Arama

Bu soruların cevabı nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Ocak 2013 Gösterim: 14.977 Cevap: 81
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
25 Ocak 2009       Mesaj #11
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ali 14 yasındaydı 2 yıl sonra kaç yaşında oldur?
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2009       Mesaj #12
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
16 yaşında olur:Ç oleyyy bende bi matematik problemi çözdüm sonundaMsn Grin
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
rengarenk - avatarı
rengarenk
Ziyaretçi
25 Ocak 2009       Mesaj #13
rengarenk - avatarı
Ziyaretçi
bunu kim çözemezki 14e 2 ekle oldu sana 2 yıl sonraki alinin yaşı Msn Sleepy
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
25 Ocak 2009       Mesaj #14
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

Ali 14 yasındaydı 2 yıl sonra kaç yaşında oldur?

Soruda bir yanlışlık olmasın...
Bu soruyu kesinlikle çözebilirsiniz diye düşünüyorum ama...
Hi-LaL - avatarı
Hi-LaL
Ziyaretçi
25 Ocak 2009       Mesaj #15
Hi-LaL - avatarı
Ziyaretçi
Üzgünüz ama site olarak "ödev sitesi" şeklinde bir yapılanmamız yoktur. Bunun haricinde bir eğitimci olarak bu tarz soruların cevaplarını internetten bu şekilde hazır elde etmenin pek de doğru bir çalışma şekli olduğunu düşünmüyorum. Bence bu soruyu buraya yazmaya ayıracağınız vakti soruyu çözmeye ayırsaydınız çoktan cevabı bulmuştunuz !!!

Derslerinizde başarı dileklerimle sevgi ve saygılar...

Hi-LAL
fatih başoğlu - avatarı
fatih başoğlu
Ziyaretçi
26 Ocak 2009       Mesaj #16
fatih başoğlu - avatarı
Ziyaretçi
bir adama 6 tane bowlıng topu vermişler bunun bi tanesi hafifmiş ama adamda eşit kollu terazi is 2kere kullanma hakkı varmış adam eli ilede tartamıomuş bu adam hafif olanı nasıl bulur? (100/100 hafif olması gerek bulana helal olsun)
SEDEPH - avatarı
SEDEPH
Ziyaretçi
26 Ocak 2009       Mesaj #17
SEDEPH - avatarı
Ziyaretçi
önce ikiye ayırır 3erli tartılır.. hafif olan grubun içindedir istenen top
o hafif üçlüden iki tanesi seçilir ve tartılır. eğer terazinin denesi bi yönde bozulursa zaten tartarak onu bulmuşsunuz demektir , yok eğer terazi dengedeyse tartmadığınız yani elinizde kalan top hafif olandır Msn Happy helal mi bana Msn Grin
uchiha itachi - avatarı
uchiha itachi
Ziyaretçi
26 Ocak 2009       Mesaj #18
uchiha itachi - avatarı
Ziyaretçi
birinci deneme hakkında
bowling toplarını eşit kollu tezarinin iki kolunada 3 er adet gelecek şekilde bırakarak hafif olan topun hangi grupta olduğunu bulurum.

ikinci deneme hakkımda
o hafif topun bulunduğu grupdan iki topu alır koyar tartarım. eğer birisi hafifse belli olur. ama dengede durursa o gruptan tartmadığım top hafif olandır.
Son düzenleyen uchiha itachi; 26 Ocak 2009 19:53 Sebep: haha - aynı anda iki cevap... sedeph rumuzlu kullanıcıya helal : )
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
29 Ocak 2009       Mesaj #19
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
BEN 19/01/2009 TARİHİNDE MADDİ HASARLI TRAFİK KAZASI GEÇİRDİM. OLAY YERİNE GELEN POLİSLER ASLİ KUSURU KARŞI TARAFA TALİ KUSURU BANA VERDİLER. YOL HAKKI BENİM OLMASINA VE KARŞI TARAFIN TALİ YOLDA OLMASINA RAĞMEN 8/2 ORANINDA KUSURLU BULUNDUM. ARACIM GÜVEN SİGORTADAN KASKOLU İDİ. ARACI ÇEKTİĞİMİZ SERVİSE EKSPER GELDİ. ARACIN AĞIR HASARLI OLDUĞUNU PERT ÇIKACAĞINI KARŞILIĞINDA 17.000 YTL Yİ KABUL EDİP ETMEDİĞİMİZİ SORDU. BİZDE ARACIN KASKO BEDELİNİN 19.000 YTL OLDUĞUNU VE BU PARAYI İSTEDİĞİMİZİ SÖYLEDİK. BUNUN ÜZERİNE EKSPER RAPORU SİGORTAYA GÖNDERMEYEREK, KENDİ KAFASINA GÖRE SERVİSİ TEKRAR ARAYIP, EN UYGUN ŞEKİLDE BU ARACIN KAÇA MAL OLACAĞININ LİSTELENMESİ İSTEMİŞ VE SERVİSTEKİLERİN BEYANINA GÖRE FİYATI KÜÇÜLTMEK İÇİN ONLARI ZORLAMIŞ. BUNUN ÜZERİNE SERVİSTEKİLER TAMİR VE PARÇA FİYATINI DEĞİŞTİREREK TEKRAR EKSPERE YENİ BİR LİSTE VERMİŞLER. ŞİMDİ BU EKSPER YETKİSİ OLMADIĞI HALDE BİZE FİYAT TALEBİNDE BULUNARAK, GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANARAK BİZİ ZARARA UĞRATIM, KENDİ ÇAPINDA SİGORTANIN ELAMANI İMİŞ GBİ, SİGORTA İÇİN ÇALIŞIYORMUŞ GİBİ HAREKET ETMEKTEDİR. BU EKSPERİ ŞİKAYET ETMEK İÇİN NE YAPMALIYIZ? AYRICA YENİ GELEN MASRAF LİSTESİNE İTİRAZ ETME HAKKIMZ VARMIDIR? ARACIN KASKO BEDELİNİ ALABİLMEK İÇİN NE YAPMALIYIZ?
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2009       Mesaj #20
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Öncelikle her denetimciyi denetleyen bir kontrol mekanizması olduğunu unutmayınız.. elinize geçen masraf sonucuna direk itiraz edemezsiniz. bunu sadece kanuni yollarla yapabilirsiniz. çünkü bu işi denetlemesi için getirilen ve sözü otorite kabul edilebilecek birinden bahsediyoruz. experlerin özellikleri devlet elinden devletin kendisine muhatap alacağı,işin kompetanı olan bir kişi olmasıdır
Quo vadis?