Arama

Fıtık nasıl anlaşılır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Aralık 2010 Gösterim: 21.887 Cevap: 15
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
15 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
sn hocam benim hastam 25 yaşında bayan zaman zaman bel ağrıları olup geçiyordu.fakat 2haftadan beri sağ kalçabaşta olmak üzere bel ve bacak ağrısı sürüyor ayak da daha rahatken oturduğunda cidddi ağrı duyuyordu ancak bugünde işten eve geldiğinde bacak üzerinde duramıyor yine kalça ve bel arasında yoğunluklarını değişerek lavabo ihtiyacına gidemiyecek kadar yoğun bir ağrı çekti. sağ bacakda kalçadan uyuşma şikayetide oluştu.geçen hafta gittiğimiz dr.röntgene göre bel düzleşmesi(sinir sıkışması)ve kireçleme olduğunu söyledi bunun için etol fort(400mg)parafon,ve fast jel isimli ilaçları vermişti başlangıçta jel başta olmak üzere ilaçların faydasını görüyordu fakat şimdi yoğun bir ağrı çekiyor soğuk vurduğunda da ağrısının arttığını sıcağın iyi geldiğini söylüyor bu neticelerden yola çıkarak teşhisiniz yada sizin önerebileceğiniz tıbbi destek ne olabilir.emar çekilecek fakat bacağı üzerinde duramadığından ne yapacağımızı bilemiyoruz .bizi aydınlatırsanız sevinirim. SAYGILARIMLA
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

5 yıl önce bel fıtığından amelıyat oldum .amelıyat olmadıgım zamanlardakı agrılar tekrar cıktı .nasıl oldu fıtık tekrarmı cıktı yardımcı olursanız sevinirim hocam..

Zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurun. Fıtık sadece %4 oranında tekrarlar. Aynı yerde olmasa da başka yerde çıkabilir, gecikmeyin. Fazla kilo almayın. Geçmiş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
size zaten sinir sıkışması yani siyatalji teşhisi konmuş. fıtık yani herni bundan çokta farklı bir durum değildir. tek fark omurgalar arasına sıkışan sinirin etrafında bir kese olmasıdır. belirtileri bile aymıdır. bölgesel uyuşukluk,şiddetli ağrı,dönem dönem ilgili uzuvda his kaybı.
ama kişisel görüşüm size syatalji teşhisi konulduysa fıtık olmayacağı,hekiminize güvenmeniz gerektiği. ve en yakın zamanda tedavi olmanızdır. yoğun ilaç tedavisi ve fiziktedaviyle ilerlemeden tedavi olunmalıdır
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
20 Kasım 2008       Mesaj #3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
cvp için öncelikle teşekkür ederim .fakat şikayetlerimiz dahada arttı sol kalçada ağrı ,sağ topuk ,baldır ve yine sağkalçadada içi su dolu gibi şişlikler oluştu elle temas durumunda sutorbası şeklindeki şişliklerde hissetme duyusu yok ancak diğer bölgelerde duyu var .buda burahatsızlığın normal bir seyrimidir bilgilendirirseniz sevinirim.eğer değilise bu neden kaynaklanabilir nereye hangi bölüme başvurmam gerekir?
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2008       Mesaj #4
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
hastalığın normal seyridir. ilk etapta daha genel bir muayene için ortopediye başvurmanızı tavsiye ederim. o gerekli gördüğünde. yani hastalığın derecesine göre sizi ftr ye yada nöroşirüjiye yönlendirecektir.
geçmiş olsun
Quo vadis?
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
15 Aralık 2008       Mesaj #5
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
sn hocam ben 19 yaşındayım belim aşırı derecede ağrıyor eğilip kalkarken çok rahatsız oluyorum sağ kalçamda ağrı oluyor soğok aldığım zamanda dizlerim çok agrıyor bazen yuruyemeyecek hale geliyorum şimdiye kadar doktora gitmedim beni biraz aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008       Mesaj #6
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

sn hocam ben 19 yaşındayım belim aşırı derecede ağrıyor eğilip kalkarken çok rahatsız oluyorum sağ kalçamda ağrı oluyor soğok aldığım zamanda dizlerim çok agrıyor bazen yuruyemeyecek hale geliyorum şimdiye kadar doktora gitmedim beni biraz aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

röntgen filmleriniz,yada ilgili organın muayenesi olmadan kimse fikir sahibi olamaz. b,r ortopedi kliniğine başvurunuz..
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ekim 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
5 yıl önce bel fıtığından amelıyat oldum .amelıyat olmadıgım zamanlardakı agrılar tekrar cıktı .nasıl oldu fıtık tekrarmı cıktı yardımcı olursanız sevinirim hocam..
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
11 Ekim 2009       Mesaj #8
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Zaman geçirmeden bir sağlık kuruluşuna başvurun. Fıtık sadece %4 oranında tekrarlar. Aynı yerde olmasa da başka yerde çıkabilir, gecikmeyin. Fazla kilo almayın. Geçmiş olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar hocam ben yaklaşık 2 aydan beri sağ kalça ağrısı yaşıyorum ayaktayken pek sorun yok ama oturup kalktığım zaman şiddetli ağrı ve sancı oluyor ve bu 2 dakika sürüyor o bölgeyi ovaladığım zaman ağrı azda olsa dağılıyor ve bacaklarıma vuruyor bunun leğen kemiğiyle alakalı bi sorun olabileceğini düşünüyorum dr gitmedim ne yapmam gerek ve leğen kemiğiyle alakası varmıdır şimdiden tesekkür ederim . kolay gelsin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Temmuz 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb ben 36 yaşında bir bayanım.bu gun eğılip cocuğu yerden kaldırmak istedim ama daha kaldırmadan belime bir ağrı girdi.elektirik çarpmış gibi oldum ve bi sure doğrulamadım kitlendim sanki.sonra yavaş yavaş doğruldum ama eğilip kalkamıyorum.ayaktayken pek bişey hisetmiyorum ama oturup kalkarken çok zorlanıyorum.kalçamda bacağimda pek bı ağrı yok ama sanki ağrı kasıklarıma vuruyor.nedeni ne olabilir hangi bolüme gitmem lazım.daha oncede bir kez daha olmuştu.tşk ederim