Arama

Bit neden olur, nasıl bulaşır, nasıl önlenir? - Sayfa 2

Güncelleme: 5 Temmuz 2017 Gösterim: 102.919 Cevap: 15
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2012       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çok saol benim yenimdede vardı denedim bütün sirkeler tarağa geldi ve hemsi yok oldu iki günde bence ben başında sirke olanlara tavsiye ederim benden söylemesi... çok saol kardeş yöntem güzeldi... mutlaka denemelisiniz arkadaşlar...

Sponsorlu Bağlantılar
BİTLERE ÖLÜM SİRKELERE DE ÖLÜM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mayıs 2014       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim sınıfta bitli olan bir arkadaşım var bütün okul neredeyse biliyor herkes onu temizlemesi için uyarıyor ama kız hiç önemsemiyor saçından serçe parmağın tırnağı kadar bite benzeyen bir böcek çıktı bu dönem artık herkes onunla dalga geçmeye başladı ben ona hiç yaklaşmadım hiç kimse yaklaşmadı herkes dalga geçti ben uzak durdum konuşmadım dalga da geçmedim ama genede bitlenen ben oldum saçım kaşınıyordu ama ben 1-2 hafta önemsemedim ve o kadar yoğun kaşınmıyordu. bugün çok acayip kaşındı sonra annem baktı saçlarıma ve saçlarımın diplerinde bit oluğunu söyledi ben hiç kimse benimle konuşmayacağını ve dalga geçeceğini söyledim annem öyle olmayacağını ve bitlerin temiz , güçlü ve güzel saçları sevdiğini söyledi annem hemen eczaneye gitti ve bana bit ilacı aldı yaklaşık iki saat önce saçıma uyguladım 1000 tane kadar bit çıktı şu anda kaşınmıyorum ve rahatım zaten şu anda bulunduğum bölgede bit salgını varmış bit ilacını zor bulmuş yakın olduğum arkadaşlarımı aradık annemle ve hepsine durumu anlattım bana teşekkür ettiler geçmiş olsun dediler ve bence hiç kimse üzülmesin ilaç kullanılırsa geçici bir durum asla kendinizi üzmeyin kimse sizinle küsmez sizin bitleriniz varken küstüklerinde bitleriniz yokken sizinla barışmak yada konuşmak istediklerinde ise o size kalmış bir karar burada anlatmak istediğim bitlendiğiniz için üzülmeyin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Ağustos 2014       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar benım kafamda 2 aydır bit var kasınıyorum ve anti bit 'i denedim hic bir ise yaramadı sakın anti bit'i alıp saclarınızı yıpratmayın saclarınız uzamazz ve daha fazla bir ürer simdi SACLARINIZI YIKAYIN , YERE BEYAZ BİR ATLET SERİN SONRA SACLARINIZ KOLAYCA RANATMASI LAZIM İGNELİ TARAKLA SONRA KEMİK TARAKLAA BEYAZ AATLETE TARAYIN 5,6 TANE BİT DÜSER SONRA SİYAH BİR T-SHIRT'İ YERE SERİN VE ANNENİZİ CAGIRIN SİRKELERİNİZİ TEMİZLESİN AMA ANNENİZİN EŞARP TAKMASI LAZIM BİTLER ZIPLIYA BİLİR ANNENİZİN BASINA SONRA SİRKELERİ TEMİZLEDİKTEN SONRAA PARANİT İLACİNİ KULLANIN BİTLERİNİZ VE SİRKELERİNİZİN HEPSİ TEMİZLENİYO Msn Happy)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ağustos 2015       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba 1 hafta önce saçımda bit buldum ve tedavi oldum.Ama aklıma takılan bir şey var.Bitlendiğimi arkadaşlarıma söyleyemedim.Sadece bit salgını varmış saçınıza baktırın dedim.Fakat baktırdılar mı baktırmadılar mı bilemiyorum.Bit yakın temasta geçer mi ? direkt söyleyeyim mi onlara daha yeni tedavi oldum ve çok sıkıldım bitten tekrar bulaşmasını istemiyorum arkadaşlarıma sorduğumda kaşıntı falan yok diyorlar.sizce ne yapmalıyım?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Nisan 2016       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim bir tanidigima oldu. Bit sampuani ise yaramadi o yuzden gaz yagi kullandik. Gaz yagini saclari ayirarak pamukla surun ve bekleyin,sonra bit taragiyla tarayin. Sonra sacinizi yikayin. Koku hemen cikmaz bu yuzden tatilde eya hafta sonu yapilmasini tercih ederim. Koctas,bauhouse veya camcilardan bulabilirsiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Temmuz 2017       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Çok doğru birde eklemek istediğim şey şu ki ben sprey şişeye doldrdum daha etkili oluyo püskürtme yöntemiyle daha fazla alanı sirkeleme imkanı oluyo ve ardından streç film sararak 1saat bekletmeli sirkeler bile ölüyo