Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör Önceki Konu Sonraki Konu

GATA'ya girme şartları nelerdir? - Sayfa 3

Gösterim: 61265 | Cevap: 102
  • gata icin gereken sartlar
  • gata mulakat
  • gata mulakatlari
Misafir
17 Şubat 2010 17:12   |   Mesaj #21   |   
Ziyaretçi
gataya girmek için öss başvuru formuna askeriyeyi istiyorum kısmını işaretlemem gerekiyor muydu?
Patron bu mesajı beğendi.
Misafir
26 Şubat 2010 17:20   |   Mesaj #22   |   
Ziyaretçi
mülakatta ne soruluyor ve babası asker olanlara ayrı puan veriliyormu çok merak ediyorum
Misafir
19 Mart 2010 10:23   |   Mesaj #23   |   
Ziyaretçi
gata ya gidebilmem için kaç puan almam gerekir
Misafir
4 Mayıs 2010 02:05   |   Mesaj #24   |   
Ziyaretçi

gata hemşirelik

bişey soraçam gata hemşirelik saglık mülakatlarında kızlık testi yapııyormu cewap verirseniz sevinirim...
Misafir
11 Mayıs 2010 18:39   |   Mesaj #25   |   
Ziyaretçi

ygs

ben gata hemşirelik ygsdenmi yoksa lys denmi alyor onu merak edyorum
esra sml
14 Mayıs 2010 23:11   |   Mesaj #26   |   
Ziyaretçi

GATA'ya girme koşulları nedir?

selam. ben esra 17 yaşındayım ve eskişehir sağlık meslekte hemşirelik okuyorum. GATA ya girmek istiyorum. inceledim ve başvuru şartları karışık geldi. ben GATA ya girebilir miyim?
badyboyss
15 Mayıs 2010 11:32   |   Mesaj #27   |   
Ziyaretçi
GATA'YA TÜRBAN GİREBİLİR!

Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) gibi askeri hastanelerden belli bir kontenjan dahilinde siviller de yararlanabiliyor.
30 Ocak 2008 Çarşamba 09:45

AKP ve MHP'nin türbanda uzlaşması, "Türbanlılar orduevlerine girebilecek mi" sorusunu gündeme taşıdı. Mevcut uygulamaya göre, Genelkurmay Başkanlığı, türban takanların orduevine girmesine izin vermiyor.

Orduevleri, askeri gazinolar ve sosyal tesislerden nasıl faydalanılacağı, Milli Savunma Bakanlığı'nca yayımlanan bir yönetmelikle düzenleniyor.

Yaşlılara sakal ve eşarp

Yönetmeliğin, 11. maddesinde, "Tesislere giriş, giriş kartları, kıyafet, emniyet, tesislerden istifade, tertip, düzen ve hizmet esasları, Genelkurmay Başkanlığı'nca verilen emir ve talimatlara göre yürütülür" deniliyor.

Genelkurmay Başkanlığı'nın bu yönetmelik uyarınca yayımladığı emre göre, "Sakallı, cübbeli, sarıklı, takkeli, türbanlı ve benzeri çağdaş olmayan kılık kıyafette olanlar, günlük sakal tıraşı olmamış, ütüsüz ve kirli elbiselerle gelenler" tesislere giremiyor. "Yaşının ilerlemesi nedeniyle sade bir sakal bırakanlar" ile "yaşlı bayanlardan yüzü açık olacak şekilde eşarp takanlar"ın tesislere girişine izin veriliyor.

Anayasa'nın 10. maddesinde yapılması planlanan değişiklik, "kamu hizmetlerinden yararlanılmasını" düzenliyor. Yetkililer, orduevlerinin TSK personeline yönelik özel hizmet veren tesisler olduğunu, teklifin orduevlerinin durumunu değiştirmeyeceğini savundu.

GATA'ya türban girebilir

Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) gibi askeri hastanelerden belli bir kontenjan dahilinde siviller de yararlanabiliyor.

Askeri hastanede yatanların refakatçileri veya ziyaretçileri mevcut uygulamada eşarp takarak hastaneye girebiliyor ancak türbanlılara izin verilmiyor.

Hastaneler kamu hizmeti verdiğinden, değişikliğin ardından türbanlıların GATA'ya girmesinin önünün açılabileceği belirtiliyor.

Harp okullarına 132. madde engeli

AKP ve MHP'nin üzerinde uzlaştıkları teklif, harp okulları, astsubay hazırlama okulları ve polis akademilerini kapsam dışında bırakıyor. Anayasa'nın 42. maddesinde yapılması öngörülen değişiklikte, "Kimse, kanunda açıkça yazılı olmayan hiçbir sebeple eğitim ve öğretim hakkından yoksun bırakılamaz" deniliyor. Anayasa'nın 132. maddesinde, "Yükseköğretim kurumlarından özel hükümlere tabi olanlar, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet teşkilatına bağlı yükseköğretim kurumları özel kanunların hükümlerine tabidir" ifadesi yer alıyor. Bu hükme göre yapılan düzenlemelerde, söz konusu okullarda okumak isteyen adayların 'giriş şartlarını' sağlaması isteniyor. Türbanlı - başörtülü adayların başvuruları, giriş şartlarını sağlamadığı için kabul edilmiyor.
Misafir
16 Mayıs 2010 16:10   |   Mesaj #28   |   
Ziyaretçi
askeri lise sınavında yazılı,mülakat beden eğitimi hepsini kazandım ama en son sağlık raporunda belde problem buldular elediler gata tıp a gitme şansım olamazmı
Misafir
22 Haziran 2010 18:50   |   Mesaj #29   |   
Ziyaretçi
üniversite 1.sınıfta okuyorum gataya gircem hangi puan türünden ne kadar puan almam gerekiyor
Misafir
14 Temmuz 2010 23:35   |   Mesaj #30   |   
Ziyaretçi

aciilll):

fizik tedavi ve rehabilitasyon puanını bilen varmı..??
Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör
Hızlı Cevap
İsim:

GATA'ya girme şartları nelerdir? Konusuna Benzer Konular

Hava Harp Okulu'na girme koşulları nelerdir?
Gönderen: anzl Forum: Soru-Cevap
Cevap: 30
Son Mesaj: 8 Eylül 2013 01:03
Cevap: 0
Son Mesaj: 10 Ekim 2012 17:14
Yaşlıların bunalıma girme sebepleri nelerdir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 22 Ocak 2012 01:24
Bu çağın gençlerinin depresyona girme nedenleri nelerdir?
Gönderen: ARSIZ BELA Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 21 Aralık 2011 18:02
Etiketler:
  • gata icin gereken sartlar
  • gata mulakat
  • gata mulakatlari
Sayfa 0.317 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu