Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Geleneksel el sanatı meslekleri hangileridir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda begüm tarafından 14 Kasım 2008 (13:53) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
34374 kez görüntülenmiş, 35 cevap yazılmış ve son mesaj 22 Kasım 2011 (23:28) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 5.00  |  Oy Veren: 1      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 14 Kasım 2008, 13:53

#1 (link)
begüm
Ziyaretçi
begüm - avatarı
geleneksel el sanatlarından dogan meslekler
En iyi cevap fadedliver tarafından gönderildi

GÖREVLER
Dekoratif ürünler, çiçek , el dokuması ürünleri vb. yapımı ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların, hangi yaş düzeylerindeki öğrenci gruplarına, hangi yöntemlerle kazandırılacağı, MEB tarafından onaylanan öğretim programları ve ilgili mevzuatta belirtilmiştir. El sanatları öğretmeni, bu program çerçevesinde, Eğitim vereceği grubun düzeyine uygun bir çalışma planı yapar, Sorumlu olduğu atölye, laboratuar, işlik vb. yerleri sürekli olarak eğitime hazır durumda bulundurur. (Gerektiğinde kullanılan alet ve makinelerin bakımlarını ve basit onarımlarını yapar.) Kendisine ayrılan ders saatlerinde çalışma planını uygulayarak öğrencilere alanı ile ilgili bilgi ve beceri kazandırır, Öğrencilerin başarılarını değerlendirir, Eğitici kol çalışmalarında görev alarak öğrencilerin yeteneklerini geliştirici etkinlikler düzenler, Öğrencilerin gelişimlerini izler, sorunlarının çözümüne yardımcı olur, Çevresinde alanı ile ilgili gelişmeleri izler, bunların öğretim programlarına yansıtılması için ilgililere önerilerde bulunur, Nöbetçi olduğu günlerde, okulun düzen ve disiplinini sağlamak üzere görev yapar, Sınıf öğretmeni olarak, öğrencilerin alan ve ders seçmelerine yardımcı olur, yönetimle ilişkilerini sağlamaya çalışır.
Rapor Et
Reklam
Eski 14 Kasım 2008, 13:57

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Çinicilik,halıcılık,bakırcılık,çömlekçilik,dokumacılık,demircilik
Rapor Et
Eski 17 Kasım 2008, 13:37

#3 (link)
schalke04
Ziyaretçi
schalke04 - avatarı
Çok SağoL işimé yaradı
Rapor Et
Eski 17 Kasım 2008, 13:49

#4 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
ÇOKKKKKKKKKKKKKKKKKK SAOLUNNNNNNNNNNNN BİDE GÖREVLERİ OLSA İYİ OLURDU
Rapor Et
Eski 17 Kasım 2008, 13:52

#5 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
GÖREVLER
Dekoratif ürünler, çiçek , el dokuması ürünleri vb. yapımı ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların, hangi yaş düzeylerindeki öğrenci gruplarına, hangi yöntemlerle kazandırılacağı, MEB tarafından onaylanan öğretim programları ve ilgili mevzuatta belirtilmiştir. El sanatları öğretmeni, bu program çerçevesinde, Eğitim vereceği grubun düzeyine uygun bir çalışma planı yapar, Sorumlu olduğu atölye, laboratuar, işlik vb. yerleri sürekli olarak eğitime hazır durumda bulundurur. (Gerektiğinde kullanılan alet ve makinelerin bakımlarını ve basit onarımlarını yapar.) Kendisine ayrılan ders saatlerinde çalışma planını uygulayarak öğrencilere alanı ile ilgili bilgi ve beceri kazandırır, Öğrencilerin başarılarını değerlendirir, Eğitici kol çalışmalarında görev alarak öğrencilerin yeteneklerini geliştirici etkinlikler düzenler, Öğrencilerin gelişimlerini izler, sorunlarının çözümüne yardımcı olur, Çevresinde alanı ile ilgili gelişmeleri izler, bunların öğretim programlarına yansıtılması için ilgililere önerilerde bulunur, Nöbetçi olduğu günlerde, okulun düzen ve disiplinini sağlamak üzere görev yapar, Sınıf öğretmeni olarak, öğrencilerin alan ve ders seçmelerine yardımcı olur, yönetimle ilişkilerini sağlamaya çalışır.
Rapor Et
Eski 23 Kasım 2008, 14:59

#6 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
Saol cnm XD
Rapor Et
Eski 23 Kasım 2008, 15:11

#7 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Rapor Et
Eski 27 Kasım 2008, 16:01

#8 (link)
CRAZY_MÜLAYİM
Ziyaretçi
CRAZY_MÜLAYİM - avatarı
YALAN ŞEYLER YAZMAYIN .ÇİNİCİLİK,HALICILIK,HEYKELTIRAŞCILIK,DOKUMACILIK...
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2008, 14:31

#9 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
ayrıca oymacılık mesela eskişehirde lületaşı oyuyorlar
Rapor Et
Eski 22 Şubat 2009, 21:10

#10 (link)
ileyn
Ziyaretçi
ileyn - avatarı
tskkk

konuyu nerden açabilirim
Son Düzenleyen ileyn; 22 Şubat 2009 @ 21:11. Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.167 saniyede (73.71% PHP - 26.29% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 04:52
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi