Arama

Kedilerin ne gibi özellikleri vardır? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 30 Ekim 2017 Gösterim: 337.026 Cevap: 40
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Aralık 2010       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sakinleşmesi için kediye ilac verilmesine karşıyım arkadaşlar her kedinin bir karakteristik özelliği vardır benim kedim çok sakindir gerektiğinde yaramazlığını yapar gerektiğinde evde yokmuş gibi davranır bi çok kedi besledim 24 saat nerdeyse sürekli koşan oynayanlar gördüm bunlar için kesinlikle ilaç kullanmayınız lütfen ve en önemlisi bakabilcekseniz bu tarz durumlarını göz önünde bulundurup alınması gerekir tabikide tüyleri dökülcek bunları göz önünde bulundurup evlerinize alırsanız daha iyi olur cunku bu gibi durumlarda genelde düşünmeden alınıyo ve başa çıkamayıp bi başkasına veriliyo veya sokağa atılıyor bunun bilincinde olmayan arkadaşlar içinde sitelere ilan verip kedi sahiplenmek isteyenlere verebilirsinz
Sponsorlu Bağlantılar
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
3 Şubat 2011       Mesaj #32
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Kedilerin çiftlesmek istedikleri nerdene anlasilir

Hareketlerinden belli olur zaten, sürekli kendilerini sevdirmek isterler ve özellikle geceleri rahatsız edici şekilde bağırırlar.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2011       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Blue Blood adlı kullanıcıdan alıntı

Çıkığın oluştuğu yöndeki bacağı gövdeye yakın olarak tutar ve hareket ettirmekten sakınır. Bölge ağrılıdır ve dokunulmasına izin vermez. Yerden kalkış esnasında topallık dikkat çekicidir. Çoğunlukla yere basmaz ve ayağını kullanmaz.Bu belirtiler varsa çıkmıştır büyük ihtimmalle.Sizin yapacağınız şey bir anca önce veteriner hekime gösterip gerekli tedaviyi yapacaktır.Geçmiş olsun.

acilen veterinere gitmezseniz kedi bacağını acı içince kullanır ve daha çok kullanmaktan çekindiği için oturur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Nisan 2011       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kedinizin hiçbirşey yememe sebebi kıskançlık olabilir.eve yeni glen bir kedi başka bir hayvan yada herhangi bir oyunca ve bebeği sizden kıskanabilir yeni doğavak kardeşini kıskanan çocuk gibi bu psikolojide aslında ona artık zaman ayırmadığınızı düşünür.eğer bu gibi şeyler söz konusu değilse bu kedinin farklı şeyler tatmak istediğinin yada yemeğini farklı yerlerde yemek istediğinin haberciside olabilir
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
27 Nisan 2011       Mesaj #35
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bu gün kedim 4 tane yavruladıııı ne wermeliyim

Doğum yapmış kediye ilk gün yiyecek verilmez, yalnız bol temiz, taze ve soğuk olmayan içme suyu yeterlidir.ilk günden sonra annenin mama miktarı artırılır anneye emzirme dönemi boyunca yavruların büyümesi için kullanılan bol protein ve enerji taşıyan mamalardan verilir.bu mamalarıda veterinerden alırsanız daha iyi olur.
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
6 Mayıs 2011       Mesaj #36
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Alıntı

kedim 1 ay önce doğum yaptı .. yavrularını bu sabh dövmeye başladı hiç yaklaştırmıyor 2 gündür kusuyodu bugün kusmasıda durdu kendi annesine zarar vermiyor ama kendi yavrulaına karşı çok hırçın kedimin anneside 1 ay önce doum yaptı fakat o kendi yavrularıyla çok ilgili kedimin annesi kedimi uzun zmndı yanına yaklaştrmak isteyor nedeni bu olabilir mi daha önce birbirlerinden ayrılmıyorlardı

Yavrular büyüyünce belli bi süre sonra anne kedi kabul etmiyor artık basının çaresine bak dermis gibi küçük kedi miyavlasada nafile bi süre sonra oda alısacak bu duruma.Msn Happy

Birde yavru kedilerin disleri çıkmaya basladığında, yavrular anne kedinin memelerini acıttığı için anne kedi emzirmek istemez bu durumda yavrularına soğuk davranabilir normal yani Msn Happy
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
11 Ağustos 2011       Mesaj #37
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

Arkadaşlar Benim Kedim Uzun Tüylü , Toparlak Bir Kedi.. 1-2 Gündür Yediği 'Hazır' mamasını Kusuyor. Çok Değişik Sesler Çıkarıyor. ( İnleme Gibi ) Ne Yapmalıyım.

Kediniz belki poşet türü yiyebilir arkadaşımın kedisi aynı şekilde poşet yediği zaman kusuyor bir bakın dikkat edin belki ondan olabilir

Alıntı

benim kedim ayaklarıma çok saldırmaya ve ısırıp tırmalamaya başladı daha yavru henüz oyun oynamak amacıyla olabilirmi ?

kedi sizden ilgi ve sevgi bekliyor olabilir tabiki
Son düzenleyen ener; 11 Ağustos 2011 09:11 Sebep: Flood nedeniyle birleştirildi.
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove
Chelsea_Eny - avatarı
Chelsea_Eny
Ziyaretçi
26 Eylül 2011       Mesaj #38
Chelsea_Eny - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

BENİM KEDİM DAHA YENİ DOĞDU VE ANNESİ YOK BIRAKMIŞ.SÜREKLİ BAĞIRIYOR.NE YAPMALIYIM?

Benim de kedilerim var son bulduğumda ilk geldiğinde çok bağırmıştı.Biz de yanına oyuncak kedi koyduk sarılıp yatmıştı.Bir tek kokusunu aramıştır Msn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Mart 2012       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
duyduğuma göre köpekler kedilerden daha sadıkmış kediler sahipleri ölse onun etini yermiş. köpekler yemez sürekli başın da beklerlermiş ama benim kedim bir başka söz dinliyor ayrıca çokta sadık
nötrino
Yasaklı
21 Mart 2012       Mesaj #40
Yasaklı
Alıntı

duyduğuma göre köpekler kedilerden daha sadıkmış kediler sahipleri ölse onun etini yermiş. köpekler yemez sürekli başın da beklerlermiş ama benim kedim bir başka söz dinliyor ayrıca çokta sadık

Neredeyse zavallı hayvanları katil yapıcaklar.Köpeklerin sadık olduğu aşikar.Ama bu konu sadece köpeklerle sınırlandırılamaz.Kedilerin nankör ya da vefasız olduklarına inanmıyorumdur.Üstelik bu konuda kanıtlanmış bir bilgi de yok.(Bilimsel anlamda).En azından kendi kedim üzerinde gözlemlediğim bazı davranışlar bu konudaki düşüncemi haklı çıkardı.Kısacası bir hayvana kedi,köpek ya da başka bir hayvan olsun ne kadar iyi bakar,onu ne kadar çok severseniz ve bunu ona hissettirirseniz size o kadar bağlı olucaktır.Buna inanıyorumdur.