten stresten uyuyamıyorum bnmdemi özel doktora gitmem lazım
Rapor Et
Reklam
Eski 6 Mayıs 2010, 17:43

#32 (link)
YesilBoncuk
Ziyaretçi
YesilBoncuk - avatarı
Başlıkta bulunan sorunun cevabına doktora giderek ulaşabilirsiniz diyor ve açıklamada bulunmak istiyorum. Bu konumuzda sizlere uyutan ilaç ismi veremeyeceğiz ama yararlı olan bilgileri sunacağımıza emin olabilirsiniz. İnternette bazı sitelerin sayfalarında uyku ilaçları başlığı altında insanlara bilinmedik ilaçların isimlerini yazmışlar. Ama bunlar insana yararı olmayacağı gibi zararı daha çok görülebilir. Çünkü uyku hapları hafife alınmamalıdır her bünye hazmedemeyebilir. Bu yüzden doktor gözetimi altında tavsiye edilen ilaçları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Aksi takdirde kimsenin sözüne aldanıp da bilinmedik ilaçları kullanıp kendinizi dengesiz hale getirmeyiniz. Hem bünyenize yazık edersiniz hem de normal hayattaki düzeninize.
Uyku ilaçları olarak adlandırdığınız ilaçlar kişiye göre bünyeye göre ve ilaç alımının tolerans seviyesine göre değişir.. mesela alkol yada sigara alıyorsanız daha yüksek dozda ilaçlar sizi etkiler..

Oyüzden en etkili uyku ilacı diye bir ilaç adı yoktur..
ama en basit, yan etkisi olmayan ve bitkisel kökenli uyku ilacı passiflora şuruptur.

sağlıklı günler ..
Rapor Et
Eski 8 Mayıs 2010, 06:21

uyku sorunu

#33 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Uyku sorunu olan dostlara önerim:Kedi otu kökünden yapılan ingilizce isimler takılan bir bitkisel hap var.Kötü kokar ama iki tane aldıktan sonra ilk uykuya geçmenizi kolaylaştırır.Eczacılara danışın,bilirler.
Rapor Et
Eski 24 Mayıs 2010, 14:26

#34 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
en ufak sesten uyanıyorum yatamıyorum alkol kullanmıyorum
Rapor Et
Eski 1 Temmuz 2010, 09:31

#35 (link)
NOVALGİNE
Ziyaretçi
NOVALGİNE - avatarı
8BD05FC16238C747961DCB25b 1_pix_beyaz 1_pix_beyaz 1_pix_trans Güvenli bir uyku ilacı ve sakinleştirici

Uyku sorunları ve orta derecede bunalımlarda güvenilir bir ilaç; Valeryan kökü.

Uykusorunları ve orta derecede bunalımların, stresin tedavisinde en önemli bitkisel ilaçlardan biri olan Valeryan kökü (Valerian, Kediotu, Valeriana officinalis) güvenilirliği ile ön plana çıkmaktadır. Uygun miktarlarda alındığında, şimdiye kadar bildirilmiş herhangi bir ciddi olumsuz etkisi yoktur. Valeryan ile ilk ve tek deneyimim ehliyet sınavında olmuştu. Heyecandan direksiyon başında oturamıyordum. Eczaneden aldığım valeryan ilacını bir kesme şekere damlatarak aldıktan sonra sakinleşerek ehliyet sınavını başarı ile vermiştim. Valeryan yerine diğer yatıştırıcılardan (benzodiazepin grubu) alsaydım herhalde direksiyon başında uyur kalırdım! Güvenilirliği çeşitli klinik çalışmalar ile de ortaya konulmuştur; 3447 hastada satış sonrası yapılan bir piyasa araştırması ile herhangi bir olumsuz etki bildirilmemiş; hastalara 500-1000 mg dozda verildiğinde, algılama ve psikomotor fonksiyonları üzerinde herhangi bir olumsuz etkiye rastlanmadığı klinik olarak gösterilmiştir (Bu da benim direksiyon sınavımdaki deneyimimi destekliyor). Ayrıca şimdiye kadar bildirilmiş herhangi bir bağımlılık raporu da bulunmamakta. Ancak yüksek dozlarda veya uzun süreler kullanılması durumunda veya diğer yatıştırıcılar ile birlikte alınması ile diğer uyku ilaçlarının etkisini kuvvetlendirerek bazı olumsuz etkilere (bilhassa kalp üzerinde) ve depresyona yol açabilme riski söz konusu olabilir. O halde valeryan kullanımında yüksek dozlardan, diğer sentetik yatıştırıcılar ile birlikte kullanımdan ve uzun süreli kullanımlardan kaçınılması durumundan pek bir risk söz konusu değildir. Güvenilirliğinin bir başka kanıtı ise 18 yaşında bir genç kızın intihar girişimi. Önerilen dozun 20-30 misli dozda (20 gr) valeryan kökü aldıktan 3 saat sonra genç kız pişman olarak hastaneye başvurmuş. Gözlenen başlıca belirtiler; halsizlik, karın ağrısı ve kramplar, el ve ayaklarda titremeler ve sersemlik. Yapılan klinik incelemelerde vücut fonksiyonlarının tamamen normal olduğu görülmüş ve şikayetler 24 saat içerisinde kendiliğinden, herhangi bir tedavi uygulanmadan, kaybolmuş. Tedavi amacıyla kullanılacak valeryan preparatlarının kalitesi son derece önemlidir. Öncelikle Valeriana officinalis bitkisinde elde edilmesi gereklidir. Ayrıca içeriğinde ısı ve nem dahil çeşitli dış etkenler ile bozulma söz konusudur. Bu nedenle tedavide tercih edilen bağırsakta çözünen tabletler veya alkollü ekstreleridir (damla).

NE KADAR KULLANMALI
Önerilen günlük doz 2-3 defa 300-400 mg veya daha ciddi durumlarda 600-800 mg şeklindedir. Eczanelerde tek başına veya Melissa yaprağı ekstresi ile veyahut Passiflora (Passiflora incarnata) ve şerbetçiotu (Humulus lupulus) ile karışım halinde hazırlanmış preparatları bulunmaktadır. Tabi ürün tercihlerinde öncelikle Sağlık Bakanlığı tarafından izin verilmiş olanlar tercih edilmelidir .

KAYNAK: SABAH
Rapor Et
Eski 16 Temmuz 2010, 19:27

xxx

#36 (link)
polerans
Ziyaretçi
polerans - avatarı
uyku hapını yüksek dozda içilirse zararları nelerdir.???
Rapor Et
Eski 29 Temmuz 2010, 13:05

uyku sorunu

#37 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
iyi günler ben sabahları hep yorgun uyanıyorum yada çok uykusuz kalkıyorum neden 8-9 saat uyuyorum az mı?sinüzit var onla alaksı var mı?doktor ameliyat olmamın gerektiğini ilaçla teda olamıcağımı söyledi ama yıllardan beride başım ağrımıyor sinüzitten.Bu sabah yorgun yada uykusuz kalkmam beni tüm gün boyunca etkiliyor.En az günde 3 bardak kahve içiyorum bu yüzden kafein bağımlısı olucam ondanda korkuyorum.Bir öneriniz var mı?
Rapor Et
Eski 30 Temmuz 2010, 14:44

uykusuzluk

#38 (link)
akin
Ziyaretçi
akin - avatarı
doktora gitmeden bizi bi ilaç önerirmisiniz uykusuzluktan ne yapacağımı bilmiyorum ltfn bekliyorum = (
Rapor Et
Eski 7 Ağustos 2010, 08:11

arkadaşlara önerıler

#39 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
selam arkadaşlar o uykusuzluk sorunu benımde başımda ama bu kadar buyutmeyın bu gece uyumassanız ertesı gece mutlaka uyursunuz bırde aynı saatte yatmayı deneyın uyandıktan sonra yatakta kalmayın egzersız yapın yatmadan öncede rezene çayı içsrsenız rahatlarsınız..hepinıze sağlıklı gunler
Rapor Et
Eski 9 Ağustos 2010, 20:36

#40 (link)
Empoze
Ziyaretçi
Empoze - avatarı
Merhabalar,yaklaşık 2 aydır Shiffa Home markasının Uyku ilacı'nı kullanıyorum.Bu uyku hapı'nın hiçbir yan etkisi olmamakla birlikte tamamı bitkisel özlerle elde edilmiş.Tarım ve Köy İşleri Bakanlığıda onaylıymış.Tavsiye ederim.
Son Düzenleyen _Yağmur_; 7 Ekim 2011 @ 14:17. Sebep: Aktif linkler kapatıldı.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
En etkili uyku hapı hangisidir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 315
Son Mesaj: 3 Ekim 2014 12:15
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 20 Aralık 2012 20:53
Gönderen: HayLaZ61 Forum: Sağlıklı Yaşam
Cevap: 9
Son Mesaj: 6 Ekim 2011 11:00
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.203 saniyede (76.26% PHP - 23.74% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 09:19
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi