Arama

Kekemelik nasıl düzelir? - Sayfa 10

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Ekim 2015 Gösterim: 73.363 Cevap: 108
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mart 2014       Mesaj #91
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benımde kekeleme sorunum var,şuan 13 yasındayım ve okulda öğretmen okutunca bana guluyolar tenefuslerde yanıma gelip sen çok kötü konuşuyosun falan dıyolar,benımde zoruma gidiyo,rehberlik öğretmenım bana heceleyerek kitap okumamı önermişti okuyorum fakat hala bir faydası yok artık zoruma gidiyo bi ortamda konuşamıyorum,çekiniyorum her an gülücekler azarlıcaklar diye,arkadaş ortamında bi sorun varsa bile ben her an kekelerım diye susuyorum olmuyo ama bende artık buyudum bu yaşa kadar geldım benım de konuşma özgürlüğüm var ve birde,öğretmen soru sorunca kekelerım dıye de cevap vermıyorum çoğu zaman derslerım çok iyi aslında fakat işte olmuyo Msn Sad(
Sponsorlu Bağlantılar
mersinkekeme - avatarı
mersinkekeme
Ziyaretçi
8 Nisan 2014       Mesaj #92
mersinkekeme - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Benımde kekeleme sorunum var,şuan 13 yasındayım ve okulda öğretmen okutunca bana guluyolar tenefuslerde yanıma gelip sen çok kötü konuşuyosun falan dıyolar,benımde zoruma gidiyo,rehberlik öğretmenım bana heceleyerek kitap okumamı önermişti okuyorum fakat hala bir faydası yok artık zoruma gidiyo bi ortamda konuşamıyorum,çekiniyorum her an gülücekler azarlıcaklar diye,arkadaş ortamında bi sorun varsa bile ben her an kekelerım diye susuyorum olmuyo ama bende artık buyudum bu yaşa kadar geldım benım de konuşma özgürlüğüm var ve birde,öğretmen soru sorunca kekelerım dıye de cevap vermıyorum çoğu zaman derslerım çok iyi aslında fakat işte olmuyo Msn Sad(

12 Nisan 2014 tarihinde cumartesi günü Yusuf Kadri Kahraman hocamız tekrar Mersinde.Randevu almak icin:05072264394 /05056372152 arayiniz

Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar önemli olan eğitim sürecinde özgüven ile doğru eğitim programları çerçevesinde inanarak bu duruma son vermektir
mersinkekeme - avatarı
mersinkekeme
Ziyaretçi
8 Nisan 2014       Mesaj #93
mersinkekeme - avatarı
Ziyaretçi
Bu süreç 2 ay veya 3 ayda çözülür demek çok isterdim. Lakin eğitimlerimizde doğru yöntemlerle bu süreç 6 ayı bulmakta.
12 Nisan 2014 tarihinde cumartesi günü Yusuf Kadri Kahraman hocamız tekrar Mersinde.Randevu almak icin:05072264394 /05056372152 arayiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Nisan 2014       Mesaj #95
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selamlar,
Bende bu sorunu yaşayan bir kardeşinizim. Arkadaşların verdiği tavsiyeler çok güzel geneli ortak şeyler var. İnsanın sağlam bir iradeye sahip olması gerekiyor bu sorunda. Biraz egzersiz yapıp bırakınca tekrar eski haline geliyo insan.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mayıs 2014       Mesaj #96
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Aynen memocum. Aşırı bir heyecan var bir türlü içimden atamıyorum şarkı söylerken bile heyecanlanıp bazı yerleri çok hızlı ve anlaşılmaz ve kekeleyerek söylüyorum. Allahını seven memo ve bana bir hal çare bulsun aksi halde bu konuşamamaktan o kadar rahatsız oldum ki intihar edicem daha 16 yaşında gençliğimin baharındayım kıymayın memoyla bana bildiğiniz gibi değil çok zor çok
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mayıs 2014       Mesaj #97
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kardeş bende bu sorunu yaşıyorum. çok zor bi durum. Sizi çok iyi anlıyorum. Ama hiç konuşamayanlar, doğuştan sakat olanlar bir sürü daha kötü derdi olan insan var. Dünya sabır dünyası. Bu sorundan kurtulan çok kişi var bizde yapabiliriz. Bu sorunu yaşayanlar olarak en iyi birbirimizi biz anlayabiliriz. İnşallah bizde kurtulacağız. Allah tan ümit kesilmez. İnsanlar dünyayı değiştirebiliyor. Bizde yapabilliriz inşallah. Umudunu kaybetme kardeş.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Mayıs 2014       Mesaj #98
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben şuan 14 yaşındayım benim de kekeme rahatsızlığım vardı şimdi de bazen oluyor ama küçükken daha çok oluyordu ben geçmesi için:yutamayacağım büyüklükte misketleri ağzıma aldım Msn Happy ve öyle geçirdim az da olsa yararı oldu denemekte fayda var geçmiş olsun herkese Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Mayıs 2014       Mesaj #99
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ya ben de kitap okurken okulda kekeliyorum ama tek başıma oldumu keklemiyorum ya çözümmm ???????????

Arkadaslar kekemelik bir aliskanlik turudur.Bilinc altinizi kontrol etmeniz gerekir.Evde sorunsuz konusursunuz cunku tek siz varsinizdir.Okulda da bunu yapmaniz gerekir.Okulda cocuklar size bir kez guldugunde o bilinc altiniza yerlesir.O ortama gene geldiginizde gene size gulecek sanirsiniz.Konusurkende kekeleyecegim dememelisiniz .Baslangivmcta bilinc altinizi kontrol etmeniz gerekir.2.side nefestir.Nefesinizi gogsunuze doldurursaniz ses tellerinizi tikar.Nefesinizi diyaframiniza dolfurmaniz gerekir.Buna calismalisiniz.3.sude yavas konusmaktir.Hizli konusmaktansa yavas konusmak tane tane konusmak daha iyidir.Bazilari soyleyeveginiz kelimenin ilk cumlesini uzatir der bu yalandir.Ornrk:Muuu-ham-med.Bu yalandir.Bu 3maddeyi akliniza kazirsaniz kekemeligi yenersiniz.Ek olarak :Kekemeler genelde normal insanlardan cok daha zekidir ve dusunmeleri daha hizlidir.Bir insan 5saniyede 5 tane dusunebiliyorsa kekemeler 5saniyede 25 tane dusunebilir.Bir sey daha var kekemeler 25kelimeden birini seciyorsa normal insanlar 5kelimeden 1ini secer.Kekemeler zekidir ama cene calamaz .Ve bircok taninmis insan da kekemedir.Aklimdakiler:Musa peygamber,İssac Newton
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Haziran 2014       Mesaj #100
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
2763 adlı kullanıcıdan alıntı

PEKİ BENİM ANLAMADIGIM ŞEY KİTAP OKUYUNCA NASIL GEÇER BU KEKEMELİK ONU Bİ TÜRLÜ ANLAMIYORUM AMA BENDE KİTAP OKUYORUM TABİKİ FAYDASI VAR AMA NEDENİ NEDİRMsn Happy

heyacan yapma mesela sakinlesmek icin spor salonuna ya
zil cok cok etkisi olur birde kahve tuket faydasini gorursun