Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Nasıl broşür hazırlayabilirim? Broşür nasıl hazırlanır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda dilantunç tarafından 23 Kasım 2008 (18:11) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
113590 kez görüntülenmiş, 104 cevap yazılmış ve son mesaj 29 Mayıs 2014 (18:03) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.26  |  Oy Veren: 43      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 23 Kasım 2008, 18:11

#1 (link)
dilantunç
Ziyaretçi
dilantunç - avatarı
türkiye de 7-14 yaş arası eğitim yaşı olmasına rağmen bu yaş grubundaki bazı çoçuklar okula gidememktedir. bu çoçukların okula gidebilmelerine yardımcı olmak için bir kampanya başlatılacaktır. bu kampanya için nasıl bir broşür hazırlarsınız??
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Ya Okulla İlgili Broşür Hazırlayabilirm Fikir Verirrmisiniz acba ya Nolur Çok Lazım Mümkünse Şekille Tarif EDin lütfen Yardım BROŞÜR ÖRNEKLERİ VE NASIL YAPILACAK BİLGİLERİNİ İSTİYORUMMMM.........................
LÜTFEN ÇOK ACİLLLLLLLLLLLLLLLLLLL Oğuzhan Koçak
Alıntı:

nasıl yapılıyor broşür

Genellikle bir şeyi tanıtmayı amaçlayan, sayfa sayısı az, küçük kitaplara broşür denir.
Broşürler,
kişiler, kurumlar, kuruluşlar veya ürünler hakkında genel bilgi içeren, ilginç ya da önemli özelliklerini ön plana çıkartan, açıklayıcı, bilgilendirici, tanıtıcı nitelikteki basılı materyallerdir.
Broşürde mutlaka resim, grafik ya da şema, varsa ve gerekliyse detaylı adres bilgileri, kroki, müşteriye yönelik hazırlanmışsa çekici bazı çağrılar, geçerli tarih bilgileri, çarpıcı slogan tarzı yazılar bulunur. Uzun ve kitabi dille yazılan yazılar broşürde tercih edilmez.
Genelde arkalı önlü 4 sayfa kullanımı ve küçük ebatlar yaygındır. Örneğin A4 kağıdının ikiye katlanmış hali gibi. Kolay taşınmalı, çantaya ya da cebe sığabilmelidir. Kağıt cinsi olarak da az gramajlı parlak kağıtlar tercih edilir.
Broşürde; büyük veya büyüklü küçüklü ama okunabilir puntolar kullanılmalı ve hatırda kalıcı yazılar yer almalıdır.
Bir kenti ya da ülkeyi tanıtan broşürler veya kalıcı olup saklanması istenen broşürler ise kalın kağıt ya da ince kartondan yapılır, katlanan ya da kitapcık gibi ama mutlaka çok sayfalı olur.

Alttaki örnekleri inceleyiniz.

a4brosurfull

brosur00002full
Rapor Et
Reklam
Eski 23 Kasım 2008, 19:55

#2 (link)
Lord.iz
Ziyaretçi
Lord.iz - avatarı
photoshop alt yapısı ile A5 kağıda önce kısaca Türkiyeye eğitimin neler kazandıracağını sonra neler kaybettirdiğini sonra okuyamayan çocuk sayısını ve okuyabilmeleri için gereken desteği anlatan bir yazı yazar üst girişe üzgün bir çocuk sağ alt bitişede minik okul öğrencilerinden oluşan bir resim eklerdim yine en alta destek-kampanya iletişim bilgilerini girerdim
Çok özet oldu ama ne yapardınız sorusuna cevabım bu
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2008, 22:49

Anadolu'daki antik kentleri gösteren bir broşür nasıl hazırlanır?

#3 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
Öğretmen Anadolu'daki antik kentleri gösteren turizm amaçlı bir bröşür hazırlayın dedi ama bröşür nasıl hazırlanır?
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2008, 23:52

#4 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Alıntı:
Lord.iz adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

photoshop alt yapısı ile A5 kağıda önce kısaca Türkiyeye eğitimin neler kazandıracağını sonra neler kaybettirdiğini sonra okuyamayan çocuk sayısını ve okuyabilmeleri için gereken desteği anlatan bir yazı yazar üst girişe üzgün bir çocuk sağ alt bitişede minik okul öğrencilerinden oluşan bir resim eklerdim yine en alta destek-kampanya iletişim bilgilerini girerdim
Çok özet oldu ama ne yapardınız sorusuna cevabım bu
...
Rapor Et
Eski 1 Şubat 2009, 13:19

Broşür örnekleri nasıl yapabilirim?

#5 (link)
melek yüzlüm
Ziyaretçi
melek yüzlüm - avatarı
BROŞÜR ÖRNEKLERİ VE NASIL YAPILACAK BİLGİLERİNİ İSTİYORUMMMM.........................
LÜTFEN ÇOK ACİLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
Rapor Et
Eski 14 Kasım 2009, 15:21

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Memleketim ile ilgili broşür hazırlamak istiyorum nasıl yapabilirim çok acil 2 gün sürem var.
Rapor Et
Eski 19 Kasım 2009, 20:51

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
broşür nasıl hazırlanır
Rapor Et
Eski 24 Kasım 2009, 20:31

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Ya Okulla İlgili Broşür Hazırlayabilirm Fikir Verirrmisiniz acba ya Nolur Çok Lazım Mümkünse Şekille Tarif EDin lütfen Yardım BROŞÜR ÖRNEKLERİ VE NASIL YAPILACAK BİLGİLERİNİ İSTİYORUMMMM.........................
Rapor Et
Eski 9 Aralık 2009, 09:21

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
brosur nasil hazirlanir
nasıl yapılıyor broşür
Rapor Et
Eski 9 Aralık 2009, 09:54

#10 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

Alıntı:

nasıl yapılıyor broşür

Genellikle bir şeyi tanıtmayı amaçlayan, sayfa sayısı az, küçük kitaplara broşür denir.
Broşürler,
kişiler, kurumlar, kuruluşlar veya ürünler hakkında genel bilgi içeren, ilginç ya da önemli özelliklerini ön plana çıkartan, açıklayıcı, bilgilendirici, tanıtıcı nitelikteki basılı materyallerdir.
Broşürde mutlaka resim, grafik ya da şema, varsa ve gerekliyse detaylı adres bilgileri, kroki, müşteriye yönelik hazırlanmışsa çekici bazı çağrılar, geçerli tarih bilgileri, çarpıcı slogan tarzı yazılar bulunur. Uzun ve kitabi dille yazılan yazılar broşürde tercih edilmez.
Genelde arkalı önlü 4 sayfa kullanımı ve küçük ebatlar yaygındır. Örneğin A4 kağıdının ikiye katlanmış hali gibi. Kolay taşınmalı, çantaya ya da cebe sığabilmelidir. Kağıt cinsi olarak da az gramajlı parlak kağıtlar tercih edilir.
Broşürde; büyük veya büyüklü küçüklü ama okunabilir puntolar kullanılmalı ve hatırda kalıcı yazılar yer almalıdır.
Bir kenti ya da ülkeyi tanıtan broşürler veya kalıcı olup saklanması istenen broşürler ise kalın kağıt ya da ince kartondan yapılır, katlanan ya da kitapcık gibi ama mutlaka çok sayfalı olur.

Alttaki örnekleri inceleyiniz.

a4brosurfull

brosur00002full
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.198 saniyede (78.39% PHP - 21.61% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 02:34
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi