Arama

Kemik erimesi, egzama, HT hastalığı ve kollestrol için önerileriniz nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Kasım 2008 Gösterim: 4.239 Cevap: 1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
17 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
İYİ GÜNLER HOCAM BEN 46 YAŞINDAYIM 2 SENE ÖNCE SAĞ GÖĞÜSÜM MEME CA TEŞHİSİYLE ALINDI TAMOXIFEN ADLI İLACI 4 YIL KULLANACAĞIMI SÖYLEDİLER BEN ERZİNCANDAN İLETİŞİM KURUYORUM
HT HATSTASIYIM KEMİK ERİMESİ BAŞLANGICIMDA VAR KOLLESTROLÜM DE YÜKSELİYOR LÜTFEN BANA
YARDIMCI OLURMUSUNUZ İYİ GÜNLER BİRDE EGZEMA İÇİN NE ÖNERİRSİNİZ.
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
tamoxifeni kullanmanız ve meme ca kontrolleriniz için tümör marker leri adı verilen testleri periyodik olarak yaptırmalısınız(ca19-9ca125)
ilaçları kullanıp kullanmayacağınız yada devam edip etmeyeceğiniz rutin ve periyodik kan kontrollerine ve meme usg sine bağlı..
Sponsorlu Bağlantılar
kemik erimesi için kemik ölçümünüzün yapılması gerekli. eğer kemik erimesi başlangıcı varsa kemik kaybının düzeyine göre ilaçlarınıza başlarsınız. ilaçlar çok pahalı olduğunu unutmayın ve kemik ölçüm değerlerinize göre devlet tarafından ödendiğini hatırlatmak isterim. kolaylık açısından..
ht ye gelince.. tansiyonlarınızı 10 gün kadar aynı saatlerde aynı sağlık kuurluşunda ölçtürüp bir kağıda not ettirin.. ve 10 günün sonunda bir dahiliye uzmanına baş vurun.. egzama için yada farkettiyseniz ht yada kemik erimesi için hiç bir ilaç önermedim.. çünkü bunların hepsi tetkik muayene ve hasta profiline göre verilecek önemli kararlar.. burası bir forum sitesi:)
size tavsiyelerime uymanızı öneririm en azından yol gösterici olmuştur umarım:)
sağlıklı günler
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
tamoxifeni kullanmanız ve meme ca kontrolleriniz için tümör marker leri adı verilen testleri periyodik olarak yaptırmalısınız(ca19-9ca125)
ilaçları kullanıp kullanmayacağınız yada devam edip etmeyeceğiniz rutin ve periyodik kan kontrollerine ve meme usg sine bağlı..
Sponsorlu Bağlantılar
kemik erimesi için kemik ölçümünüzün yapılması gerekli. eğer kemik erimesi başlangıcı varsa kemik kaybının düzeyine göre ilaçlarınıza başlarsınız. ilaçlar çok pahalı olduğunu unutmayın ve kemik ölçüm değerlerinize göre devlet tarafından ödendiğini hatırlatmak isterim. kolaylık açısından..
ht ye gelince.. tansiyonlarınızı 10 gün kadar aynı saatlerde aynı sağlık kuurluşunda ölçtürüp bir kağıda not ettirin.. ve 10 günün sonunda bir dahiliye uzmanına baş vurun.. egzama için yada farkettiyseniz ht yada kemik erimesi için hiç bir ilaç önermedim.. çünkü bunların hepsi tetkik muayene ve hasta profiline göre verilecek önemli kararlar.. burası bir forum sitesiMsn Happy
size tavsiyelerime uymanızı öneririm en azından yol gösterici olmuştur umarımMsn Happy
sağlıklı günler
Quo vadis?