Arama

Bebeğime ek gıda verebilir miyim? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Nisan 2016 Gösterim: 41.674 Cevap: 37
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
3 Haziran 2010       Mesaj #21
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benım beş aylık kızım var ona ek gıda olarak neden başlaya bılırım

Alıntı
zeynep yaren adlı kullanıcıdan alıntı

mrh.arkadaşlar benim bebeğim herşeyi yiyor onun yüzünden bize rahat yok yemek masasında valla ne yersek yiyor vermeyince bağrıyor ve her şeyi zevkle yiyor kavonoz mamaları ve ktahıllı mamalardan veriyorumemiyor aynı zamanda ve bizim yediklerimizdende yiyor seviyor veriyoruz kkacınmıyorum bence seveceği herşeyden tattırın

Alıntı

kızım 6 aylık ek gıdaya cici bebe ile başladı hatalımı davrandım ne yapmalıyım

Alıntı

bebeğim 6.ayına girdi anne sütü veriyorum.Ek gıdalara başlamak istiyorum.

Alıntı

4 aylık bebegim var ak gıdalara gecmelimiyim

Alıntı
fazile kılıc adlı kullanıcıdan alıntı

bebegim 5aylık ekgıda olarak ne verebilirim

Öncelikle bebeklerinizi sağlıkla büyütmenizi diliyorum.
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlarımızın verdiği bilgileri okursanız yararlanacağınız önemli bilgiler olduğunu göreceksiniz ve tekrarlıyoruz, bebeğinizin mutlaka bir doktoru olsun, gelişimini, aşılarını, hastalıklarını düzenli olarak takip ettirin ve siz de verilen bilgileri belgeleyip saklayın. Kulaktan duyma ya da çevrenize veya internette sorarak beslenme değişikliği yapmak yerine, kilosonu, boyunu, sağlık ve aşı geçmişini bilen bir doktora da yakınızdaki sağlık merkezine bebeğinizi götürmenizi öneririm.

Hangi ayda besine başlanacağı biraz da annenin ve bebeğin durumuna bağlıdır. 6 ay anne sütü, sonrasında ek besinler genel bir kuraldır. Ama anne sütü almasına rağmen bebeğiniz olması gereken kiloya ve boya göre farklı bir gelişme gösteriyorsa, doktorunuzdan bilgi alarak ek besin ya da vitaminlere başlayın veya başladığınız ek besinleri azaltın ya da kesin. Her çocuk genetik nedenlerle de farklı gelişme göstereceği için mutlaka doktorundan aylık beslenmesi için bilgi edinin.

misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
7 Ağustos 2010       Mesaj #22
misafir - avatarı
Ziyaretçi
bebeğim 3 aylık ek besin olarak ne verebilirim nelerden başlayabilirim?
Sponsorlu Bağlantılar
ferman peri - avatarı
ferman peri
Ziyaretçi
20 Mart 2011       Mesaj #23
ferman peri - avatarı
Ziyaretçi
3.5 aylık bebeğim var anne sütünü fazla emmiyor bıraktı desem yeridir bebelack 1 veriyorum bunun haricinde başka ek besin ne verebilirim teşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mart 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
3.5 aylık bebeğime ne yedirebilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Haziran 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Mrb benim bebeğim 4 aylık ek gıdıdaya ne yedirerek geçebilirim
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
8 Haziran 2011       Mesaj #26
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Mrb benim bebeğim 4 aylık ek gıdıdaya ne yedirerek geçebilirim

Patates ve havuç püresiyle başlayabilirsiniz,akşam üzerleri meyve püresiyle devam edebilirsiniz, ayrıca kaşık mamalarına bakınız onlarda birkaç çeşit vardır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ekim 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bebeğim 25inde 4aylık olucakanne sütü 1çay bardağı kadar bile almıyor aptamil mama veriyorm ek besin olarak ne verebilirim çünkü kızım çok kusan bir bebek hep yediğini çıkarıyor hangi doktora götürdüysem olur bazı bebeklerde dediler ne yapabilirim lütfen cevap istiyorm acil
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
13 Ekim 2011       Mesaj #28
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bebeğim 25inde 4aylık olucakanne sütü 1çay bardağı kadar bile almıyor aptamil mama veriyorm ek besin olarak ne verebilirim çünkü kızım çok kusan bir bebek hep yediğini çıkarıyor hangi doktora götürdüysem olur bazı bebeklerde dediler ne yapabilirim lütfen cevap istiyorm acil

Yavaş yavaş meyve pürelerine başlayabilirsiniz, kaşık mamaları verebilirsiniz.ilk etapta yüklenmeyin hoşuna giderse istedikçe verin Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mayıs 2012       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bebeğim 3 aylık bebek ameliyat geçirdi bağırsak dan ve biray ankara hastanesinde yattı ve hastanede beslemiyolardı eve geldiğimizde emzirmeye calıştım ama birtürlü almadı ve şimdi emmiyor dokturun onayısıyla aptamil ar veriyorum ama birtürlü kilo almıyor ve ek olarak herhangi gıdalara başlıyabilirmiyim lütven yardımcı olun cünkü çok üzülüyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ekim 2012       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BEBEĞİM 3 AY 15 GÜNLÜK 3 300 DOĞDU 6 750 KİLO OLDU ANNE SÜTÜ HARİCİ BİR ŞEY VERMEDİM NE ZAMAN EK BESİNLERE BAŞLAMALIYIM