Arama

Kalp ritmi bozukluğu hakkında bilgilendirir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Mart 2011 Gösterim: 9.958 Cevap: 3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
18 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
MERHABALAR BENİM SORUNUM KALP DE RİTİM BOZUKLUĞU ÇARPINTI YAPMASI BUNDAN ÖNCE AYNI RAHATSIZLIKDAN DOLAYI ABLASYON YAPILDI FAKAT TEDAVİ SIRASINDA KALPTE BİRİNCİ DERECE BLOK OLUŞMASINA NEDEN OLDU YAKLAŞIK 5 YIL ÖNCE OLDUĞUM TEDAVİ SÜRESİNCE 1 YILDIR YİNE ÇARPINTILAR OLMAYA BAŞLAMIŞTIR.DOKTORA GİTTİĞİMDE İSE NORMAL İNSANLARDA BULUNAN ÇARPINTILARA BENZER BİR OLAY OLDUĞUSÖYLENMİŞTİR VE ÇARPINTILAR OLDUĞU TAKDİRDE EKG ÇEKİLMESİ İSTENMİŞTİRBUNA İSTİNADEN TEKRAR TEDAVİ ALTINA ALTINA ALANABİLECEĞİ BU TEDAVİ SIRASINDADA KALPBE DAİMİ PİL TAKILABİLECEĞİ SÖYLENMİŞTİR.BU KONUDA SİZDEN DE TARAFIMA BİLGİ VERİLMESİNİ ARZ EDERİM.
EN İYİ CEVABI Lavie verdi
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Sponsorlu Bağlantılar
Kalp ritim bozuklukları, kesin tedavisinin olmamasına karşın günümüzde aşırı kirlilik yoğun stres gibi durumların bu tür rahatsızlıkları önemli ölçüde artırdığı görülmüştür.
Kalpte oluşan düzensiz hareketler özellikle dolaşım sistemini önemli ölçüde etkilemekte ve tansiyonda bozukluklar görülmektedir. Bu rahatsızlığın giderilmesinde stresten uzak ve bol oksijenli havalarda dolaşılması sigara, alkol, uyuşturucu gibi alışkanlıklardan şiddetle kaçınınması gerekmektedir. Bu rahatsızlar hastalarda önemli ölçüde psikolojik rahatsızlıkları da getirmektedir. Bunların başında panik atak kalbin aniden durabileceği ve ölüm korkusu gibi ruhsal bozukluklarıda tetiklemektedir.
Kalp ritmi bozukluğu görülen hastaların kendilerini rahatlatıcı ortamlarda bulunması ve açık havaları tercih etmeleri tavsiye ve tecrübelerle sabittir.

burdaki verecegimiz bilgiler dışında doktora görünmeniz gerektigini unutmayın:)
Lavie - avatarı
Lavie
Ziyaretçi
18 Kasım 2008       Mesaj #2
Lavie - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Sponsorlu Bağlantılar
Kalp ritim bozuklukları, kesin tedavisinin olmamasına karşın günümüzde aşırı kirlilik yoğun stres gibi durumların bu tür rahatsızlıkları önemli ölçüde artırdığı görülmüştür.
Kalpte oluşan düzensiz hareketler özellikle dolaşım sistemini önemli ölçüde etkilemekte ve tansiyonda bozukluklar görülmektedir. Bu rahatsızlığın giderilmesinde stresten uzak ve bol oksijenli havalarda dolaşılması sigara, alkol, uyuşturucu gibi alışkanlıklardan şiddetle kaçınınması gerekmektedir. Bu rahatsızlar hastalarda önemli ölçüde psikolojik rahatsızlıkları da getirmektedir. Bunların başında panik atak kalbin aniden durabileceği ve ölüm korkusu gibi ruhsal bozukluklarıda tetiklemektedir.
Kalp ritmi bozukluğu görülen hastaların kendilerini rahatlatıcı ortamlarda bulunması ve açık havaları tercih etmeleri tavsiye ve tecrübelerle sabittir.

burdaki verecegimiz bilgiler dışında doktora görünmeniz gerektigini unutmayınMsn Happy
rayzem nida - avatarı
rayzem nida
Ziyaretçi
19 Haziran 2010       Mesaj #3
rayzem nida - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben 35 yaşındayım 2 çocuk annesiyim 29 yaşındayken önce tansiyonumun sürekli yüksek olması nedeniyle doktora gittiğimde kalbimin düzensiz attığı söylendi bir takım ilaçlardan sonra devamlı bir tedavim olmadı tamamen benim ihmalim herneyse heycanlandığım zaman hızlı atıyor ve boğazımdan çıkacakmış gibi oluyor nefes almakta zorlanıyorum sürekli halsizliğim var önceden çok hareketli bir insandım fakat artık sporda yapamaz oldum çabuk yoruluyorum ve en çok 3 cü kez anne olmak istiyorum bir engel olurmu merak ediyorum lütfen yardımcı olurmusunuz?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mart 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kalbim yatar pozisyondayken daha çok hissettiğim ileri bir problemle karşı karşıya. aralıksız olarak süren ritim bozukluğum söz konusu.korkuyorum...