Arama

Cumhuriyet ve demokrasi arasındaki farklar nelerdir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Kasım 2012 Gösterim: 43.463 Cevap: 22
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Nisan 2012       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Cumhuriyet ve Demokrasi Arasındaki Fark

Sponsorlu Bağlantılar
Cumhuriyet bir ülkenin parlamentosunun oluşma biçimidir, şöyle ki eğer ülkeyi yöneteni halk seçiyorsa cumhuriyet , babadan oğula geçiyorsa monarşi , bir kralın yanında parlamento da varsa meşruti monarşi adını alır
demokrasi ise ülkenin ruhudur . tüm devlet organlarına sinmiş bahar kokusudur . karakolda ifadeniz alınırken polisin size çay ısmarlaması demokrasidir, dersin sonunda öğretmenin çocuklar anlamadığınız bir konu var mı demesi demokrasidir.. listeyi uzatabiliriz demokrasinin kesin bir tanımın olmadığını düşünüyorum ama bir devletin faaliyeti ya da kamuda çalışan bir kişinin içinizde güller açtıran her hareketi demokrasidir .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ekim 2012       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Cumhuriyet ve Demokrasi Arasındaki Fark

Sponsorlu Bağlantılar
Cumhuriyet bir ülkenin parlamentosunun oluşma biçimidir, şöyle ki eğer ülkeyi yöneteni halk seçiyorsa cumhuriyet , babadan oğula geçiyorsa monarşi , bir kralın yanında parlamento da varsa meşruti monarşi adını alır
demokrasi ise ülkenin ruhudur . tüm devlet organlarına sinmiş bahar kokusudur . karakolda ifadeniz alınırken polisin size çay ısmarlaması demokrasidir, dersin sonunda öğretmenin çocuklar anlamadığınız bir konu var mı demesi demokrasidir.. listeyi uzatabiliriz demokrasinin kesin bir tanımın olmadığını düşünüyorum ama bir devletin faaliyeti ya da kamuda çalışan bir kişinin içinizde güller açtıran her hareketi demokrasidir .

Kaynak: Cumhuriyet ve demokrasi arasındaki farklar nelerdir?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Kasım 2012       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
CUMHURİYETLE DEMOKRASİ YAKIN ALAKALIDIR.AYNI ŞEY DEĞİL.CUMHURİYET YÖNETİM BİÇİMİ ŞEKLİNİ VE GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALIR AMA DEMOKRASİ BU ŞEKLİ UYGULAR VE YAŞAM BİÇİMİDİR.CUMHURİYETE YÖN VE ŞEKİL VEREN DEMOKRASİDİR.
GİZEM