PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > İttifak devletleri hangileridir?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Ziyaretçi13:00, 14 Aralık 2008 
ittifak devletleri nelerdir
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

ittifakdevletleri; almanya,avusturya-macaristan devleti,italya,osmanlı devleti,bulgaristan
itilaf devletleri;ingiltere,fransa,rusya,sırbistan,italya,yunanistan,abd,japonya,r omanya,brezilya,portekiz
Benzer Konular:
Etiketler:
  • ittifak devletleri hangileridir
  • ittifak devletleri kimlerdir
  • ittifak devletleri nelerdir
Cevap
Keten Prenses13:18, 14 Aralık 2008 
İttifak Devletleri, Almanya, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve İtalya'dan oluşan devletler grubudur. İtalya daha sonra İtilaf Devletleri tarafına geçmiştir. Daha sonra gruba Osmanlı İmparatorluğu ve Bulgaristan da katılmıştır. İttifak Devletleri I. Dünya Savaşı'nda, İtilaf Devletleri grubuna karşı savaşmış ve 1918'de savaştan yenik olarak çıkmışlardır. Bu savaş sonucu İtilaf devletleri Osmanlı İmparatorluğu'nu paylaşmışlardır.
Cevap
Misafir21:33, 8 Ekim 2009 
Alıntı:
itilaf ve ittifak devletleri

ya nolur ben bulamaduım bana yardım edin
Cevap
Blue Blood21:38, 8 Ekim 2009 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ya nolur ben bulamaduım bana yardım edin
1907’de ise İngiltere, Fransa ve Rusya arasında Üçlü İtilaf (Anlaşma Devletleri) kurulmuş bu gruba daha sonra Japonya, Sırbistan, Romanya, Belçika, Portekiz, Brezilya, ABD ve Yuna­nis­tan gibi dev­letler de katılmıştır.
· Devletlerarası bu çıkar çatışmaları sonucunda Avrupa bloklara ayrılmıştır.1883’te Almanya, Avusturya-Macaristan ve İtalya arasında üçlü itti­fak (Bağlaşma Devletleri) kurulmuştur.
Cevap
Misafir12:55, 11 Ekim 2009 
itilaf devletleri almanya italya ve avusturya macaristan ittifak ise fransa ingiltere rusya
Cevap
Misafir19:49, 12 Ekim 2009 
onlar itilaf grubuna giriyor..
Cevap
Misafir13:34, 14 Ekim 2009 
ittifakdevletleri; almanya,avusturya-macaristan devleti,italya,osmanlı devleti,bulgaristan
itilaf devletleri;ingiltere,fransa,rusya,sırbistan,italya,yunanistan,abd,japonya,r omanya,brezilya,portekiz
Cevap
Misafir22:16, 16 Ekim 2009 
itilaf ve ittfak devletinlerin blokların oluşumunu yazarmısınız
Cevap
Misafir20:17, 19 Ekim 2009 
ittifak d:almanya,avusturya-macaristan,italya
itilaf d:ingiltere,fransa,rusya
NOT:italya sonradan itilaf devletlerinin yanına geçmiştir.
Cevap
Misafir17:01, 25 Ekim 2009 
yha ittifakda...........................................bu devletler yer alır ittilafda ise............................................gibi devletler yer alır gbi bir cvp istiyoruz yok sonrdan ora dan çıkmışta atlamışta ardın dan bu devlet gelmiş sonra itilaf a geçmiş fln istemiyoruz yhaaaa
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama