Arama

Windows'ta sistem geri yükleme nasıl olur?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Aralık 2013 Gösterim: 10.537 Cevap: 5
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
19 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
yardım ederseniz sevinirim.
EN İYİ CEVABI The Unique verdi
.
Alıntı
green almond adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba..Sizlere güzel bir haberim var..
Günlük hayatımızda keşke zamanı geri alabilsem dediğiniz anlar olmuştur..Bunu normalde yapmanız imkaansızdır.. Ancak pc dünyasında bu da mümkün..

Sponsorlu Bağlantılar
Yanlış bir program mı yüklediniz?Silinmiyor mu?Ahh keşke yüklemeseydim mi diyorsunuz..Gelin sisteminizi geriye yükleyelim..Aşağıdaki resimde işlem sırasını takip edin..
Ben bu yönetemi kullanmıştım birkaç kere..Her zaman değil ama bazen işe yarayabiliyor..
Bir zaman dilimi belirleyip bilgisayarınızı o ana geri yüklüyorsunuz..Bu işleme sistem geri yükleme,belirlediğiniz zaman dilimine ise sistem geri yükleme noktası deniliyor..
Bir öneri olsun sizler için..Buyrun inceleyin resimleri..:)
adsznf3
adsz2hh2

İşte bu kadar..Sistem geri yükleme dediğim gibi her zaman işe yaramayabilir..Tam bir güvencesi yoktur..
Ancak dediğim gibi zaman zaman, geri almak işe yarayabilirde..Bir keresinde başıma geldi..Bir arkadaşım söyledi..Denedim ve sonuç olumlu oldu..Ancak silemediğiniz bir program gibi durumlar olursa sistem geri yükleme programı silemeyebilirde..Yada yanlızca gördüğünüz kısmını siler..Ancak program files kısmından silinmemiş olabilirde...
Dediğim gibi bir öneri olsun bu özellik..Kim bilir ..İşinize yarar belki.. :)

Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
lütfen linki tıklayın..girişteki bilginin haricinde diğer sayfalardaki yorumlardan soru-cevaplardanda yardım alabilirsiniz.. kolaygelsin
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mayıs 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bilgisayarımın her açılışta belli bir tarihten açılmasını istiyorum böylelikle en son yaptığım şeylerin kalıcı durmasını istemiyorum Lütfen yardım edin eğer böle bir konu varsa lütfen sayfanın http sini söyleyin bakıyım ???
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2010       Mesaj #4
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
.
Alıntı
green almond adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba..Sizlere güzel bir haberim var..
Günlük hayatımızda keşke zamanı geri alabilsem dediğiniz anlar olmuştur..Bunu normalde yapmanız imkaansızdır.. Ancak pc dünyasında bu da mümkün..
Yanlış bir program mı yüklediniz?Silinmiyor mu?Ahh keşke yüklemeseydim mi diyorsunuz..Gelin sisteminizi geriye yükleyelim..Aşağıdaki resimde işlem sırasını takip edin..
Ben bu yönetemi kullanmıştım birkaç kere..Her zaman değil ama bazen işe yarayabiliyor..
Bir zaman dilimi belirleyip bilgisayarınızı o ana geri yüklüyorsunuz..Bu işleme sistem geri yükleme,belirlediğiniz zaman dilimine ise sistem geri yükleme noktası deniliyor..
Bir öneri olsun sizler için..Buyrun inceleyin resimleri..Msn Happy
adsznf3
adsz2hh2

İşte bu kadar..Sistem geri yükleme dediğim gibi her zaman işe yaramayabilir..Tam bir güvencesi yoktur..
Ancak dediğim gibi zaman zaman, geri almak işe yarayabilirde..Bir keresinde başıma geldi..Bir arkadaşım söyledi..Denedim ve sonuç olumlu oldu..Ancak silemediğiniz bir program gibi durumlar olursa sistem geri yükleme programı silemeyebilirde..Yada yanlızca gördüğünüz kısmını siler..Ancak program files kısmından silinmemiş olabilirde...
Dediğim gibi bir öneri olsun bu özellik..Kim bilir ..İşinize yarar belki.. Msn Happy

Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
massacre1925 - avatarı
massacre1925
Ziyaretçi
30 Mart 2012       Mesaj #5
massacre1925 - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar, kardeşim bilgisayarımı bozdu.Sistem geri yükleme yapmak istediigim zaman " Sistem geri yükeleme bilgisayarınızı koruyamaz.Lütfen bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Sistem geri yüklemeyi yeniden çalıştırın" uyarsıını alıyorum.Klasörler taşınmıyor.Ses gelmiyor.Format atıcam ama CD rom'um bozuk.Ne yapabilirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2013       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba, sistem geri yükleme olmuyor. Daha önce olusturmadığım için heralde. başka bir yolu var mı geri almanın ? windows 7 ultimate kullanıyorum