PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Nasıl broşür hazırlayabilirim? Broşür nasıl hazırlanır?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
dilantunç18:11, 23 Kasım 2008 
türkiye de 7-14 yaş arası eğitim yaşı olmasına rağmen bu yaş grubundaki bazı çoçuklar okula gidememktedir. bu çoçukların okula gidebilmelerine yardımcı olmak için bir kampanya başlatılacaktır. bu kampanya için nasıl bir broşür hazırlarsınız??
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Ya Okulla İlgili Broşür Hazırlayabilirm Fikir Verirrmisiniz acba ya Nolur Çok Lazım Mümkünse Şekille Tarif EDin lütfen Yardım BROŞÜR ÖRNEKLERİ VE NASIL YAPILACAK BİLGİLERİNİ İSTİYORUMMMM.........................
LÜTFEN ÇOK ACİLLLLLLLLLLLLLLLLLLL Oğuzhan Koçak
nasıl yapılıyor broşür

Genellikle bir şeyi tanıtmayı amaçlayan, sayfa sayısı az, küçük kitaplara broşür denir.
Broşürler,
kişiler, kurumlar, kuruluşlar veya ürünler hakkında genel bilgi içeren, ilginç ya da önemli özelliklerini ön plana çıkartan, açıklayıcı, bilgilendirici, tanıtıcı nitelikteki basılı materyallerdir.
Broşürde mutlaka resim, grafik ya da şema, varsa ve gerekliyse detaylı adres bilgileri, kroki, müşteriye yönelik hazırlanmışsa çekici bazı çağrılar, geçerli tarih bilgileri, çarpıcı slogan tarzı yazılar bulunur. Uzun ve kitabi dille yazılan yazılar broşürde tercih edilmez.
Genelde arkalı önlü 4 sayfa kullanımı ve küçük ebatlar yaygındır. Örneğin A4 kağıdının ikiye katlanmış hali gibi. Kolay taşınmalı, çantaya ya da cebe sığabilmelidir. Kağıt cinsi olarak da az gramajlı parlak kağıtlar tercih edilir.
Broşürde; büyük veya büyüklü küçüklü ama okunabilir puntolar kullanılmalı ve hatırda kalıcı yazılar yer almalıdır.
Bir kenti ya da ülkeyi tanıtan broşürler veya kalıcı olup saklanması istenen broşürler ise kalın kağıt ya da ince kartondan yapılır, katlanan ya da kitapcık gibi ama mutlaka çok sayfalı olur.

Alttaki örnekleri inceleyiniz.

Benzer Konular:
Etiketler:
Cevap
Lord.iz19:55, 23 Kasım 2008 
photoshop alt yapısı ile A5 kağıda önce kısaca Türkiyeye eğitimin neler kazandıracağını sonra neler kaybettirdiğini sonra okuyamayan çocuk sayısını ve okuyabilmeleri için gereken desteği anlatan bir yazı yazar üst girişe üzgün bir çocuk sağ alt bitişede minik okul öğrencilerinden oluşan bir resim eklerdim yine en alta destek-kampanya iletişim bilgilerini girerdim
Çok özet oldu ama ne yapardınız sorusuna cevabım bu
Cevap
Ziyaretçi22:49, 18 Aralık 2008 
Öğretmen Anadolu'daki antik kentleri gösteren turizm amaçlı bir bröşür hazırlayın dedi ama bröşür nasıl hazırlanır?
Cevap
Keten Prenses23:52, 18 Aralık 2008 
Lord.iz adlı kullanıcıdan alıntı:
photoshop alt yapısı ile A5 kağıda önce kısaca Türkiyeye eğitimin neler kazandıracağını sonra neler kaybettirdiğini sonra okuyamayan çocuk sayısını ve okuyabilmeleri için gereken desteği anlatan bir yazı yazar üst girişe üzgün bir çocuk sağ alt bitişede minik okul öğrencilerinden oluşan bir resim eklerdim yine en alta destek-kampanya iletişim bilgilerini girerdim
Çok özet oldu ama ne yapardınız sorusuna cevabım bu
...
Cevap
melek yüzlüm13:19, 1 Şubat 2009 
BROŞÜR ÖRNEKLERİ VE NASIL YAPILACAK BİLGİLERİNİ İSTİYORUMMMM.........................
LÜTFEN ÇOK ACİLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
Cevap
Misafir15:21, 14 Kasım 2009 
Memleketim ile ilgili broşür hazırlamak istiyorum nasıl yapabilirim çok acil 2 gün sürem var.
Cevap
Misafir20:51, 19 Kasım 2009 
broşür nasıl hazırlanır
Cevap
Misafir20:31, 24 Kasım 2009 
Ya Okulla İlgili Broşür Hazırlayabilirm Fikir Verirrmisiniz acba ya Nolur Çok Lazım Mümkünse Şekille Tarif EDin lütfen Yardım BROŞÜR ÖRNEKLERİ VE NASIL YAPILACAK BİLGİLERİNİ İSTİYORUMMMM.........................
Cevap
Misafir09:21, 9 Aralık 2009 
Alıntı:
brosur nasil hazirlanir
nasıl yapılıyor broşür
Cevap
Daisy-BT09:54, 9 Aralık 2009 
nasıl yapılıyor broşür

Genellikle bir şeyi tanıtmayı amaçlayan, sayfa sayısı az, küçük kitaplara broşür denir.
Broşürler,
kişiler, kurumlar, kuruluşlar veya ürünler hakkında genel bilgi içeren, ilginç ya da önemli özelliklerini ön plana çıkartan, açıklayıcı, bilgilendirici, tanıtıcı nitelikteki basılı materyallerdir.
Broşürde mutlaka resim, grafik ya da şema, varsa ve gerekliyse detaylı adres bilgileri, kroki, müşteriye yönelik hazırlanmışsa çekici bazı çağrılar, geçerli tarih bilgileri, çarpıcı slogan tarzı yazılar bulunur. Uzun ve kitabi dille yazılan yazılar broşürde tercih edilmez.
Genelde arkalı önlü 4 sayfa kullanımı ve küçük ebatlar yaygındır. Örneğin A4 kağıdının ikiye katlanmış hali gibi. Kolay taşınmalı, çantaya ya da cebe sığabilmelidir. Kağıt cinsi olarak da az gramajlı parlak kağıtlar tercih edilir.
Broşürde; büyük veya büyüklü küçüklü ama okunabilir puntolar kullanılmalı ve hatırda kalıcı yazılar yer almalıdır.
Bir kenti ya da ülkeyi tanıtan broşürler veya kalıcı olup saklanması istenen broşürler ise kalın kağıt ya da ince kartondan yapılır, katlanan ya da kitapcık gibi ama mutlaka çok sayfalı olur.

Alttaki örnekleri inceleyiniz.

Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama