Arama

Grafikerlik nasıl bir meslektir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Mayıs 2014 Gösterim: 59.748 Cevap: 41
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
grafikerlik tam anlamıyla ndir ne yapar?nasıl bı meslektir?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mart 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bn daHA 8. sınıf oğrencıyım lisede secmek istedığim meslek ama bilmiyorum acıkta kalırsın iş bulamssın diolar bu doğrumu?
Sponsorlu Bağlantılar
hukumran - avatarı
hukumran
Ziyaretçi
27 Mart 2010       Mesaj #13
hukumran - avatarı
Ziyaretçi
Eskiden iyi bir meslekti ama şimdilerde profesyonel olanız bile alacağınız en fazla 1500 lira sanırım çoğu kimseyi kolay kolay tatmin etmeyecek bir alan. İpini koparan grafiker olmuş herkes 3 kuruşa çalışıyor ne yapacağımı şaşırdım o paraya çlışmaktansa işsiz dururum. Bir matbaaya girdim adam 400 lira veriyordu bana bende bir ay durdum hemen çıktım. Çöpçü bile ne kadar para alıyor. Ben fotoğrafçılık ve 3 boyutlu modelleme alanlarına geçmeyi düşünüyorum ama her iki alanda tecrübe çok önemli ene az iki yol tecrübe lazım biraz bir para alabilmek için. Resmen sanayideki tamirciye döndük. Çok kazananlarda var bu işte hadsiz hesapsız para götürenlerde var bizim gibi üç kuruşa talin edenlerde. Valla babm beni kendimi geliştirene kadar bakar diyorsanız bu işe başlayın yoksa bence hiç düşünmeyin bile.
Benide çok kazanan grafikerler cezbetti ama şimdi pişmanım. Msn Sad Ne yapacağımıı bilemiyorum. Ben o paraya çalışamam.Msn Sad Bence çok iyi düşünün piyasayı çok iyi araştırın öyle başlayın. Şunuda hiç unutmayın grafikerlik dünyanın en stresli mesleğidir, bir nokta bile yanlış koysanız milyarlarca litalık malzeme çöpe gidebilir.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
27 Mart 2010       Mesaj #14
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

grafikerlik tam anlamıyla ndir ne yapar?nasıl bı meslektir?

Alıntı

bn daHA 8. sınıf oğrencıyım lisede secmek istedığim meslek ama bilmiyorum acıkta kalırsın iş bulamssın diolar bu doğrumu?

Alıntı
hukumran adlı kullanıcıdan alıntı

Eskiden iyi bir meslekti ama şimdilerde profesyonel olanız bile alacağınız en fazla 1500 lira sanırım çoğu kimseyi kolay kolay tatmin etmeyecek bir alan. İpini koparan grafiker olmuş herkes 3 kuruşa çalışıyor ne yapacağımı şaşırdım o paraya çlışmaktansa işsiz dururum. Bir matbaaya girdim adam 400 lira veriyordu bana bende bir ay durdum hemen çıktım. Çöpçü bile ne kadar para alıyor. Ben fotoğrafçılık ve 3 boyutlu modelleme alanlarına geçmeyi düşünüyorum ama her iki alanda tecrübe çok önemli ene az iki yol tecrübe lazım biraz bir para alabilmek için. Resmen sanayideki tamirciye döndük. Çok kazananlarda var bu işte hadsiz hesapsız para götürenlerde var bizim gibi üç kuruşa talin edenlerde. Valla babm beni kendimi geliştirene kadar bakar diyorsanız bu işe başlayın yoksa bence hiç düşünmeyin bile.
Benide çok kazanan grafikerler cezbetti ama şimdi pişmanım. Msn Sad Ne yapacağımıı bilemiyorum. Ben o paraya çalışamam.Msn Sad Bence çok iyi düşünün piyasayı çok iyi araştırın öyle başlayın. Şunuda hiç unutmayın grafikerlik dünyanın en stresli mesleğidir, bir nokta bile yanlış koysanız milyarlarca litalık malzeme çöpe gidebilir.

Adobe programlarını, grafikerliğin gerektirdirdiği sanatsal bakış ve ifadeyi ve pazarlama hakkında pek çok bilgiyi elde eder ve alanınızda deneyim kazanıp adınızı duyurursanız, büyük projelere, kalıcı katalog çalışmalarına, periyodik yayınlarda yer alacak kadar başarılı işlere imza atarsanız iyi bir getirisi olan meslektir. Çağımızın önemli meslekleri arasındadır.
Artık dünyada ve ülkemizde; "Art" "Designer" "Tasarımcı" adıyla yeni meslekler var ve Grafikerlik de bunların arasındadır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Haziran 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
en Az paRa olaRq 1000 en çok 2000 3000 Tl flnN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Haziran 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim çizim im çok kötü ama hayal gücüm çok iyi kararsızım grafiker lik okumakta sizce ne yapmalıyım
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
11 Haziran 2010       Mesaj #17
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

en Az paRa olaRq 1000 en çok 2000 3000 Tl flnN

Alıntı

benim çizim im çok kötü ama hayal gücüm çok iyi kararsızım grafiker lik okumakta sizce ne yapmalıyım

Adobe programlarını, grafikerliğin gerektirdirdiği sanatsal bakış ve ifadeyi ve pazarlama hakkında pek çok bilgiyi elde eder ve alanınızda deneyim kazanıp adınızı duyurursanız, büyük projelere, kalıcı katalog çalışmalarına, periyodik yayınlarda yer alacak kadar başarılı işlere imza atarsanız iyi bir getirisi olan meslektir. Çağımızın önemli meslekleri arasındadır.
Artık dünyada ve ülkemizde; "Art" "Designer" "Tasarımcı" adıyla yeni meslekler var ve Grafikerlik de bunların arasındadır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Haziran 2010       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
acaba msn adresini alabilirmiyim... gercekten ne yapacagımı ve istedigim şeyin grafikerlik oldundan emin degilim braz bilgi alsam veya yardımda bulunursan cok memnun olurum... yetenekli oldugumu soyleyen çok kişi var... acaba doru bnimö için grafikerlik dogru meslekmi... para kazaqnmak şimdilik 2. planda önemli olan istewdigim seymı... Msn Happy... :-?
..... - avatarı
.....
Ziyaretçi
1 Temmuz 2010       Mesaj #19
..... - avatarı
Ziyaretçi
bn meslek lisesinde okuyorum şu an we son sınıfım. bölümüm web tasarım bu yüzden grafik animasyon dersi aldım bu yıl öğretmenlerim we arkadaslarım bu konuda başarılı olduğumu düşünüyor bnde hedefimi o yönene doğrulttum. umarım mesleğimin hakkını weren iyi bir grafiker olurum..
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
1 Temmuz 2010       Mesaj #20
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

gercekten ne yapacagımı ve istedigim şeyin grafikerlik oldundan emin degilim braz bilgi alsam veya yardımda bulunursan cok memnun olurum... yetenekli oldugumu soyleyen çok kişi var... acaba doru bnimö için grafikerlik dogru meslekmi... para kazaqnmak şimdilik 2. planda önemli olan istewdigim seymı... Msn Happy... :-?

Alıntı
..... adlı kullanıcıdan alıntı

bn meslek lisesinde okuyorum şu an we son sınıfım. bölümüm web tasarım bu yüzden grafik animasyon dersi aldım bu yıl öğretmenlerim we arkadaslarım bu konuda başarılı olduğumu düşünüyor bnde hedefimi o yönene doğrulttum. umarım mesleğimin hakkını weren iyi bir grafiker olurum..