Arama

Format CD'si olmadan format atabilir miyim? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 27 Mart 2015 Gösterim: 32.437 Cevap: 37
sabana - avatarı
sabana
Ziyaretçi
19 Temmuz 2009       Mesaj #11
sabana - avatarı
Ziyaretçi
benim laptobum var cd raytırı bozuk flaş bellekle atıldığını biliyorum ama ben nasıl atılabileğini bilmiyorum nasıl bi program kullandıklarını bilmiyorum bana yadımcı olurmusunuz çok lazım bütün verilerim içinde teşekürler.
Sponsorlu Bağlantılar
AriThmetiCs - avatarı
AriThmetiCs
Ziyaretçi
19 Temmuz 2009       Mesaj #12
AriThmetiCs - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
sabana adlı kullanıcıdan alıntı

benim laptobum var cd raytırı bozuk flaş bellekle atıldığını biliyorum ama ben nasıl atılabileğini bilmiyorum nasıl bi program kullandıklarını bilmiyorum bana yadımcı olurmusunuz çok lazım bütün verilerim içinde teşekürler.

Kullandığınız işletim sisteminin cd de olan bütününün flash diskte de olması gerekiyor.. sizin için en mantıklı yol cd sürücünüz bozuk olduğundan pcnizi bir servise götürüp format attırmak olacaktır..
Sponsorlu Bağlantılar
hsyn0123 - avatarı
hsyn0123
Ziyaretçi
21 Temmuz 2009       Mesaj #13
hsyn0123 - avatarı
Ziyaretçi
herkeze merhaba ben bilgisayarıma forma atmak istiyorum ama format cd si bende yok nasıl format atarım lütfewn yardım pls ama ben vistayken xp yaptım onu da söleyeyim lütfen yardım plsMsn Cry
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Temmuz 2009       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
hsyn0123 adlı kullanıcıdan alıntı

herkeze merhaba ben bilgisayarıma forma atmak istiyorum ama format cd si bende yok nasıl format atarım lütfewn yardım pls ama ben vistayken xp yaptım onu da söleyeyim lütfen yardım plsMsn Cry

İNTERNETTEN format için bilgisayarınız da gereken şeyleri yazarak onları bir cdye indirirek atabilirsiniz.
ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
21 Temmuz 2009       Mesaj #15
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
hsyn0123 adlı kullanıcıdan alıntı

Format atmak için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz , fakat format attıktan sonra kuracağınız işletim sisteminin (Vista , Xp vb) CD'si olması gerekli..

Format Atma - Nasıl Format Atılır? (Resimli)
fırat123 - avatarı
fırat123
Ziyaretçi
21 Temmuz 2009       Mesaj #16
fırat123 - avatarı
Ziyaretçi
beyler format cd si olmayan ya olanlardan yada internet kafelerden satın alsın .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ağustos 2009       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
s.a ya bilgisayar format cdsini kabul etmiyo nabcam bn
Majeste - avatarı
Majeste
Ziyaretçi
30 Ağustos 2009       Mesaj #18
Majeste - avatarı
Ziyaretçi
Format cd'si diye birşey yoktur, bunu söyleyeyim. Format atmak demek tüm bilgileri silmek demek. Sonrasında zaten kurulum yapmazsanız, bilgisayarınızı kullanamazsınız. Format sonrası kurulum yapacağınız cd'de herhangi bir işletim sistemi kurulum cd'si olmalıdır. Bu da Windows XP/Vista/7 Ubuntu, Pardus vs. Forumda da nasıl yapılacağına dair bilgiler mevcut. Windows kurmak istiyorsanız, kurulum cd'si satın almanız gerekir. Ubuntu istiyorsanız internetten istek yapıp ücretsiz olarak evinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Pardus'ta ise 2.40TL'lik kargo ücreti vardır. İşin korsan kısmı beni ilgilendirmiyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2009       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
O kadar soru sormuş insanlar bende cd den atamıyorum cd yok gibi davranıyor, Format CD'si olmadan format atabilir miyim?
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
1 Eylül 2009       Mesaj #20
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

O kadar soru sormuş insanlar bende cd den atamıyorum cd yok gibi davranıyor, Format CD'si olmadan format atabilir miyim?

Windows kurulum cd'sinin bootable olması gerekli. Kendinden başlayan Windows kurulum cd'sine ihtiyacınız var.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.