Arama

Kabartma haritası nasıl yapabiliriz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Nisan 2016 Gösterim: 88.039 Cevap: 11
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
4 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Kabartma haritalarını nasıl yapabiliriz?
EN İYİ CEVABI veronica mars verdi
Kabartma harita yapabilmek için bir çok yöntem var. Oyun hamuru ile yapılanı tavsiye ediyorum.İlk önce bir tahtaya ihtiyacınız var.Tahtamızın üzerine bir kağıt seriyoruz ve daha sonra kağıdın üzerine oyun hamuru koyuyoruz. Oyun hamuru ile yükseltileri istediğimiz gibi ayarlayıp en son tekrar oyun hamurunun üzerine kağıt serip yerlerin isimlerini kağıda yazıyoruz. Unutmayın hamurun hem altına hem üstüne kağıt sermelisiniz. Bu şekilde yaparsanız kabartma haritanız oldukça kaliteli olacaktır.Bundan sonrası tamamen sizin el becerinize kalmış birşeydir. Eğer yetenekliyseniz çok güzel çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz.
kolay gelsin
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 6 Nisan 2016 19:32
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ocak 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kabartma harita yapmak için öncelikle tutkal ile tuvalet kağıdını iyice karıştırın.Sonra Doğu Anadolu bölgesini yüksek yapın.Marmara'ya doğru yükseltiyi azaltın.En sonunda ise uygun renklere boyayın.
ödeviniz hazır.......
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 6 Nisan 2016 19:36
veronica mars - avatarı
veronica mars
Ziyaretçi
2 Ocak 2011       Mesaj #3
veronica mars - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Kabartma harita yapabilmek için bir çok yöntem var. Oyun hamuru ile yapılanı tavsiye ediyorum.İlk önce bir tahtaya ihtiyacınız var.Tahtamızın üzerine bir kağıt seriyoruz ve daha sonra kağıdın üzerine oyun hamuru koyuyoruz. Oyun hamuru ile yükseltileri istediğimiz gibi ayarlayıp en son tekrar oyun hamurunun üzerine kağıt serip yerlerin isimlerini kağıda yazıyoruz. Unutmayın hamurun hem altına hem üstüne kağıt sermelisiniz. Bu şekilde yaparsanız kabartma haritanız oldukça kaliteli olacaktır.Bundan sonrası tamamen sizin el becerinize kalmış birşeydir. Eğer yetenekliyseniz çok güzel çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz.
kolay gelsin
Son düzenleyen Safi; 6 Nisan 2016 19:34
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kabartma haritası hamurla yapılabilir. İlk istenen bölge veya ülke haritası çizilir.Sonra ise ovaya yeşil,denize mavi,platoya sarı hamur yerleştirilir.Dağ yapmak isteyenler kahverengi kullanabilir.Sonra hamurlar kurur ve güzel bir kabartma haritası ortaya çıkar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2 kartona harita şekli çizilir. altta kalanın üzerine çizgileri taşmıyıcak şekilde pamuk koyulur ve üste diğer karton yapıştırılır. çizginin biraz dışından fazla kısımlar kesilir. ve alın size harita...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Aralık 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kabartma hamuru istege göre degisik yöntemlerle ve sekillerle yapilabilmektedir. Ilk etapta harita yapabilmek için en alta bir plastik veya tahtadan düz saça ihtiyaç vardir. Elinizde plastik yoksa tahta ile de yapilir. En alt kismi plastigin üzerine beyaz kagit koyuyoruz ve kagitin üzerine hamuru (oyun hamuru olabilir) koyuyoruz. Hamuru koyduktan sonra onun üstüne yeniden kagit koyup istediginiz gibi harita yapabilirsiniz. Özellikle alttaki hamur güzel sekiller verildigi takdirde çok güzel harita yapabilirsiniz.

haydi kolay gelsin.
Son düzenleyen Safi; 6 Nisan 2016 19:40
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha ben google ye pamukla yazdım bu çıkta ben size pamuk ile diorum pamuk kabartma harita biraz zor değil mi yha bence çok zor deniom deniom olmuya ama benim fikrim var bakın görün ;

önce:haritayı çizersin sonra pamukla kaplarsın guaj boya ile boyarsın en son olarakta sıradağları pamukla yukarı doğru 3-4 tane dağ yaparsın ağrı dağı gibi mesela ağrı dağını yüksek yapar ve tek bi tane yaparsın ovalarda yüksek olduğu için onlarıda pamukla uzun bi şeklde yksltrsn sonra da yeşile boyarsın guaj boya ile biter sonra toros yayla vb. gibi şeyleri yaparsın hemen ön veya arkalarına da ne dağı,platosu,ovası vb. yazarsın ve al sana süper bi ödev Msn Grin
woltka1001 - avatarı
woltka1001
Ziyaretçi
29 Ocak 2012       Mesaj #8
woltka1001 - avatarı
Ziyaretçi
Dağları ceviz kabuğu ile güzelce yapın ,bazılarını findik kabuğuyla yapın.
denizleri,nehirleri maviye boyayın.
Eyer uğraşırım diyorsanız hamurlada yapabilirsiniz…
Oyun hamuruyla da yapılabilir, en kolayı da budur.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Mart 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ŞİMDİ ARKADAŞLAR BİR DÜZ TAHTA VEYA BİR SERT KARTON ALIN BU KARTONA OYUN HAMURU İLE DDAĞLAR VE GÖLLERİ YAPIN YAPTIKTAN SONRA ÜSTÜNÜ KAGITLA KAPATIN VE DDAĞLARIN VEGÖLLERİN RENKLERİNE GÖRE BOYAYIN VE ÜSTLERİNE ADLARINI YAZIN ALIN SİZE KABARTMA HARİTA BEN YAPTIM 100 ALDIM HERKESE TAVSİYE EDERİM.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
büyük 2 kartonu üst üste koyun harita çizip kesin etrafını biraz açık kalacak şekilde zımbalayın gazeteleri top yaparak içine koyalım zımba ile açığı kapatalım ardından boyayalım ve 123.....hazır