Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > 2 yıllık üniversitelere giriş nasıl olur?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Ziyaretçi14:48, 16 Kasım 2008 
iki yılık üniversitelere giriş nasıl olur_
Cevap
Keten Prenses16:56, 24 Ocak 2009 
ösym ye başvurup sınava gireceksiniz.
Cevap
saithan22:29, 21 Mayıs 2010 
kızım meslek okulu tekstil tasarımdan buyıl mezun olacak ilk sınava girdi 178 puan aldı iki yıllık yüksekokula gidebilirmi teşekkür ederim
Cevap
fadedliver22:32, 21 Mayıs 2010 
saithan adlı kullanıcıdan alıntı:
kızım meslek okulu tekstil tasarımdan buyıl mezun olacak ilk sınava girdi 178 puan aldı iki yıllık yüksekokula gidebilirmi teşekkür ederim
2 yıllık tercih yapabilir.
Cevap
Misafir22:24, 28 Mart 2011 
arkadaşlar bi sorum olacaktı. 2 yıllık bölümlere meslek liselerinin geçiş hakkı var.. Ancak diyelim bölüm 260 istiyor ben 360 ile yazdığım zaman giriş önceliği benim mi yoksa meslek liselerinin mi oluyor?
Cevap
Misafir22:31, 28 Mart 2011 
bir sorum olacaktı. meslek liselerinin 2 yıllık bölümlere geçiş hakkını biliyoruz.. peki ben bölüme göre yüksek bir puan ile tercih yapsam giriş önceliği meslek liselerinin mi olur yoksa benim mi ?
Cevap
Misafir01:01, 1 Mayıs 2011 
slm arkadaşlar.. bi sorum olucaktı memleketim izmir.. ama ankarada endüstri meslek lisesi makina resm bölümünde okuyorm bu sene ygs'den fazla bi puan alamadm malesef.. 2 senlğe geçiş hakkımız olduğu için kullanmak istiyorm izmire gelmek istiyorm ege veya 9 eylül.. hocalarma sordum bölge bölge ayırma yaplıyomş ilk başta izmir bölgesindeki tercih ypan öğrencileri alıyorlarmış snrada dışarıdaki meslk liseli öğrencileri alıyorlarmış sıralama böyleymş.. sorum şu .. kontjyn ytrli mi ? yani ben tercih ypsm kesn girermiym ? bölgeler halinde ayrıldığı için bizim izmrde yazlk vr ikametgahımzda var sonçta o bölgede otryo gözüküyorm.. beni de bu şlkde öncelik tanırlarmı yoksa.. okudğu okula mı bakarak alım ypyolar ? yani kısacası ankaradan terch ypcm .. izmire gelebilymrm arkadaşlar yardımcı olursanız sevinrm.. teşkrler şmdiden..
Cevap
Misafir10:31, 22 Temmuz 2011 
öncelik meslek liselerinin
Cevap
Misafir18:46, 10 Ağustos 2011 
yani meslek liseleri 2 yıllığa gidebiliyor demi puan tutsada tutmasada
Cevap
Misafir22:58, 3 Nisan 2012 
slm ben ygs girdim ama az puan aldım meslek liseliyim direk geçiş yapsam alırlarmı acaba?
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları