Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Hücre ve organizma arasında nasıl bir ilişki vardır?

Gösterim: 20034 | Cevap: 16
Ziyaretçi
Cevaplanmış   |    4 Aralık 2008 16:08   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Hücre ve organizma arasında nasıl bir ilişki vardır?

Hücre ve organizma arasındaki ilişkiyi
En iyi cevap Keten Prenses tarafından gönderildi

hücre doku organ organizma : Birkaç organın bir araya gelmesiyle oluşan sisteme organ sistemi denir. Örnek: Solunum sistemi, boşaltım sistemi ... - Organizma nedir? Tüm organların bir araya gelmesiyle oluşan vücudumuza ise organizma denir. Organizma canlıların son hôlidir. Örnek: bir insan vücudu, bir bitki ya da bir hayvan. - Organizma (vücudumuz) hangi sistemlerin birleşiminden oluşmuştur? * Destek ve hareket sistemi * Solunum sistemi * Dolaşım sistemi * Sindirim sistemi * Boşal tım sistemi * Üreme sistemi * Sinir sistemi

Blue Blood
4 Aralık 2008 16:16   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
Hücre (Hücre Kimdir? - Hücre Hakkında)

Canlı ya da Organizma; biyoloji ve ekolojide, (Yunanca;organon = araç/alet) fonksiyonlarını yaşama mümkün olduğunca uyum sağlayarak sürdüren basit yapılı moleküllerin veya karmaşık organlar sistemlerinin bir araya gelmesiyle oluşan varlıklar için kullanılan bir kavramdır.
Canlılar; çevreye uyum sağlama ve üreme, kalıtım gibi ortak özelliklere sahip doğal varlıklar grubunun ve "yaşam" denilen ve nasıl oluştuğu hâlâ çözülemeyen gizin temel öğeleridir.
4 Aralık 2008 17:27   |   Mesaj #3   |   
Keten Prenses - avatarı
MsXLabs Üyesi
..

42599
8.266 mesaj
hücre doku organ organizma : Birkaç organın bir araya gelmesiyle oluşan sisteme organ sistemi denir. Örnek: Solunum sistemi, boşaltım sistemi ... - Organizma nedir? Tüm organların bir araya gelmesiyle oluşan vücudumuza ise organizma denir. Organizma canlıların son hôlidir. Örnek: bir insan vücudu, bir bitki ya da bir hayvan. - Organizma (vücudumuz) hangi sistemlerin birleşiminden oluşmuştur? * Destek ve hareket sistemi * Solunum sistemi * Dolaşım sistemi * Sindirim sistemi * Boşal tım sistemi * Üreme sistemi * Sinir sistemi
Misafir
15 Aralık 2009 11:07   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
HÜCRELERİN ORTAK YAPISI VE GENEL FONKSİYONEL ORGANİZASYONU

Vücudumuz çok çeşitli hücrelerden ve hücreler arasındaki ortamı dolduran, organik ve anorganik maddelerden kurulmuştur. Çeşitli doku ve organların kendi özel hücre cinslerini ve bunlarla ilgili özel fonksiyonları ele almadan önce, bütün hücreler için ortak olan esas hücre yapısını ve hücresel fonksiyonun genel karakterini belirtmek gerektir. Bu sebeple evvela hücre nedir, nasıl yapılmıştır ve nasıl çalışır bunu kısaca ve genel çizgileriyle gözden geçirelim.
Misafir
23 Aralık 2009 12:40   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
Misafir
23 Aralık 2009 19:27   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
hücre ve organizma arasındaki ilişki nedir acil ödev
Misafir
30 Eylül 2010 18:14   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
SORU 1:farlı hücre tiplerine örnekler veriniz. SORU 2: hücre doku organ ve sistem arasındaki ilişki nedir NOT: ACİL CEVAP LÜTFEN
Misafir
2 Ekim 2010 11:29   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
ben muhammet .ben ne soruyom siz ne çıkartıyorsunuz karşıma . hücre doku organ ve sistem arasındaki ilişki nedir
son sözüm budur :
Misafir
11 Kasım 2010 14:37   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
ya arkadaslar ya bna acıl hucre ve organızma ıle ılgılı bulmaca lazım nasıl sıte buu
Misafir
16 Aralık 2010 18:27   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
hücre ve organizma arasındaki ilişkiyi bilen varmı
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Hücre ve organizma arasında nasıl bir ilişki vardır? Konusuna Benzer Konular

Cevap: 9
Son Mesaj: 19 Mayıs 2014 16:47
İnsanla müzik arasında nasıl bir ilişki vardır?
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 40
Son Mesaj: 9 Aralık 2013 16:37
İş ve enerji arasında nasıl bir ilişki vardır?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 20 Aralık 2011 20:22
Cevap: 8
Son Mesaj: 24 Ekim 2011 15:40
Su kaynakları arasında nasıl bir ilişki vardır?
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 12
Son Mesaj: 20 Ocak 2011 18:49
Sayfa 0.346 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu