Arama

İnfaz koruma memuru (gardiyan) nasıl olabilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Ekim 2015 Gösterim: 64.474 Cevap: 52
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
20 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
gardiyan olmak için şartlar nedir naıl gardiyan olunur öğrenmek istiyorum bende olabilirmiyim aranan şartlar nedir şimdiden teşekkürler
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
nereye başvuru
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2008       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kpss sınavından en az 70 puan alman gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar
KİMLER İNFAZ KORUMA MEMURU OLABİLİR?
İnfaz koruma memuru olabilmek için aşağıdaki şartlara haiz olmak gerekmektedir.
a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
b) Bu fıkrada yer alan "askerliğini fiilen tamamlamış olma" şartı 16 Nisan 2008 tarihli düzenlemede kaldırılmıştır.
c) Merkezi sınav tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş, 30 yaşını bitirmemiş olmak,
ç) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,
d) Güvenlik soruşturması olumlu olmak,
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenecek Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
f) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ağustos 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
nereye başvuru
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
31 Ağustos 2009       Mesaj #4
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

nereye başvuru

Adalet Bakanlığı
Resmi sitesinde alım ilanını kendi yayınlar.Oradan başvuru yapabilirsiniz.Sürekli takip ediniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Eylül 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lise için olan kpss sınavı kalktımı? 2010 liseler için olan kpss ye girip gardiyan olmak istiyorum cvp için şimdiden çook teşekkür ederim....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben gardiyan olmak istiyorum ama yakın akrabalarımdan biri hapis yatıyo ben gardiyan olabilirmiyim cvp için şimdiden teşekkür ederim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2009       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
GARDİAN OLMAKİSTİYORUM CEVABINIZI HEMEN YAZARSANIZ SEVİNİRİM GARDİAN LİSSE 1RİOKUDUKTANSONRA BIRAKTIM AMA GARDİANOLMAYI COKİSTİYORUM İSTER MAŞ VERİN İSTER VERMEYİN AMA GARDİAN OLMAYI COKİSTİYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLUN.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2009       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selamun âleykum. BEN GARDİYAN OLMAK İSTİORUM VE ŞARTNAMENİN HEPSİNİ OKUDUM 'ALLAH'A '' SÜKÜR HİÇ BİR ENGEL GÖRÜNMÜOR YAPMAM GEREKEN NE VARSA NASIL BAŞVURUDA HAREKET ETMEM DAHA KOLAYLAŞTIRIR İŞLEVİMİ BUNU ÖGRENMEK İSTİORUM ŞİMDİDEN COK TEŞŞEKKÜR EDERİM...!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ekim 2009       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende Gardiyan Olmak istiyorum ama tabi su an lise son sınıftayım.Ama yasım 18 tam doldurmadım.Ama bu sene kpss ye gircem.eger 70 puan ve üzeri alırsam yasım doldugu zaman olabilir miyim?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Kasım 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm arkiler ben lise 3 teyim ve gardiyan oplmak istiyorum ne yapmam gerek ltfn söyleyn