Arama

PC'ye yazıcı nasıl yüklenir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Mart 2018 Gösterim: 39.062 Cevap: 4
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
15 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
PC'ye yazıcı nasıl yüklenir?
EN İYİ CEVABI OneNight verdi
(1) Başlat menüsünden yer alan Aygıtlar ve yazıcılar seçeneği seçilir.
Alıntıdaki Ek 55524
Sponsorlu Bağlantılar
2) Aygıtlar ve Yazıcılar penceresinde Yazıcı Ekle Komutu Tıklanır.
Alıntıdaki Ek 55525
(3) Yazıcı Ekle penceresinde yazıcının bilgisayar bağlantı şekline. göre Yerel Yazıcı ekle veya Ağ yazıcısı, Kablosuz yazıcı veya Blueooth Yazıcı ekle seçeneği seçilir. Yazıcı bilgisayara bağlı ise yerel yazıcı seçeneği seçilir.
Alıntıdaki Ek 55526
(4) Yazıcılar bilgisayara çeşitli şekilde bağlanabilir. Bunlar LPT, USB kablosuz, veya Bluetooth bağlantısı olabilir. Yazıcının bağlantı özelliğine göre uygun bağlantı noktası seçilip ileri düğmesine tıklanır.

Alıntıdaki Ek 55527
(5) Yazıcı Sürücüsünün Yükle Penceresinde karşımızda 3 seçenek çıkmaktadır. İlk seçenek, Windows’un bünyesinde yazıcı marka veya modelleridir. Bunlar’dan yazıcı mevcutsa kurulum yapılabilir. İkinci seçenek Disketi var seçeneği bir depolama aygıtından yada İnternet’ten indirilmiş sürücü ile kurulum yapılabilir. Son seçenek Windows Update seçeneğidir. Bu seçenek ile Online (Çevrimiçi) olarak Windows Update’e bağlanır. Windows buradan yazıcının marka ve modeline olan sürücüyü bulur ve kurulumu gerçekleştirir.

Alıntıdaki Ek 55528

Son düzenleyen Safi; 31 Mart 2018 00:47
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

yazici bilgisayara nasil yuklenir

yazıcımı nasıl bilgisayarıma veya nasıl yükleye bilirim usebe kablosu nedir bilmiyorum yazıcınınmı yoksa başkasınınmı bilmiyorum bana tam detaylı ve nasıl anlaşılaca gibi anlata bilecen şekilde söylersen ben sevinirin birde yazıcının kendisidisi hata veriyor başka format sidi takıyorum ve yükleyemiyorum ingilizce yazılı veya başka dilden anlaşılmıyor yani HP F4100
serisi yazıcı gurcalıyorum bulamadım ogün 5 saattir zor buldum yükledim ve taramayı nasıl yaptıysam 2kere ondansonra yazdıra bilirsin diye atyazıda geldi ve yazdırdım diye sevindim dün çıktı alıyım diye yazmadı bilgisayarda başlat menüsünden ayarlar ordan masaüstü yazıcılarra 2kere tıkladım yazıcı çevrim dışı diye yazmadı yineugraştım çevrim dışını nasıl yok edebiliriz bunlardan bilgi almak istiyorum eger anlatır bir şekilde yazarsanız sevinirim halen kükleyemedim vede nasıl tarayabilirim veye nasıl tarama işlemi yapa bilirim
Sponsorlu Bağlantılar
LaDy - avatarı
LaDy
Ziyaretçi
28 Şubat 2010       Mesaj #3
LaDy - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

yazıcımı nasıl bilgisayarıma veya nasıl yükleye bilirim usebe kablosu nedir bilmiyorum yazıcınınmı yoksa başkasınınmı bilmiyorum bana tam detaylı ve nasıl anlaşılaca gibi anlata bilecen şekilde söylersen ben sevinirin birde yazıcının kendisidisi hata veriyor başka format sidi takıyorum ve yükleyemiyorum ingilizce yazılı veya başka dilden anlaşılmıyor yani HP F4100
serisi yazıcı gurcalıyorum bulamadım ogün 5 saattir zor buldum yükledim ve taramayı nasıl yaptıysam 2kere ondansonra yazdıra bilirsin diye atyazıda geldi ve yazdırdım diye sevindim dün çıktı alıyım diye yazmadı bilgisayarda başlat menüsünden ayarlar ordan masaüstü yazıcılarra 2kere tıkladım yazıcı çevrim dışı diye yazmadı yineugraştım çevrim dışını nasıl yok edebiliriz bunlardan bilgi almak istiyorum eger anlatır bir şekilde yazarsanız sevinirim halen kükleyemedim vede nasıl tarayabilirim veye nasıl tarama işlemi yapa bilirim

Öncelikle yazıcı'yı aldığınıza yanında gelen Sürücü (driver) CD'sini takıp kuruyorsunuz bilgisayarınıza. Eğer türkçe dil seçeneği yoksa, ingilizce anlamadığınız kelimelerde yardımcı olabiliriz. USB kablosu, yazıcı'yı bilgisayara bağlayan kablodur, takılı olmalıdır yazdırma ve tarama işlemlerinde (HP F4100 All-in-one Printer, yazdırma, tarama ve fotokopi özellikleri vardır).
Denetim masasından yazıcılara girin ordan sıfırlayın herşeyi. Çevrimdışı yapmış olabilirsiniz yanlışlıkla, sağ tıklayıp çevrimiçi yapın. Yazıcı'nın açık olmasına dikkat edin. Bir de çıktı alırken, seçilen yazıcı'nın kullandığınız yazıcı olmasına dikkat edin (yazdıracağınız zaman bir pencere açılır ordan seçin). Taramak için ise masaüstünde yazıcıya ait ikon'una tıklayın. Tarama seçeneği çıkar. Hala hata veriyorsa, ne hata verdiğini yazın yardımcı olalım.
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2012       Mesaj #4
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Yazıcı Kurma
Bilgisayara bir yazıcı eklemek istiyorsanız öncelikle bu yazıcının elektrik kablosunu prize,bilgisayar bağlantı kablosunu da bilgisayara bağlamalısınız. Bilgisayara kabloyu bağladıktan sonra bilgisayar yazıcınızı kendisi otomatik olarak tanıyacaktır. Ama Windows her yazıcıyı otomatik olarak tanımayabilir.Bu durumda yazıcınızı siz tanıtmalısınız.

Aşağıdaki bilgiler sitemizin editörü Volkan Çelik'in çok yakında çıkacak olan donanım kitabından alınmıştır.Kopyalanıp çoğaltılması yasaktır.

Kablolarını bağlayıp çalışır duruma getirdiğiniz yazıcınızı bilgisayar, açıldığında “yeni bir donanım bulundu” uyarısıyla algılayacaktır ve yazıcının sürücülerini(driverlarını) sizden isteyecektir.Siz sürücü dosyalarınızın nerede olduğunu belirttikten sonra yazıcınız yüklenmiş olacaktır.
Eğer bilgisayarınız açıldığında yazıcıyı algılamadıysa denetim masasından yazıcılar menüsüne girip buradan yazıcınızı kurabilirsiniz.Şimdi bu işlemi adım adım gerçekleştirelim.

1.Denetim masasından Yazıcı ve Fakslar menüsüne giriyoruz.

2.Daha sonra solda bulunan Yazıcı Görevleri menüsünden Yazıcı Ekle butonuna tıklayıp yazıcımızı bilgisayarımıza tanıtmaya başlıyoruz.

3.Yazıcı ekleme sihirbazı artık karşımıza geldi.İlk çıkan pencere bilgi veren bir penceredir.Burada ileri butonuna basıp bir sonraki menüye geçelim.Bir sonraki menü bize yazıcının ne tür bir ortamda çalışacağı soracaktır.Eğer bir bilgisayar ağı ortamında çalışmıyorsanız yerel yazıcı bölümünü işaretlemelisiniz.Daha sonra yazıcımızı kendimiz yükleyeceğimiz için otomatik olarak algılama bölümünü boş bırakıp ibir sonraki bölüme geçelim.

4.Bu bölümde yazıcımızın bağlantı noktasını belirteceğiz.Günümüzdeki çoğu yazıcı USB bağlantılıdır.Bu tür yazıcıları bilgisayara bağladığımız anda bilgisayar otomatik olarak algılama yapar.Ama LPT(Yazıcı bağlantı noktası) bağlantılı olan bir yazıcı kuruyorsak aşağıda da görüldüğü gibi LPT1’i seçmeliyiz.

5.Karşımıza gelen menüden yazıcımızın modeli varsa seçelim.Eğer burada yazıcımız yoksa Disketi var menüsünden sürücümüzün nerede olduğunu belirtmeliyiz.(Genelde satın alınan yazıcıların yanında birde sürücü(driver) cd’si mevcuttur.Disketi var menüsünden cd’nin içerisindeki sürücü klasörünü bulup işaretlemelisiniz.)

6.Daha sonraki menüde sizden bir yazıcı ismi istenecektir.Buraya uygun bir isim yazıp geçebilirsiniz.

7.Bu menüde ise Yazıcının doğru çalışıp çalışmadığı anlamanız için bir sınama sayfası isteyip istemediğinizi soracaktır.Yazıcınızın doğru çalıştığından emin olmak istiyorsanız burada Evet ‘i işaretleyip bir sınama sayfası alabilirsiniz.Sınama sayfanızı aldıktan sonra yazıcı ekleme işlemini sonlandırmış olacaksınız.
Son düzenleyen Safi; 31 Mart 2018 00:48
OneNight
Yasaklı
27 Eylül 2016       Mesaj #5
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
(1) Başlat menüsünden yer alan Aygıtlar ve yazıcılar seçeneği seçilir.
Ad:  Bilgisayara-Yaz%C4%B1c%C4%B1-Nas%C4%B1l-Y%C3%BCklenir-1-anlat%C4%B1m.jpg
Gösterim: 666
Boyut:  11.0 KB
2) Aygıtlar ve Yazıcılar penceresinde Yazıcı Ekle Komutu Tıklanır.
Ad:  Bilgisayara-Yaz%C4%B1c%C4%B1-Nas%C4%B1l-Y%C3%BCklenir-2.jpg
Gösterim: 1026
Boyut:  22.1 KB
(3) Yazıcı Ekle penceresinde yazıcının bilgisayar bağlantı şekline. göre Yerel Yazıcı ekle veya Ağ yazıcısı, Kablosuz yazıcı veya Blueooth Yazıcı ekle seçeneği seçilir. Yazıcı bilgisayara bağlı ise yerel yazıcı seçeneği seçilir.
Ad:  Resimli-Anlat%C4%B1m-3.jpg
Gösterim: 537
Boyut:  57.5 KB
(4) Yazıcılar bilgisayara çeşitli şekilde bağlanabilir. Bunlar LPT, USB kablosuz, veya Bluetooth bağlantısı olabilir. Yazıcının bağlantı özelliğine göre uygun bağlantı noktası seçilip ileri düğmesine tıklanır.

Ad:  Resimli-Anlat%C4%B1m-4.jpg
Gösterim: 716
Boyut:  31.7 KB
(5) Yazıcı Sürücüsünün Yükle Penceresinde karşımızda 3 seçenek çıkmaktadır. İlk seçenek, Windows’un bünyesinde yazıcı marka veya modelleridir. Bunlar’dan yazıcı mevcutsa kurulum yapılabilir. İkinci seçenek Disketi var seçeneği bir depolama aygıtından yada İnternet’ten indirilmiş sürücü ile kurulum yapılabilir. Son seçenek Windows Update seçeneğidir. Bu seçenek ile Online (Çevrimiçi) olarak Windows Update’e bağlanır. Windows buradan yazıcının marka ve modeline olan sürücüyü bulur ve kurulumu gerçekleştirir.

Ad:  Resimli-Anlat%C4%B1m-6.png
Gösterim: 638
Boyut:  18.9 KB
Son düzenleyen Safi; 31 Mart 2018 00:49