Arama

Damakta çıkan diş kolay çekilir mi?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Aralık 2016 Gösterim: 47.501 Cevap: 24
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
8 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
9 yaşında bir oğlum var süt dişleri dökülüp yeni dişler çıkmaya başladığında üst damak ortasında diş olduğunu gördük odiş oradan kolay alınabilirmi ne yapmamız lazım sayggılarımı sunar hayırlı bayramlar dilerim
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
tam olarak diş denemez. ama damakta dişe benzer oluşumlar çoğu çocukta olabiliyor. lütfen panik yapmayınız. bu tür olgular normal bir diş hekiminin değilde. bir çene cerrahının halledebileceği türdendir.
genelde çene cerrahı oradan o dişi alabilir.
Sponsorlu Bağlantılar
geçmiş olsun iyi bayramlar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
tam olarak diş denemez. ama damakta dişe benzer oluşumlar çoğu çocukta olabiliyor. lütfen panik yapmayınız. bu tür olgular normal bir diş hekiminin değilde. bir çene cerrahının halledebileceği türdendir.
genelde çene cerrahı oradan o dişi alabilir.
Sponsorlu Bağlantılar
geçmiş olsun iyi bayramlar
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
16 yaşındayım damağimda 2 tane diş çıktı ve ikisi birbirine çok yakın herkes kis olabileceğini düşünüo sizce büyük bir sorunu varmıdır ve kolyca çekilebilr mi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ocak 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
21 yasındayım sol üst köpek dişim 2 sene once yukardan cıktı o donem hamıle olduğum ıcın altındakını cektıremedım sımdı uste cıkan dısımı cektırmeye gıttıgımde ötekı köpek dişiminde damakta olduğunu farkettık bana 2 secenek sundular ya köpek dişlerini cekeriz yada onların altındakı dişlerı ceker ortadontik tel tedavıyle onları köpek dişlerini aşağı indırırz buda uzun sürer dedıler bi yandanda köpek dişlerımın altındakıler pek sağlam ve güzel degil bu benı tel tedavıye yonlendiriyo sızce ne yapmalıyım hangısı daha sağlıklı ve kesın sonuc verırmı yada bana baska secenek onerebılırmısınız yardımınızı beklıyırm sımdıden tesekkur edrm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BENİMDE ÜST DAMAĞIMDA DİŞ ÇIKTI VE AMELİYAT İLE ALDILAR 1 SAAT 25 DAKİKA SÜRDÜ 11 TANE İĞNE YEDİM DAMAĞIMDAN ANESTEZİ FALAN UYGULADILAR AMA ACCAYİP AĞRIYODU ŞUAN RAHATIM DOTOR SADECE 3 GÜN BOL BOL SIVI TÜKETMEMİ SÖYLEDİ VE ŞUAN RAHATIM VE AYRICA DAMAKTA ÇIKAN DİŞ TEDAVİ EDİLMEZSE TÜMÖRE KADAR YOLU VAR....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mayıs 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
10 yaşındayım sağ arka dişlerimden birinin üstünde bir diş daha çıktı napabilirim cevap veren kişiye şimdiden teşekkür ediyorum
tekinfsm - avatarı
tekinfsm
Ziyaretçi
7 Mayıs 2012       Mesaj #7
tekinfsm - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar aynı şekilde benimde damağımda diş çıkmıştı bunun en önemli sebebi çene yapısının normalden daha dar olması dişler çeneye sığmıyormuş bende bu konuda uzman bir diş hekimine gittim ve ortodonti tedavisi ile damağımdaki dişler normal sıralarına konuldu biraz uzun bir dönem olmasına rağmen dişlerinizin güzel gözükmesi açısından sabretmelisiniz derim Ortodonti dediğim şey dişlere teller falan takılarak yapılan tedavi geçmiş llsun
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
14 yaşındayım sağ köpek dişim üstten çıktı bir tek o diğerleri düzgün ne yapabilirim ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
25 yaşındayım ve bugun üst damagımda dıs çıktıgını fark ettım ve cok korkuyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekıyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mayıs 2013       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

10 yaşındayım sağ arka dişlerimden birinin üstünde bir diş daha çıktı napabilirim cevap veren kişiye şimdiden teşekkür ediyorum

kardeşim benimde üst damağımda deiş çıktı sanki vampir gibi dişlerim oldu ama doktora gitmeye korkuyorum bu arad bnen 11 yaşındayım