Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...


Forumda Ara

Satanistler neler yapar?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 21 Aralık 2008 (17:08) tarihinde açılmıştır.
30628 kez görüntülenmiş, 16 cevap yazılmış ve son mesaj 11 Haziran 2013 (23:31) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 21 Aralık 2008, 17:08

Satanistler neler yapar?

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
bi sekilde satanistlikte yaplması gerekenleri örenmem lazım.. yardm edn ltfnn..

pek beceremiyorum bu arastrmaları.. Tesekkrler
En iyi cevap BrookLyn tarafından gönderildi

Alıntı:
ThinkerBeLL adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Satanizm

Özel olarak Hıristiyanlığa genel olarak da bütün dinlere karşı alternatif din olarak ortaya çıkan geçmişi oldukça eskiye dayanmasına rağmen yakın zamandan itibaren yeni bir din hüviyetine bürünen önemli bir harekettir.
Kelime olarak şeytana inanma, tanrı diye tapınma anlamına gelen satanizm; şeytana tapınma faaliyeti adı altında Yahudi-Hıristiyan geleneğine Yahudi - Hırıstiyan din tahakkümüne ve özellikle de Hıristiyanlığa karşı başlatılan bir reaksiyonun adı olmuştur. Buna Modern Protesto Hareketi demek de mümkündür. Bu hareket başta Hırıitiyanlık omak üzere bütün dinlere ve dinlerin ortaya koymuş olduğu kutsal değerlere karşı bir başkaldırıyı temsil eder. Dolayısıyla, başta İngiltere, Fransa ve Almanya olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde, özellikle de Amerika'da ortaya çıkan, oradan diğer ülkelere yayılan Satanizm; Şeytanın en önemli özelliği olan muhalefet ve başkaldırıyı esas alarak dinin ve dini olan her şeyin karşısında, fakat şeytanın ve onun temsil ettiği şeyin yanında yer alma hareketidir. Modern Satanizm ABD'li Macar asıllı Anton Szandor Lavey tarafından kurulan Şeytanın Kilisesi ile ortaya çıkıp şekillenmiştir.
Satanizm'in inanç ibadet ve ahlak anlayışını yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler olarak ikiye ayırıp inceleyebiliriz. Satanizm de inançları 21 Satanist nokta, 9 büyük yasak ve 9 bildiri olarak ele alabiliriz.

21 Satanist Nokta
The Dark Book of Satan adlı eserde satanistlerin hayatı nasıl anlamaları gerektiği ve diğer bireylerle ilişkilerini düzenleyen yirmi bir satanist nokta şunlardır:
 • Gücünü kaybetmemek için zayıf ve aciz (karaktersiz, kişiliksiz) olanlara saygı gösterme.
 • İçinde başarı yattığı için gücünü her zaman sına.
 • Mutluluğu barışta değil zaferde ara.
 • Uzun süreli dinlenmeden ziyade istirahatlerini kısa tut.
 • Yeni bir şey yaratacaksan eskiyi tamamen yok et.
 • Ölümünü göremeyeceğin hiçbir şeyi çok fazla sevme.
 • Yapıyı Kumun üzerine değil kayanın üzerine inşa et... Çünkü yapı sadece bugün yada dün için değil her zaman içindir.
 • Her zaman, yapılmamışı keşfetmek için daha fazla çalış.
 • Boyun eğmektense öl.
 • Demircilik ölümün kılıcını işlemek dışında hiçbir sanatsal değere sahip değildir. Çünkü ölüm getiren kılıç bir sanat şaheseridir.
 • Her şey üstende başarıyı elde etmek için önce kendinin üstüne çık (kendini aşmayı öğren).
 • Yaşayanların kanı yeni bir tohum yaratmak için iyi bir gübredir.
 • Kurukafadan oluşan piramitlerin üzerinde duran kişi,daha uzakları görebilir.
 • Sevgiyi bir kenara atma, fakat onu her zaman tehdit et çünkü o bir sahtekardır.
 • Bütün büyük olan şeyler acı üzerine kurulmuştur.
 • En önde olmaktan çok en üst de olmaya çalış, çünkü büyüklük orada yatar.
 • Daha önceden yaratılmış engelleri yok etmek için taze ve güçlü bir rüzgar gibi gel.
 • Bırak sevgi, hayatında bir amaç olsun, ama en büyük hedefin büyüklük olsun.
 • Erkek dışında hiçbir şey güzel değildir ama bütün her şeyden güzel olan kadındır.
 • Gücü engellediği için bütün aldanma ve yalanları reddet.
Satanizm'in 9 Büyük Günahı
Satanizm diğer tüm dinlere karşı çıkarak günahı ret ederken kendiside yapılmasını yasakladığı kurallar koymuştur. Satanizm'de ki 9 büyük yasak şunlardır ;
1- Aptallık (Stupitiy)
Satanist günahların ilki aptallıktır. Aptallar acı duymazlar. Satanistler hayatın tuzaklarla dolu olduğunu söyleyerek tuzaklara düşmemek ve aptal olmamak için çaba gösterilmesi gerektiğini savunur.
2- Olmadığın gibi gözükmek (Preteniousness)
Boş böbürlenmelerin rahatsız edici bir şey olduğunu söylerler ve Lesser Magic 'in kardinal kurallarına hitap etmediğini bildiriler.
3- Solipsizm
Satanizm 'e göre başkalarına karşı davranışlarını dengelemek gerekmektedir. Çünkü karşıdaki kişi senin istediğin gibi olmaz yani sana ayak uyduramayabilir. Bu nedenden dolayı Satanizm, kişi sana nasıl davranıyorsa kişinin de ona öyle davranmasını öğütler ve kolaylıkla yanılgıya düşülebileceğini bu nedenle her an dikkatli olmak gerektiğini bildirir.
4- Kendini kandırmak (Self - Decient)
Satanistler için en büyük Kardinal günahlardan biriside kendini kandırmadır. Karşındaki kişilere her hangi bir nedenden dolayı (tabu, ön yargı,dış baskı vs) olmamasına rağmen büyüklük yakıştırıp saygı göstermeyi reddederler. Satanizm için asıl olan bireysel çıkardır ve kutsal olan bireyin sadece kendisidir.
5- Sürüye uymak (Herd Conformity)
Bir kişinin diğer bir kişinin isteklerini yerine getirebilmesi ona bir çıkar sağlaması ön koşuluna bağlıdır. Aksi takdirde bir çok kişinin isteklerine uymak onu köleleştirir. BU nedenle köle olmaktansa akıllı bir efendi seçmelidir.
6- Perpektif eksikliği (Lack Of Perspektive)
Satanizm yaşayarak her gün tarih yazıldığını bu süreçte perspektif eksikliğinin büyük acıları da beraberinde getireceğini bildirir. Bu nedenle her zaman geniş tarihsel ve sosyal olguları görmek gerekmektedir. Sürüye uymak özgürlüğü kısıtlar.
7- Ortodoksları unutmamak ( Forgetfulness)
Daha önce var olan ve toplum tarafından dedilen veya birey tarafından dedilen şeylerin yeni bir görünüm altında ve farklı bir şeymiş gibi sunulması ihtimaline karşı dikkatli olmak gerektiğini aksi davranışın günah olacağına inanırlar.
8 - Conterproductive pride
Satanizm 'in kuralı "eğer sizin için faydası varsa yapın"dır. Fakat sizin aleyhinizeyse ve köşeye sıkıştığınızda tek çıkış üzgünüm bir hata yaptım,keşke anlaşabilsek demek ise bunu yapın. Fakat sonra tekrar denemek gerektiğini bildirir. Yani bireysel çıkarınız için her şeyi yapın.
9- Estetik eksikliği ( Lack of Aesthetics)
Birey evrensel estetik görünüme önem vermektense istediği gibi görünme özgürlüğünü kullanmalıdır. Başkalarına hoş gözükmek için taranmış saçlara vs gerek yoktur.

Satanizm'in 9 Büyük Bildirisi
Satanizmin 9 büyük bildirisi ise şunlardır:
 • Satanizme göre insan kendini sakınmamalı istediğini yapmalıdır.
 • Satanizm ruhsal umutlar yerine var oluşu savunur.
 • Satanizm nankör insanlar için vakit harcamaktansa hak edenlere incelik göstermeyi emer.
 • Satanistler kendilerine vuranlara diğer yanaklarını uzatmaktansa intikam almayı emer.
 • Satanizm vampir olmak için vakit harcamaktansa daha gerçekçi sorumluluklarını yerine getirmek gerektiğini savunur.
 • Satanizm tüm dinlerde günah diye dayatılan şeylerin duygusal ve zekasal zevkten ibaret olduğunu savunur.
 • Şeytan kilisenin en sadık dostudur.
 • Satanizme göre insanlar hayvanlardan bazen iyi ama çoğunlukla kötülük yapan canlılardır. Satanizm 'e göre insan kendini kandırmamalı aklıyla olduğu gibi gözükmelidir.
İbadet ve Ahlak anlayışları
Satanizm 'in temelinde geleneksel düşman olarak Hıristiyanlık dini görülmekte, toplum tarafından kabul görülen temel ahlak kuraları dedilmektedir. Cinsel sapıklıklar, cinayetler, kara büyü ve cadılık Satanistlerin bizzatihi yaptıkları olaylardır. Satanizm 'de bazı sayıların özel bir önemi vardır. 13 sayısının kutsallığına inanırlar. 666 sayısına özel bir önem verdikleri bilinmekte olup, bu sayının kutsal kitaplarda (tevrat, Zebur, İncil) geçen Şeytan ile ilgili ayet sayısına denk olduğu düşünülmektedir. Kedinin dünyada şeytana en yakın hayvan olarak kabul edildiği, bu sebeple ayinlerinde kedi kurban edilerek ruhi anlamda Şeytan ile birleşmenin kabul gördüğü düşünülmektedir.
Satanist törenler, ortaya konulan pentagram işareti etrafında mumların yakılması, baltaların elde tutulması, ters haç işaretinin çizilmesi veyatahta bir haçın yakılması, Şeytana dua edilmesi ve kurban olarak bir kedinin kesilerek kanının içilmesi ile gelişip, genellikle burçları aynı olan veya birbirine yakın kız ve erkeklerin cinsel ilişkiye girmesiyle biter. Kedinin kurban edilmesinin sebebi ise şeytana en yakın hayvan olarak görülmesidir. Bazen Satanist ayinlerde şeytana bakire kızlar da kurban olarak sunulmaktadır.
Satanistler en büyük özelliklerinde birisi ise büyük bir gizliliktir. Grup üyelerinin aile ve yakın çevrelerinden bile Satanist olduklarını gizledikleri, buna sebep olarakta herhangi bir açıklamada bulunmaları halinde Şeytanın lanetine uğrayarak başlarına kötü şeylerin geleceğine inanmalarıdır.
Satanistler intiharı bir ibadet olarak algılarlar. İntiharın seçilme sebebi, tüm dinlerde kişinin kendi canına kıynmasının kesin şekilde yasaklanmasının etkisi büyüktür. İntihar eden kişi veya grup elamanlarınca yapılan telkinlerle buna zorlanan şahıslar bir an önce ölüp cehenneme giderek Şeytana hizmet etmeyi düşünmektedir.

Kutsal Kitapları
Anton Szandor Lavey 'in yazmış olduğu Satanist Bible (Şeytanın Not Defteri ) isimli kitap, Satanist gruplarca Şeytan 'ın kutsal kitabı olarak kabul edilmektedir. Bu kitap ta kısaca şu ilkeler açıklanmaktadır ;
Sonsuz kişisel tatmin için çalışHayatı canlı yaşa Düşmanndan nefret et, sana vuranı yok et Basit bir hayat yaşa,hayvanlar gibi ol Günah denen şeyleri savunmak gerektiğini Şeytanın öcü olarak kullanıldığında tüm dinlerin dostu olduğu İstemedikçe kimseye akıl vermemeyi İnsanın kendisini asla aldatmaması gerektiği
gibi ilkeleri Satanizmin temel öğreti ve ilkeleri olarak açıklamaya çalışır.

Günümüzde Satanizm
Satanizm günümüzde ağırlıklı olarak Norveç'te görülmektedir. Norveç'in dışında ABD, Rusya, Polonya, Almanya'da görülmekle beraber dünyada tüm ülkelerde şeytana tapan kişilere ve topluluklara rastlanmaktadır. Şeytanın Kilisesi adı altında örgütlenmeye çalışmalarına rağmen Satanizm de herşey bireyciliğe dayandığından dolayı bu çok zor görünmektedir. Özellikle Satanist cinayet ve İntihar olaylarıyla gündeme gelmekte ve Bazı ülkeler tarafından yasaklanmışlardır. Ülkemizde Satanizm bir din olarak kabul edilmemek ve Satanizm 'in yaygınlaşması toplum düzenini bozduğundan dolayı engellenmektedir. Tüm dünyadaki sayıları hakkında bir tahmin yapmak oldukça güç olmasına rağmen ülkemizde sayılarının 3.500 civarında olduğu emniyet kayıtlarında belirtilmektedir.

Kaynak: dunyadinleri.com

Ayrıca Bakınız: http://www.msxlabs.org/forum/din-ila...izm-nedir.html
Bakınız: http://www.msxlabs.org/forum/soru-ce...i-gerekir.html
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 21 Aralık 2008, 17:16

Satanistler neler yapar?

#2 (link)
Style King
BrookLyn - avatarı
Alıntı:
ThinkerBeLL adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Satanizm

Özel olarak Hıristiyanlığa genel olarak da bütün dinlere karşı alternatif din olarak ortaya çıkan geçmişi oldukça eskiye dayanmasına rağmen yakın zamandan itibaren yeni bir din hüviyetine bürünen önemli bir harekettir.
Kelime olarak şeytana inanma, tanrı diye tapınma anlamına gelen satanizm; şeytana tapınma faaliyeti adı altında Yahudi-Hıristiyan geleneğine Yahudi - Hırıstiyan din tahakkümüne ve özellikle de Hıristiyanlığa karşı başlatılan bir reaksiyonun adı olmuştur. Buna Modern Protesto Hareketi demek de mümkündür. Bu hareket başta Hırıitiyanlık omak üzere bütün dinlere ve dinlerin ortaya koymuş olduğu kutsal değerlere karşı bir başkaldırıyı temsil eder. Dolayısıyla, başta İngiltere, Fransa ve Almanya olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde, özellikle de Amerika'da ortaya çıkan, oradan diğer ülkelere yayılan Satanizm; Şeytanın en önemli özelliği olan muhalefet ve başkaldırıyı esas alarak dinin ve dini olan her şeyin karşısında, fakat şeytanın ve onun temsil ettiği şeyin yanında yer alma hareketidir. Modern Satanizm ABD'li Macar asıllı Anton Szandor Lavey tarafından kurulan Şeytanın Kilisesi ile ortaya çıkıp şekillenmiştir.
Satanizm'in inanç ibadet ve ahlak anlayışını yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler olarak ikiye ayırıp inceleyebiliriz. Satanizm de inançları 21 Satanist nokta, 9 büyük yasak ve 9 bildiri olarak ele alabiliriz.

21 Satanist Nokta
The Dark Book of Satan adlı eserde satanistlerin hayatı nasıl anlamaları gerektiği ve diğer bireylerle ilişkilerini düzenleyen yirmi bir satanist nokta şunlardır:
 • Gücünü kaybetmemek için zayıf ve aciz (karaktersiz, kişiliksiz) olanlara saygı gösterme.
 • İçinde başarı yattığı için gücünü her zaman sına.
 • Mutluluğu barışta değil zaferde ara.
 • Uzun süreli dinlenmeden ziyade istirahatlerini kısa tut.
 • Yeni bir şey yaratacaksan eskiyi tamamen yok et.
 • Ölümünü göremeyeceğin hiçbir şeyi çok fazla sevme.
 • Yapıyı Kumun üzerine değil kayanın üzerine inşa et... Çünkü yapı sadece bugün yada dün için değil her zaman içindir.
 • Her zaman, yapılmamışı keşfetmek için daha fazla çalış.
 • Boyun eğmektense öl.
 • Demircilik ölümün kılıcını işlemek dışında hiçbir sanatsal değere sahip değildir. Çünkü ölüm getiren kılıç bir sanat şaheseridir.
 • Her şey üstende başarıyı elde etmek için önce kendinin üstüne çık (kendini aşmayı öğren).
 • Yaşayanların kanı yeni bir tohum yaratmak için iyi bir gübredir.
 • Kurukafadan oluşan piramitlerin üzerinde duran kişi,daha uzakları görebilir.
 • Sevgiyi bir kenara atma, fakat onu her zaman tehdit et çünkü o bir sahtekardır.
 • Bütün büyük olan şeyler acı üzerine kurulmuştur.
 • En önde olmaktan çok en üst de olmaya çalış, çünkü büyüklük orada yatar.
 • Daha önceden yaratılmış engelleri yok etmek için taze ve güçlü bir rüzgar gibi gel.
 • Bırak sevgi, hayatında bir amaç olsun, ama en büyük hedefin büyüklük olsun.
 • Erkek dışında hiçbir şey güzel değildir ama bütün her şeyden güzel olan kadındır.
 • Gücü engellediği için bütün aldanma ve yalanları reddet.
Satanizm'in 9 Büyük Günahı
Satanizm diğer tüm dinlere karşı çıkarak günahı ret ederken kendiside yapılmasını yasakladığı kurallar koymuştur. Satanizm'de ki 9 büyük yasak şunlardır ;
1- Aptallık (Stupitiy)
Satanist günahların ilki aptallıktır. Aptallar acı duymazlar. Satanistler hayatın tuzaklarla dolu olduğunu söyleyerek tuzaklara düşmemek ve aptal olmamak için çaba gösterilmesi gerektiğini savunur.
2- Olmadığın gibi gözükmek (Preteniousness)
Boş böbürlenmelerin rahatsız edici bir şey olduğunu söylerler ve Lesser Magic 'in kardinal kurallarına hitap etmediğini bildiriler.
3- Solipsizm
Satanizm 'e göre başkalarına karşı davranışlarını dengelemek gerekmektedir. Çünkü karşıdaki kişi senin istediğin gibi olmaz yani sana ayak uyduramayabilir. Bu nedenden dolayı Satanizm, kişi sana nasıl davranıyorsa kişinin de ona öyle davranmasını öğütler ve kolaylıkla yanılgıya düşülebileceğini bu nedenle her an dikkatli olmak gerektiğini bildirir.
4- Kendini kandırmak (Self - Decient)
Satanistler için en büyük Kardinal günahlardan biriside kendini kandırmadır. Karşındaki kişilere her hangi bir nedenden dolayı (tabu, ön yargı,dış baskı vs) olmamasına rağmen büyüklük yakıştırıp saygı göstermeyi reddederler. Satanizm için asıl olan bireysel çıkardır ve kutsal olan bireyin sadece kendisidir.
5- Sürüye uymak (Herd Conformity)
Bir kişinin diğer bir kişinin isteklerini yerine getirebilmesi ona bir çıkar sağlaması ön koşuluna bağlıdır. Aksi takdirde bir çok kişinin isteklerine uymak onu köleleştirir. BU nedenle köle olmaktansa akıllı bir efendi seçmelidir.
6- Perpektif eksikliği (Lack Of Perspektive)
Satanizm yaşayarak her gün tarih yazıldığını bu süreçte perspektif eksikliğinin büyük acıları da beraberinde getireceğini bildirir. Bu nedenle her zaman geniş tarihsel ve sosyal olguları görmek gerekmektedir. Sürüye uymak özgürlüğü kısıtlar.
7- Ortodoksları unutmamak ( Forgetfulness)
Daha önce var olan ve toplum tarafından dedilen veya birey tarafından dedilen şeylerin yeni bir görünüm altında ve farklı bir şeymiş gibi sunulması ihtimaline karşı dikkatli olmak gerektiğini aksi davranışın günah olacağına inanırlar.
8 - Conterproductive pride
Satanizm 'in kuralı "eğer sizin için faydası varsa yapın"dır. Fakat sizin aleyhinizeyse ve köşeye sıkıştığınızda tek çıkış üzgünüm bir hata yaptım,keşke anlaşabilsek demek ise bunu yapın. Fakat sonra tekrar denemek gerektiğini bildirir. Yani bireysel çıkarınız için her şeyi yapın.
9- Estetik eksikliği ( Lack of Aesthetics)
Birey evrensel estetik görünüme önem vermektense istediği gibi görünme özgürlüğünü kullanmalıdır. Başkalarına hoş gözükmek için taranmış saçlara vs gerek yoktur.

Satanizm'in 9 Büyük Bildirisi
Satanizmin 9 büyük bildirisi ise şunlardır:
 • Satanizme göre insan kendini sakınmamalı istediğini yapmalıdır.
 • Satanizm ruhsal umutlar yerine var oluşu savunur.
 • Satanizm nankör insanlar için vakit harcamaktansa hak edenlere incelik göstermeyi emer.
 • Satanistler kendilerine vuranlara diğer yanaklarını uzatmaktansa intikam almayı emer.
 • Satanizm vampir olmak için vakit harcamaktansa daha gerçekçi sorumluluklarını yerine getirmek gerektiğini savunur.
 • Satanizm tüm dinlerde günah diye dayatılan şeylerin duygusal ve zekasal zevkten ibaret olduğunu savunur.
 • Şeytan kilisenin en sadık dostudur.
 • Satanizme göre insanlar hayvanlardan bazen iyi ama çoğunlukla kötülük yapan canlılardır. Satanizm 'e göre insan kendini kandırmamalı aklıyla olduğu gibi gözükmelidir.
İbadet ve Ahlak anlayışları
Satanizm 'in temelinde geleneksel düşman olarak Hıristiyanlık dini görülmekte, toplum tarafından kabul görülen temel ahlak kuraları dedilmektedir. Cinsel sapıklıklar, cinayetler, kara büyü ve cadılık Satanistlerin bizzatihi yaptıkları olaylardır. Satanizm 'de bazı sayıların özel bir önemi vardır. 13 sayısının kutsallığına inanırlar. 666 sayısına özel bir önem verdikleri bilinmekte olup, bu sayının kutsal kitaplarda (tevrat, Zebur, İncil) geçen Şeytan ile ilgili ayet sayısına denk olduğu düşünülmektedir. Kedinin dünyada şeytana en yakın hayvan olarak kabul edildiği, bu sebeple ayinlerinde kedi kurban edilerek ruhi anlamda Şeytan ile birleşmenin kabul gördüğü düşünülmektedir.
Satanist törenler, ortaya konulan pentagram işareti etrafında mumların yakılması, baltaların elde tutulması, ters haç işaretinin çizilmesi veyatahta bir haçın yakılması, Şeytana dua edilmesi ve kurban olarak bir kedinin kesilerek kanının içilmesi ile gelişip, genellikle burçları aynı olan veya birbirine yakın kız ve erkeklerin cinsel ilişkiye girmesiyle biter. Kedinin kurban edilmesinin sebebi ise şeytana en yakın hayvan olarak görülmesidir. Bazen Satanist ayinlerde şeytana bakire kızlar da kurban olarak sunulmaktadır.
Satanistler en büyük özelliklerinde birisi ise büyük bir gizliliktir. Grup üyelerinin aile ve yakın çevrelerinden bile Satanist olduklarını gizledikleri, buna sebep olarakta herhangi bir açıklamada bulunmaları halinde Şeytanın lanetine uğrayarak başlarına kötü şeylerin geleceğine inanmalarıdır.
Satanistler intiharı bir ibadet olarak algılarlar. İntiharın seçilme sebebi, tüm dinlerde kişinin kendi canına kıynmasının kesin şekilde yasaklanmasının etkisi büyüktür. İntihar eden kişi veya grup elamanlarınca yapılan telkinlerle buna zorlanan şahıslar bir an önce ölüp cehenneme giderek Şeytana hizmet etmeyi düşünmektedir.

Kutsal Kitapları
Anton Szandor Lavey 'in yazmış olduğu Satanist Bible (Şeytanın Not Defteri ) isimli kitap, Satanist gruplarca Şeytan 'ın kutsal kitabı olarak kabul edilmektedir. Bu kitap ta kısaca şu ilkeler açıklanmaktadır ;
Sonsuz kişisel tatmin için çalışHayatı canlı yaşa Düşmanndan nefret et, sana vuranı yok et Basit bir hayat yaşa,hayvanlar gibi ol Günah denen şeyleri savunmak gerektiğini Şeytanın öcü olarak kullanıldığında tüm dinlerin dostu olduğu İstemedikçe kimseye akıl vermemeyi İnsanın kendisini asla aldatmaması gerektiği
gibi ilkeleri Satanizmin temel öğreti ve ilkeleri olarak açıklamaya çalışır.

Günümüzde Satanizm
Satanizm günümüzde ağırlıklı olarak Norveç'te görülmektedir. Norveç'in dışında ABD, Rusya, Polonya, Almanya'da görülmekle beraber dünyada tüm ülkelerde şeytana tapan kişilere ve topluluklara rastlanmaktadır. Şeytanın Kilisesi adı altında örgütlenmeye çalışmalarına rağmen Satanizm de herşey bireyciliğe dayandığından dolayı bu çok zor görünmektedir. Özellikle Satanist cinayet ve İntihar olaylarıyla gündeme gelmekte ve Bazı ülkeler tarafından yasaklanmışlardır. Ülkemizde Satanizm bir din olarak kabul edilmemek ve Satanizm 'in yaygınlaşması toplum düzenini bozduğundan dolayı engellenmektedir. Tüm dünyadaki sayıları hakkında bir tahmin yapmak oldukça güç olmasına rağmen ülkemizde sayılarının 3.500 civarında olduğu emniyet kayıtlarında belirtilmektedir.

Kaynak: dunyadinleri.com

Ayrıca Bakınız: Satanizm (Satanizm Hakkında - Satanizm Nedir?)
Bakınız: http://www.msxlabs.org/forum/soru-ce...i-gerekir.html
Rapor Et
Eski 16 Ocak 2010, 21:30

Satanistler neler yapar?

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
SATANİST ALLAHI DEĞİL ,ŞEYTANI YÜCELTİRLER. SATANİSTLERİN SEMBOLÜ YILDIZA BENZER.EN ÖNEMLİ RAKAMLARİ 666 VE 999'DIR. SATANİSTLERİN EN ÖNEMLİ DÜŞMANI KEDİLERDİR. KEDİLER DÜŞMANI OLDUKLARI İÇİN KEDİLERİ KESİP KANINI İÇERLER.SATANİZM ZARARLI BİR İNANIŞDIR.
Rapor Et
Eski 14 Mart 2010, 00:16

Satanistler neler yapar?

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
satanistlik nasıl bir dugu
Rapor Et
Eski 23 Nisan 2010, 17:16

SaTaNiZM!!!

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
SatanistLer içn uqurLu rakamLar 13 we 666'dır çnkü bu sayıLarın kutsaL kitapLarda (tevrat,zebur,inciL) şeytan iLe iLqiLi ayetLerin qeçmesidir.Kedi kesmeLerinin sebebi ise şeytana en yakın warLık oLarak qörmeLeridir...
Rapor Et
Eski 25 Haziran 2011, 20:39

Satanistler neler yapar?

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
çok büyük bir günah günah olmasa bile

inanamıyorum ya bir insan nasıl böyle ...

yorum yapamıyorum ben titiyorum suan
Rapor Et
Eski 11 Ekim 2011, 13:11

Satanistler neler yapar?

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bütün kainatı yaratan(ALLAH) dururken, yaratılana tapmak nasıl beynin ürünüdür merak içindeyim...


az kaldı az, alayınız budanıcaksınız... aykırı olmaya devam edın...
Son Düzenleyen _Yağmur_; 6 Haziran 2012 @ 06:18.
Rapor Et
Eski 2 Mayıs 2012, 11:41

Satanistler neler yapar?

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
BU İNSANLAR İLGİ ÇEKMEYE ÇALIŞAN ACİZ İNSANLARDIR.KIMSE ONLARA KANMAMALI HAK YOLUNDAN AYRILMAMLI.ONLAR ALLAH C.C TARAFINDAN LANETLENMİŞ KİMSELERDİR.
Rapor Et
Eski 6 Mayıs 2012, 12:47

Cvp: Satanistler neler yapar?

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ALLAH HER ŞEYİ YARATANDIR.MÜMİNLERİN DÜŞMANI OLAN ŞEYTANA TAPMAK İSE EN KÖTÜ VA HAYIRSIZ İŞTİR.
Rapor Et
Eski 6 Haziran 2012, 02:07

Satanistler neler yapar?

#10 (link)
eylul
Ziyaretçi
eylul - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

bütün kainatı yaratan(ALLAH) dururken, yaratılana tapmak nasıl beynin ürünüdür merak içindeyim...


az kaldı az, alayınız budanıcaksınız... aykırı olmaya devam edın...
sen onu bunu merk etcgne kendi dinine baksana! birazcık at gözlügü yerine mantık gözlgü takmanı tawsie edrm...p
Sponsorlu Bağlantılar
Son Düzenleyen _Yağmur_; 6 Haziran 2012 @ 06:19.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın
Mesaj:
Yeni Soru
Sayfa 0.338 saniyede (84.97% PHP - 15.03% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 04:45
 • YASAL BİLGİ

 • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
 • » Site ve Forum Kuralları
 • » Gizlilik Sözleşmesi