Arama

Öksürünce kan gelmesi tehlikeli midir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Nisan 2012 Gösterim: 20.445 Cevap: 7
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
20 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
öksürünce kan geldi ,kiloluyum reflüm var ve ilaç kullanmıyorum kronik öksürüğüm yıllardır var . böle bikaçtır kan gelmesi beni korkuttu .
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
KALP HASTALIĞIM VE ŞEKER-KOLOSTROL (TEHLİKELİ) RAHATSIZLIĞIM VAR BİR KAÇ KEZ ANJİO OLDUM İLK DEFA ÖKSÜRÜK ESNASINDA BALGAMLA BİRLİKTE KAN GELDİ NEYDEN DOLAYI OLABİLİR RİCA ETSEM YARDIMCI OLA BİLİRMİSİNİZ. DEVAMLI ÖKSÜRÜĞÜM YOK AYRİYETEN KALP DAMARIMDA 1 ADET STENT BULUNMAKTA
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
öksürükten kan gelmesi ciddi bir olaydır...bir çok hastalığın belirtisidir. burada o hastalık isimlerini yazmam demoralize olmanıza neden olup teşhis koyma görüntüsü vereceği için yazmadım. ama öksürük esnasında çok tahrişe bağlı gelen bi kaç damla haricinde özellikle beyaz,köpüklü kan tehlikelidir. ..önerim ; mutlaka gögüs hastalıkları uzmanına görünün
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
KALP HASTALIĞIM VE ŞEKER-KOLOSTROL (TEHLİKELİ) RAHATSIZLIĞIM VAR BİR KAÇ KEZ ANJİO OLDUM İLK DEFA ÖKSÜRÜK ESNASINDA BALGAMLA BİRLİKTE KAN GELDİ NEYDEN DOLAYI OLABİLİR RİCA ETSEM YARDIMCI OLA BİLİRMİSİNİZ. DEVAMLI ÖKSÜRÜĞÜM YOK AYRİYETEN KALP DAMARIMDA 1 ADET STENT BULUNMAKTA
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Temmuz 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
annem için bir sorum olacak tı. 26/07/2010 pazartesi günü akşamı annem şiddetli öksürükle beraber koyu renkli süngerim si kahve peltesini andran pıhtı şeklinde bir avucu dolduracak şekilde kan çıkardı. bunu ikinci öksürüğü takibende yaşadı. lavobaya gittiğinde ufak parçalar halinde bir iki kere daha yaşadı. hemen hastahaneye götürdük. hastanede müşayede altına aldılar. temogrofi çekildi fakat hiç bir bilgi verilmedi sonuçlar olmadan. ama ben merak içindeyim. bana yardımcı olabilirmisiniz... lütfen... cumaya kadar bekleyemiyorum.aklıma her türlü düşünce yoğunlaşıyor. yardım edermisiniz. neden kaynaklandığını düşünürsünüz...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Haziran 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öksürdüğüm zaman arada kan geliyor tükütüğümden cok nadir öksürüyorum öksürük tutduğu zmanda nefes almakta zorlanıyorum
biruni - avatarı
biruni
VIP Önce Sağlık
27 Haziran 2011       Mesaj #6
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
lütfen, akciğerlerinizi kontrol ettiriniz.

kan gelmesi, hekimliktir. her ne kadar sağlığınıza güvenirseniz güvenin,
ağız, idrar, bağırsak gibi yerlerden kan gelmesi durumunda doktora başvurunuz
Düşüncene katılmam şart değil, düşünceni anlatman için savaşırım...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Nisan 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende öksürüğümde kan gördüm gip hastalığındam sonra öksürük başladı bir kaç aydır devam ediyor arada bi kaç dal sigarada içiyorum halısaha maçından sonra öksürük tuttu bir sigara içtim yarım saat kesintisiz öksürdüm sonrada 3 yada 4 damla toplu iğne başı kadar kan gördüm balgamla beraber geldi yanı sıra öksürdükten sonra balgamda çıkıyor acaba yardım edebilecek olan varmı??
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Nisan 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu gün halısaha maçından sonra yarım saat boyunca öksürük tuttu ve her seferinde balgam çıkarıyordum en sonuncuda yaklaşık olarak toplu iğne başı kadar büyüklükte 3 4 tane kan damlası vardı yaklaşık 2 aydır 2 3 kere grip oldum ve küçüklükten beri grip geçtikten sonra bir kaç ay öksürük sürer yanısıra günde yarım paket kadar sigara içiyorum sigarayı bıraktım ve yakın zamanda doktora gideceğim yinede sizce potansiyel tehlikeler neler olabilir?