MsXLabs
2005-2016
Soru-Cevap forumunda yer alan aslı539 tarafından açılmış En etkili uyku hapı hangisidir? - Sayfa 4 konusunu görüntülüyorsunuz.
Özet: bende uyuyamıyrum uyku düzenm çok bozuldu geceleri uyuyamıyorum sabahlara kadar düşünmekten stresten uyuyamıyorum bnmdemi özel ... Etiketler:
  • en etkili uyku ilacı
  • en etkili uyku hapı
CEVAP VAR

En etkili uyku hapı hangisidir?

Gösterim: 401.772 | Cevap: 103
6 Mayıs 2010 17:28   |   Mesaj #31   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
bende uyuyamıyrum uyku düzenm çok bozuldu geceleri uyuyamıyorum sabahlara kadar düşünmekten stresten uyuyamıyorum bnmdemi özel doktora gitmem lazım
(2015-08-04T07:46:45+03:00)
YesilBoncuk
6 Mayıs 2010 17:43   |   Mesaj #32   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Başlıkta bulunan sorunun cevabına doktora giderek ulaşabilirsiniz diyor ve açıklamada bulunmak istiyorum. Bu konumuzda sizlere uyutan ilaç ismi veremeyeceğiz ama yararlı olan bilgileri sunacağımıza emin olabilirsiniz. İnternette bazı sitelerin sayfalarında uyku ilaçları başlığı altında insanlara bilinmedik ilaçların isimlerini yazmışlar. Ama bunlar insana yararı olmayacağı gibi zararı daha çok görülebilir. Çünkü uyku hapları hafife alınmamalıdır her bünye hazmedemeyebilir. Bu yüzden doktor gözetimi altında tavsiye edilen ilaçları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Aksi takdirde kimsenin sözüne aldanıp da bilinmedik ilaçları kullanıp kendinizi dengesiz hale getirmeyiniz. Hem bünyenize yazık edersiniz hem de normal hayattaki düzeninize.
Uyku ilaçları olarak adlandırdığınız ilaçlar kişiye göre bünyeye göre ve ilaç alımının tolerans seviyesine göre değişir.. mesela alkol yada sigara alıyorsanız daha yüksek dozda ilaçlar sizi etkiler..

Oyüzden en etkili uyku ilacı diye bir ilaç adı yoktur..
ama en basit, yan etkisi olmayan ve bitkisel kökenli uyku ilacı passiflora şuruptur.

sağlıklı günler ..
Misafir
8 Mayıs 2010 06:21   |   Mesaj #33   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

uyku sorunu

Uyku sorunu olan dostlara önerim:Kedi otu kökünden yapılan ingilizce isimler takılan bir bitkisel hap var.Kötü kokar ama iki tane aldıktan sonra ilk uykuya geçmenizi kolaylaştırır.Eczacılara danışın,bilirler.
Misafir
24 Mayıs 2010 14:26   |   Mesaj #34   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
en ufak sesten uyanıyorum yatamıyorum alkol kullanmıyorum
NOVALGİNE
1 Temmuz 2010 09:31   |   Mesaj #35   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
8BD05FC16238C747961DCB25b 1 pix beyaz 1 pix beyaz 1 pix trans Güvenli bir uyku ilacı ve sakinleştiriciUyku sorunları ve orta derecede bunalımlarda güvenilir bir ilaç; Valeryan kökü.

Uykusorunları ve orta derecede bunalımların, stresin tedavisinde en önemli bitkisel ilaçlardan biri olan Valeryan kökü (Valerian, Kediotu, Valeriana officinalis) güvenilirliği ile ön plana çıkmaktadır. Uygun miktarlarda alındığında, şimdiye kadar bildirilmiş herhangi bir ciddi olumsuz etkisi yoktur. Valeryan ile ilk ve tek deneyimim ehliyet sınavında olmuştu. Heyecandan direksiyon başında oturamıyordum. Eczaneden aldığım valeryan ilacını bir kesme şekere damlatarak aldıktan sonra sakinleşerek ehliyet sınavını başarı ile vermiştim. Valeryan yerine diğer yatıştırıcılardan (benzodiazepin grubu) alsaydım herhalde direksiyon başında uyur kalırdım! Güvenilirliği çeşitli klinik çalışmalar ile de ortaya konulmuştur; 3447 hastada satış sonrası yapılan bir piyasa araştırması ile herhangi bir olumsuz etki bildirilmemiş; hastalara 500-1000 mg dozda verildiğinde, algılama ve psikomotor fonksiyonları üzerinde herhangi bir olumsuz etkiye rastlanmadığı klinik olarak gösterilmiştir (Bu da benim direksiyon sınavımdaki deneyimimi destekliyor). Ayrıca şimdiye kadar bildirilmiş herhangi bir bağımlılık raporu da bulunmamakta. Ancak yüksek dozlarda veya uzun süreler kullanılması durumunda veya diğer yatıştırıcılar ile birlikte alınması ile diğer uyku ilaçlarının etkisini kuvvetlendirerek bazı olumsuz etkilere (bilhassa kalp üzerinde) ve depresyona yol açabilme riski söz konusu olabilir. O halde valeryan kullanımında yüksek dozlardan, diğer sentetik yatıştırıcılar ile birlikte kullanımdan ve uzun süreli kullanımlardan kaçınılması durumundan pek bir risk söz konusu değildir. Güvenilirliğinin bir başka kanıtı ise 18 yaşında bir genç kızın intihar girişimi. Önerilen dozun 20-30 misli dozda (20 gr) valeryan kökü aldıktan 3 saat sonra genç kız pişman olarak hastaneye başvurmuş. Gözlenen başlıca belirtiler; halsizlik, karın ağrısı ve kramplar, el ve ayaklarda titremeler ve sersemlik. Yapılan klinik incelemelerde vücut fonksiyonlarının tamamen normal olduğu görülmüş ve şikayetler 24 saat içerisinde kendiliğinden, herhangi bir tedavi uygulanmadan, kaybolmuş. Tedavi amacıyla kullanılacak valeryan preparatlarının kalitesi son derece önemlidir. Öncelikle Valeriana officinalis bitkisinde elde edilmesi gereklidir. Ayrıca içeriğinde ısı ve nem dahil çeşitli dış etkenler ile bozulma söz konusudur. Bu nedenle tedavide tercih edilen bağırsakta çözünen tabletler veya alkollü ekstreleridir (damla).

NE KADAR KULLANMALI
Önerilen günlük doz 2-3 defa 300-400 mg veya daha ciddi durumlarda 600-800 mg şeklindedir. Eczanelerde tek başına veya Melissa yaprağı ekstresi ile veyahut Passiflora (Passiflora incarnata) ve şerbetçiotu (Humulus lupulus) ile karışım halinde hazırlanmış preparatları bulunmaktadır. Tabi ürün tercihlerinde öncelikle Sağlık Bakanlığı tarafından izin verilmiş olanlar tercih edilmelidir .

KAYNAK: SABAH
polerans
16 Temmuz 2010 19:27   |   Mesaj #36   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

xxx

uyku hapını yüksek dozda içilirse zararları nelerdir.???
Misafir
29 Temmuz 2010 13:05   |   Mesaj #37   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

uyku sorunu

iyi günler ben sabahları hep yorgun uyanıyorum yada çok uykusuz kalkıyorum neden 8-9 saat uyuyorum az mı?sinüzit var onla alaksı var mı?doktor ameliyat olmamın gerektiğini ilaçla teda olamıcağımı söyledi ama yıllardan beride başım ağrımıyor sinüzitten.Bu sabah yorgun yada uykusuz kalkmam beni tüm gün boyunca etkiliyor.En az günde 3 bardak kahve içiyorum bu yüzden kafein bağımlısı olucam ondanda korkuyorum.Bir öneriniz var mı?
akin
30 Temmuz 2010 14:44   |   Mesaj #38   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

uykusuzluk

doktora gitmeden bizi bi ilaç önerirmisiniz uykusuzluktan ne yapacağımı bilmiyorum ltfn bekliyorum = (
Misafir
7 Ağustos 2010 08:11   |   Mesaj #39   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

arkadaşlara önerıler

selam arkadaşlar o uykusuzluk sorunu benımde başımda ama bu kadar buyutmeyın bu gece uyumassanız ertesı gece mutlaka uyursunuz bırde aynı saatte yatmayı deneyın uyandıktan sonra yatakta kalmayın egzersız yapın yatmadan öncede rezene çayı içsrsenız rahatlarsınız..hepinıze sağlıklı gunler
Empoze
9 Ağustos 2010 20:36   |   Mesaj #40   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Reklam
Merhabalar,yaklaşık 2 aydır Shiffa Home markasının Uyku ilacı'nı kullanıyorum.Bu uyku hapı'nın hiçbir yan etkisi olmamakla birlikte tamamı bitkisel özlerle elde edilmiş.Tarım ve Köy İşleri Bakanlığıda onaylıymış.Tavsiye ederim.
Son düzenleyen _Yağmur_; 7 Ekim 2011 14:17 Sebep: Aktif linkler kapatıldı.
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj: