PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Hücre ve organizma arasında nasıl bir ilişki vardır?
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Ziyaretçi16:08, 4 Aralık 2008 
Hücre ve organizma arasındaki ilişkiyi
En iyi cevap Keten Prenses tarafından gönderildi

hücre doku organ organizma : Birkaç organın bir araya gelmesiyle oluşan sisteme organ sistemi denir. Örnek: Solunum sistemi, boşaltım sistemi ... - Organizma nedir? Tüm organların bir araya gelmesiyle oluşan vücudumuza ise organizma denir. Organizma canlıların son hôlidir. Örnek: bir insan vücudu, bir bitki ya da bir hayvan. - Organizma (vücudumuz) hangi sistemlerin birleşiminden oluşmuştur? * Destek ve hareket sistemi * Solunum sistemi * Dolaşım sistemi * Sindirim sistemi * Boşal tım sistemi * Üreme sistemi * Sinir sistemi
Benzer Konular:
Cevap
Blue Blood16:16, 4 Aralık 2008 
Hücre (Hücre Kimdir? - Hücre Hakkında)

Canlı ya da Organizma; biyoloji ve ekolojide, (Yunanca;organon = araç/alet) fonksiyonlarını yaşama mümkün olduğunca uyum sağlayarak sürdüren basit yapılı moleküllerin veya karmaşık organlar sistemlerinin bir araya gelmesiyle oluşan varlıklar için kullanılan bir kavramdır.
Canlılar; çevreye uyum sağlama ve üreme, kalıtım gibi ortak özelliklere sahip doğal varlıklar grubunun ve "yaşam" denilen ve nasıl oluştuğu hâlâ çözülemeyen gizin temel öğeleridir.
Cevap
Keten Prenses17:27, 4 Aralık 2008 
hücre doku organ organizma : Birkaç organın bir araya gelmesiyle oluşan sisteme organ sistemi denir. Örnek: Solunum sistemi, boşaltım sistemi ... - Organizma nedir? Tüm organların bir araya gelmesiyle oluşan vücudumuza ise organizma denir. Organizma canlıların son hôlidir. Örnek: bir insan vücudu, bir bitki ya da bir hayvan. - Organizma (vücudumuz) hangi sistemlerin birleşiminden oluşmuştur? * Destek ve hareket sistemi * Solunum sistemi * Dolaşım sistemi * Sindirim sistemi * Boşal tım sistemi * Üreme sistemi * Sinir sistemi
Cevap
Misafir11:07, 15 Aralık 2009 
HÜCRELERİN ORTAK YAPISI VE GENEL FONKSİYONEL ORGANİZASYONU

Vücudumuz çok çeşitli hücrelerden ve hücreler arasındaki ortamı dolduran, organik ve anorganik maddelerden kurulmuştur. Çeşitli doku ve organların kendi özel hücre cinslerini ve bunlarla ilgili özel fonksiyonları ele almadan önce, bütün hücreler için ortak olan esas hücre yapısını ve hücresel fonksiyonun genel karakterini belirtmek gerektir. Bu sebeple evvela hücre nedir, nasıl yapılmıştır ve nasıl çalışır bunu kısaca ve genel çizgileriyle gözden geçirelim.
Cevap
Misafir12:40, 23 Aralık 2009 
Cevap
Misafir19:27, 23 Aralık 2009 
hücre ve organizma arasındaki ilişki nedir acil ödev
Cevap
Misafir18:14, 30 Eylül 2010 
SORU 1:farlı hücre tiplerine örnekler veriniz. SORU 2: hücre doku organ ve sistem arasındaki ilişki nedir NOT: ACİL CEVAP LÜTFEN
Cevap
Misafir11:29, 2 Ekim 2010 
ben muhammet .ben ne soruyom siz ne çıkartıyorsunuz karşıma . hücre doku organ ve sistem arasındaki ilişki nedir
son sözüm budur :
Cevap
Misafir14:37, 11 Kasım 2010 
ya arkadaslar ya bna acıl hucre ve organızma ıle ılgılı bulmaca lazım nasıl sıte buu
Cevap
Misafir18:27, 16 Aralık 2010 
hücre ve organizma arasındaki ilişkiyi bilen varmı
Cevap
1 2
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama