Arama

Sakal çıkma yaşı kaçtır? - Sayfa 6

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Ağustos 2016 Gösterim: 262.099 Cevap: 255
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mart 2010       Mesaj #51
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar 18 yaşındayım ve bir kaç ay sonra 19'a gireceğim.Fakat yüzümde herhangi bir kıllanma yok.Genital bölgede ve koltuk altında kıllanmalar var fakat yüzümde sakal yok.Çene altımda çok küçük nokta gibi var onun haricinde çevremdeki yaşıtlarım gibi sakalım yok.1 senedir haftada 2 kez jiletle tıraş oluyorum bunun neticesinde anca birazcık yüzümde sertleşme oldu fakat gözle görülür bir gelişme yok.Komplexe girdim ne yapmam gerek yardım ediniz...
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mart 2010       Mesaj #52
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
17 yaşındayım sınfatki herkezte az çok sakal çoğuda bnden küçük bi yek bnde yokk ne yapmam gerkkk bıktım sübyan gibi gezmektenn her yerde karizma eksilerdeee
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2010       Mesaj #53
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
valla ben 13 yaşındayım sakallarım çıkmaya başladı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mart 2010       Mesaj #54
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
her iki gün jilet cek. bende 15 yasindayim bi kac öncesine hic bisi yoktu hemen hemen her iki gün jilet cektim fauler fistik gibi oluyo.

- 2 ay benim dedigim gibi vur jileti yani her iki gün, sonra 1,5 hafta falan dinlendir 2 hafta bile yapabilirsin Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Mart 2010       Mesaj #55
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 17 yaşındayım haftada bi jilet vuruyorum bıyıklar ve çenede gürleşmeye başladı favorilerde ve yanaklarda seyrek çıkıyo ama gün geçtikçe 1-2 kıl artıyo :d neyse konumuza gelelim arkadaşlar.Benden size bir tavsiye bi yerden öğrendim ne kadar doğru bilmiyorum ama banada mantıklı geldi.Makina ile tıraş olmayın yoksa cildiniz tahriş olur jilet ile de olucaksanız ıslak tıraş olun ilk önce ılık bir suyla havluyu ıslatın 4-5 dk dursun sonra tıraş köpüğü sürün kesiceniz yerleri sonra başlayın tıraş olmaya ha günümüz teklonojisi ile ıslak tıraş imkanı sağlayan makinalar var onlarla da olabilirsiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mart 2010       Mesaj #56
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
cıkmasın daha ıı **
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Nisan 2010       Mesaj #57
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sarımsağı nasıl sürücem ki anlatın nolur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Nisan 2010       Mesaj #58
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sarimsak ';e yararmi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mayıs 2010       Mesaj #59
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya ben mak turbo ile kesionm yaşım 15 16 ya girecem sarımsakta sürcdüm herşeyi yaptım ama olmadı lütfen değişik ve etkili yöntemeler varsa beni bilgilendirin teşşekürler
YesilBoncuk - avatarı
YesilBoncuk
Ziyaretçi
11 Mayıs 2010       Mesaj #60
YesilBoncuk - avatarı
Ziyaretçi
Sakal çıkmamasının nedeni bölgesel ve hormonaldır
İnsanda sakal çıkmasını sağlayan hormon erkeklik hormonu dediğimiz testosteron hormonudur. İlk yapılacak şey bu hormonun tahlilini yapmaktır. Şayet eksikse bu hormon ilaçlarını vermektir.
Hormon tedavisi bir endokrinoloji uzmanı kontrolünde olmalıdır.

Bunun yanı sıra sarımsak kıl köklerinin yayılmasında etkili olduğu doğrudur. Fakat bunun sonucu hemen alınmaz. Ve herkeste faydalı olur mu bu da bilinmemektedir. Sarımsak özünün deri altına inebilmesi için iğneyle deri üzerine hafif batırılması gerekmektedir. En kesin yolu bir endokrinoloji uzmanına görünmektir.