Arama

Su ve alternatör enerji ile nasıl elektrik üretebilirim? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Kasım 2012 Gösterim: 60.899 Cevap: 21
coskun55 - avatarı
coskun55
Ziyaretçi
16 Ağustos 2011       Mesaj #11
coskun55 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar herkese merhabalar öncelikle bende sudan elektrik üretmek istiyorum yanlız bunun için izinler gerekiyor 200watt üzerine izin gerekiyor piyasada satılan jenaratörler var 150-200 tl arası ondan alın motor bölümünü sökün sadece jenaratör bölümünü alın ucuna küçük bir kasna taktırın sonra birtane tornacı veya karaköyde bulabiliceginiz tribün almanız gerekicek 100 tl civarlarında onun ucunada büyük bir kasnak taktırın birde
ikisinin arasın baglantı için kayış takın size basit bir jenaratör ve birde elektrigi sabit tutabilmek için birde regülatör gerekiyor sorularınız için coskunpm@gmail.com
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Aralık 2011       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
evimin yanında dereden 100lük boruyu dolduracak şekilde su akıyor bundan 40-50 kv lık elektiriğinasıl üretebilirim
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ocak 2012       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar, mevcut suyunuzdan elektrik üretebileceğimiz gibi, su gücünüz ile doğrudan sulama pompalarınızı da çalıştırabiliriz, sujeneratorleri.com sitemizi ziyaret edip bizimle iletişime geçiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2012       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bu işlere kafa patlatmak lazım artık devir enerji devri dünyadaki en büyük para akışı bu enerji akışında dönuyor doğanın bize verdiği kaynakları kullanarak ihtiyaclarımızı krumlara bağlı olmadan karşılamak gerekli diye düşünuyorum...Yapılamaz diye bir şey yok yeterki gerekli azim ve hırsa sahip olun yeterli.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ocak 2012       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Akar. Ben suyla elektrik üretme denemeleri için 125cm çapında çarkı ve çevresine su kaçmasını önliyecek davlanboz ve 500 litre su deposuyla bir ünite yaptım,İstenirse çarklara üç noktadan su verebilirsiniz boru çapı 1,1/4 maşonlu basıncı artırmak için 1,inç veya yarım parmak boru kullanarak daraltma imkanı var,İşinizi görürse satacağım.MYNET - Türkiye'nin lider haber - oyun - spor - magazin - sinema portalı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mart 2012       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba; ben şelalededen yararlanarak elektirik üretmek istıyorum. Butun sisdem im hazir sadece alternatöre ihhiyacım var nereden nasıl temın edebilirim. Bana yardımcı olabilirmisiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Nisan 2012       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaptığım makineyi anlatayim sana yardımcı olur
1) araçlarda bulunan şaj dınamosu çıkma alırsan daha ucuzdur
2) akü araçlarda kulanılanlardan 60_70 watlık yeter
3) hareket mili başına salyangoz pervane yaptır havalandırmacılar iyi yapar milin uzunluğu 25-ila45 santm yeterli yada gerektiği kadar
4) aküdeki 12 watı 220 çeviren alet igavasyon yada ingavatör olacaktı elektro kentlerde bulunur 750 watlık yeterlıdır
5) basit bir eleektirik panosu dağıtım için gereke bilir
YAPILIŞI
ŞARj dinamosuna hareket milini tak pervaneyi monte et dinamonun önde kasnağına monte edersen daha iyi YADA MİLDEN ALACAĞIN HAREKETİ BİR KASNAK VE KAYİŞLA DİNAMOYA BAĞLARSAN DAHA SAĞLIKLI OLUR BALANS YAPMAZ SARSINTI YOK OLUr araç motorunda olduğu gibi grank kasnağından kayişla dınamo dönerya örnek olark onun gib
dinamanun arkasındaki (+) ve (-) kutupları aküye bağla eğilimli derede en az 30luk ve üstü boru yada büyük hortumla basınnçlı su elde et bu durumda çevirirsen 12 wat elektirik elde etmiş olursun şimdi bunu220 wata çevirmek için yükarda alacağın ingavatürü aküye bağla çıkışı 220 watır dikat carpılma
bu durumda üretiğin elektiriği yakman lazım aküye sürekli şarza maruz kaldığından bunun çareside bir konjektür alman gerekecek şarj olunca aküye gelen enerjiyi kesmesi lazim yada üretiğini gece gündüz lanbalari söndürme bu sistem pratik azda ilkel bir sistemdie ama işte yapar fazla büyük elektirik motorlu cihazları çalıştırmaz aydınlatma amaclıdır saygılarımla
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Haziran 2012       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar Eerji üretimi için bence su yerine manyetik enerji Yani mıknatıs ile oluşan enerji kullanın derim daha tasarruflu bence
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ağustos 2012       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim 8 metre egimde15 donumluk bır arazım icinde 200 ton luk havuz bu eyıme invertor ve aku duzenegini koyup elektıriği uretıp suyu tekrar havuza gonderebılirmiyim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2012       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba su üzerinden elektrik üretbilecek projem var ilgilenenlere