Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör Önceki Konu Sonraki Konu

Şizofreni sebebiyle malulen emekli olunabilir mi?

• sizofren malulen emeklilik
  • sizofreni emeklilik
  • sizofreni malulen emeklilik
Daisy-BT
4 Şubat 2010 22:39   |   Mesaj #11   |   
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben alkolve madde bagımlısıyım ve 345 gun odmişliğim var ben malülen emekli olabilirmiyim

Durumunuza uygun bir sağlık kuruluşundan çalışamamanızla ilgili rapor almalısınız. Alttaki mesajı okuyun. Durumunuzun uygunluğunu alacağınız raporla başvuracağınız SGK kurumundan öğrenebilirsiniz.

Malulen Emekli olma şartları:

1) Çalışma gücünün en az 2/3'ünü yitirmek (%67)

2) Toplam olarak 1800 gün veya en az 5 yıldan beri sigortalı bulunup, sigortalılık süresinin her yılı için ortalama olarak 180 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi ödemiş olması,

Size özel durumu öğrenmek ve daha detaylı bilgi almak için belgelerinizle birlikte ilgili kuruma başvurmalısınız.
MesirKentli bu mesajı beğendi.
Misafir
12 Mart 2010 15:01   |   Mesaj #12   |   
Ziyaretçi
Alıntı

malulen emekli nasil olunur

Kronik şeker hastasıyım, 15 yıılık devlet memuruyum. malulen emekli olabilirmiyim
Misafir
2 Haziran 2010 18:34   |   Mesaj #13   |   
Ziyaretçi
kardeşim 21 yıllık devlet memuru ve şizofreni hastası hastalığı yeniden nüksettiğinden malulen emekli olmak istiyor maaşı ne kadar olur
Daisy-BT
2 Haziran 2010 20:49   |   Mesaj #14   |   
Ziyaretçi
Alıntı

Kronik şeker hastasıyım, 15 yıılık devlet memuruyum. malulen emekli olabilirmiyim

Alıntı

kardeşim 21 yıllık devlet memuru ve şizofreni hastası hastalığı yeniden nüksettiğinden malulen emekli olmak istiyor maaşı ne kadar olur

Durumunuza uygun bir sağlık kuruluşundan çalışamamanızla ilgili rapor almalısınız. Alttaki mesajı okuyun. Durumunuzun uygunluğunu alacağınız raporla başvuracağınız SGK kurumundan öğrenebilirsiniz.

2) Toplam olarak 1800 gün veya en az 5 yıldan beri sigortalı bulunup, sigortalılık süresinin her yılı için ortalama olarak 180 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi ödemiş olması,

Size özel durumu öğrenmek ve daha detaylı bilgi almak için belgelerinizle birlikte ilgili kuruma başvurmalısınız.
Misafir
9 Haziran 2010 18:41   |   Mesaj #15   |   
Ziyaretçi
sol böbreğim iflaz etmiş ve ameliyatla alındı malülen emekli olabilirmiyim
Misafir
21 Haziran 2010 17:50   |   Mesaj #16   |   
Ziyaretçi
abim 250 gun sayısı pirimi var ayrıyeten yüzde 80 şizofren bundan dolayı emekli olabilir mı
ener
21 Haziran 2010 18:00   |   Mesaj #17   |   
Ziyaretçi
Alıntı

abim 250 gun sayısı pirimi var ayrıyeten yüzde 80 şizofren bundan dolayı emekli olabilir mı

Misafir
31 Temmuz 2010 11:59   |   Mesaj #18   |   
Ziyaretçi
ben hcv karaciger hastasıyım ayrıca mideden amaliyatlıyım ve piskoloşikman hastayım emekli olabilirmiyim malülen teşekürller
Misafir
12 Eylül 2010 19:52   |   Mesaj #19   |   
Ziyaretçi
şu an çalışmıyorum ama 10 yıllık sigortam var yüzde 60 duymuyorum malülen emekli olabilirmiyim
Daisy-BT
12 Eylül 2010 20:17   |   Mesaj #20   |   
Ziyaretçi
Alıntı

ben hcv karaciger hastasıyım ayrıca mideden amaliyatlıyım ve piskoloşikman hastayım emekli olabilirmiyim malülen teşekürller

Alıntı

şu an çalışmıyorum ama 10 yıllık sigortam var yüzde 60 duymuyorum malülen emekli olabilirmiyim

Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör
Hızlı Cevap
İsim:

Şizofreni sebebiyle malulen emekli olunabilir mi? Konusuna Benzer Konular

Cevap: 1
Son Mesaj: 23 Ağustos 2014 10:46
Denizcilik lisesini ve üniversitesini bitirip kaptan olunabilir mi?
Gönderen: mehmet yılmaz Forum: Soru-Cevap
Cevap: 5
Son Mesaj: 8 Şubat 2014 19:59
Cevap: 0
Son Mesaj: 25 Ekim 2011 14:17
Saç dökülmesine nasıl engel olunabilir?
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 3
Son Mesaj: 20 Temmuz 2010 13:37
Malulen gazi olabilir miyim?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0