Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

İttifak devletleri hangileridir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 14 Aralık 2008 (13:00) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
85431 kez görüntülenmiş, 64 cevap yazılmış ve son mesaj 12 Aralık 2013 (10:20) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.95  |  Oy Veren: 20      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 14 Aralık 2008, 13:00

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
ittifak devletleri nelerdir
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

ittifakdevletleri; almanya,avusturya-macaristan devleti,italya,osmanlı devleti,bulgaristan
itilaf devletleri;ingiltere,fransa,rusya,sırbistan,italya,yunanistan,abd,japonya,r omanya,brezilya,portekiz
Benzer Konular: Etiketler:
  • itilaf ve ittifak devletleri tablo
  • ittifak devletleri
  • ittifak devletleri hangileri
  • ittifak devletleri hangileridir
  • ittifak devletleri nelerdir
Rapor Et
Reklam
Eski 14 Aralık 2008, 13:18

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
İttifak Devletleri, Almanya, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve İtalya'dan oluşan devletler grubudur. İtalya daha sonra İtilaf Devletleri tarafına geçmiştir. Daha sonra gruba Osmanlı İmparatorluğu ve Bulgaristan da katılmıştır. İttifak Devletleri I. Dünya Savaşı'nda, İtilaf Devletleri grubuna karşı savaşmış ve 1918'de savaştan yenik olarak çıkmışlardır. Bu savaş sonucu İtilaf devletleri Osmanlı İmparatorluğu'nu paylaşmışlardır.
Rapor Et
Eski 8 Ekim 2009, 21:33

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
itilaf ve ittifak devletleri

ya nolur ben bulamaduım bana yardım edin
Rapor Et
Eski 8 Ekim 2009, 21:38

#4 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ya nolur ben bulamaduım bana yardım edin
1907’de ise İngiltere, Fransa ve Rusya arasında Üçlü İtilaf (Anlaşma Devletleri) kurulmuş bu gruba daha sonra Japonya, Sırbistan, Romanya, Belçika, Portekiz, Brezilya, ABD ve Yuna­nis­tan gibi dev­letler de katılmıştır.
· Devletlerarası bu çıkar çatışmaları sonucunda Avrupa bloklara ayrılmıştır.1883’te Almanya, Avusturya-Macaristan ve İtalya arasında üçlü itti­fak (Bağlaşma Devletleri) kurulmuştur.
Rapor Et
Eski 11 Ekim 2009, 12:55

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
itilaf devletleri almanya italya ve avusturya macaristan ittifak ise fransa ingiltere rusya
Rapor Et
Eski 12 Ekim 2009, 19:49

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
onlar itilaf grubuna giriyor..
Rapor Et
Eski 14 Ekim 2009, 13:34

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ittifakdevletleri; almanya,avusturya-macaristan devleti,italya,osmanlı devleti,bulgaristan
itilaf devletleri;ingiltere,fransa,rusya,sırbistan,italya,yunanistan,abd,japonya,r omanya,brezilya,portekiz
Rapor Et
Eski 16 Ekim 2009, 22:16

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
itilaf ve ittfak devletinlerin blokların oluşumunu yazarmısınız
Rapor Et
Eski 19 Ekim 2009, 20:17

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ittifak d:almanya,avusturya-macaristan,italya
itilaf d:ingiltere,fransa,rusya
NOT:italya sonradan itilaf devletlerinin yanına geçmiştir.
Rapor Et
Eski 25 Ekim 2009, 17:01

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yha ittifakda...........................................bu devletler yer alır ittilafda ise............................................gibi devletler yer alır gbi bir cvp istiyoruz yok sonrdan ora dan çıkmışta atlamışta ardın dan bu devlet gelmiş sonra itilaf a geçmiş fln istemiyoruz yhaaaa
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.179 saniyede (67.84% PHP - 32.16% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 14:23
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi