PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Format CD'si olmadan format atabilir miyim?
12 34
«Önceki KonuSonraki Konu»
sabana02:53, 19 Temmuz 2009 
benim laptobum var cd raytırı bozuk flaş bellekle atıldığını biliyorum ama ben nasıl atılabileğini bilmiyorum nasıl bi program kullandıklarını bilmiyorum bana yadımcı olurmusunuz çok lazım bütün verilerim içinde teşekürler.
Cevap
AriThmetiCs11:09, 19 Temmuz 2009 
sabana adlı kullanıcıdan alıntı:
benim laptobum var cd raytırı bozuk flaş bellekle atıldığını biliyorum ama ben nasıl atılabileğini bilmiyorum nasıl bi program kullandıklarını bilmiyorum bana yadımcı olurmusunuz çok lazım bütün verilerim içinde teşekürler.
Kullandığınız işletim sisteminin cd de olan bütününün flash diskte de olması gerekiyor.. sizin için en mantıklı yol cd sürücünüz bozuk olduğundan pcnizi bir servise götürüp format attırmak olacaktır..
Cevap
hsyn012312:28, 21 Temmuz 2009 
herkeze merhaba ben bilgisayarıma forma atmak istiyorum ama format cd si bende yok nasıl format atarım lütfewn yardım pls ama ben vistayken xp yaptım onu da söleyeyim lütfen yardım pls
Cevap
Blue Blood12:33, 21 Temmuz 2009 
hsyn0123 adlı kullanıcıdan alıntı:
herkeze merhaba ben bilgisayarıma forma atmak istiyorum ama format cd si bende yok nasıl format atarım lütfewn yardım pls ama ben vistayken xp yaptım onu da söleyeyim lütfen yardım pls
İNTERNETTEN format için bilgisayarınız da gereken şeyleri yazarak onları bir cdye indirirek atabilirsiniz.
Cevap
ozti12:42, 21 Temmuz 2009 
hsyn0123 adlı kullanıcıdan alıntı:
Format atmak için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz , fakat format attıktan sonra kuracağınız işletim sisteminin (Vista , Xp vb) CD'si olması gerekli..

Format Atma - Nasıl Format Atılır? (Resimli)
Cevap
fırat12313:34, 21 Temmuz 2009 
beyler format cd si olmayan ya olanlardan yada internet kafelerden satın alsın .
Cevap
Misafir16:26, 30 Ağustos 2009 
s.a ya bilgisayar format cdsini kabul etmiyo nabcam bn
Cevap
Majeste16:35, 30 Ağustos 2009 
Format cd'si diye birşey yoktur, bunu söyleyeyim. Format atmak demek tüm bilgileri silmek demek. Sonrasında zaten kurulum yapmazsanız, bilgisayarınızı kullanamazsınız. Format sonrası kurulum yapacağınız cd'de herhangi bir işletim sistemi kurulum cd'si olmalıdır. Bu da Windows XP/Vista/7 Ubuntu, Pardus vs. Forumda da nasıl yapılacağına dair bilgiler mevcut. Windows kurmak istiyorsanız, kurulum cd'si satın almanız gerekir. Ubuntu istiyorsanız internetten istek yapıp ücretsiz olarak evinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Pardus'ta ise 2.40TL'lik kargo ücreti vardır. İşin korsan kısmı beni ilgilendirmiyor.
Cevap
Misafir02:08, 1 Eylül 2009 
O kadar soru sormuş insanlar bende cd den atamıyorum cd yok gibi davranıyor, Format CD'si olmadan format atabilir miyim?
Cevap
NeutralizeR02:14, 1 Eylül 2009 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
O kadar soru sormuş insanlar bende cd den atamıyorum cd yok gibi davranıyor, Format CD'si olmadan format atabilir miyim?
Windows kurulum cd'sinin bootable olması gerekli. Kendinden başlayan Windows kurulum cd'sine ihtiyacınız var.
Cevap
12 34
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama