Arama

Evim rutubet alıyor ve fazla eşya var, ne yapmalıyım?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Ağustos 2013 Gösterim: 59.087 Cevap: 20
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
22 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
merhaba benim yatak odam rutubet oluya bebeğimde var beşiği başka odaya taşımamız lazım 2 oda bir salon evde oturuyoruz. en uygun misafir odam oradada yemek odasıyla beraber. heryer dolu sadece holde yer var. hole misafir odasından bikaç eşya çıkarsam beşiği oraya koysam nasıl olur. lütfen bir fikir verirmisiniz...şimdiden teşekkürler
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
nem alma cıhazların fiyatları
Sponsorlu Bağlantılar
MaRCeLLCaT - avatarı
MaRCeLLCaT
Ziyaretçi
22 Aralık 2008       Mesaj #2
MaRCeLLCaT - avatarı
Ziyaretçi
rutubet olan odayla ilgili çözüm üretmeniz gerekiyor ...
dekorasyonda değişiklik için ise fikir vermek görmeden mümkün değil..
Sponsorlu Bağlantılar

fakat hassas bir konu var oda bebek bunun için evin ne kadar dolu olduğu nasıl dekore edildiği önemli değil sağlığı daha öndemli bu yüzden sorunlu odadan hemen çıkarılması gerekir diye düşünüyorum ..
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
22 Aralık 2008       Mesaj #3
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Rutubet nedir?

• Yemek yaparken, yıkanırken ve gaz kullanırken nem oluşur.
  • Bu nem, duvarlar, aynalar, duvardaki fayanslar, pencereler ve hatta bazı giysiler gibi soğuk yüzeyler üzerinde yoğunlaşır.
  • Nemli hava sıcaksa yükselir ve genelde tavana ya da üst katlardaki odalara giderek küf oluşmasına yol açar.
Rutubeti önlemek

Her evde nem birikebilir. Buna karşı önlem alabilirsiniz.
Nem fazlasını kontrol altında tutun:

• daha soğuk olan odalara buhar gitmesini önlemek için banyo ve mutfak kapılarını kapatın
  • yıkanırken ve yemek yaparken buharın çıkması için banyo ve mutfak pencerelerini açın
  • banyo ve mutfaklarda takılı olan vantilatörleri kullanın
  • her gün diğer odaların pencerelerini de açarak biraz havalandırın
  • tüp gazla çalışan ısıtıcı kullanmayın
  • nem biriken yüzeyleri silerek küf oluşmasını önleyin
  • havalandırma deliklerini tıkamayın.
Daha az nem üretin:

• mümkünse çamaşırlarınızı dışarıda kurutun, değilse iyi havalandırılan odalara asın
  • yemek yaparken tencerelerin üzerini kapatın
  • varsa, döner kazanlı çamaşır kurutucunuzun ağzını dışarı verin.
Evinizi sıcak tutun:

• ısı kaybını engellemek için önlem alın
  • arka planda hep düşük ısı olmasını sağlayın.

• Alıntı
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Rough_sea - avatarı
Rough_sea
Ziyaretçi
23 Mayıs 2009       Mesaj #4
Rough_sea - avatarı
Ziyaretçi
Sahibinden.com da bi rutubet giderici ürün satılıyor onu bi deneyin derim bende fiyatı uygun adı nem-tut.
gökmen yücel - avatarı
gökmen yücel
Ziyaretçi
29 Mayıs 2009       Mesaj #5
gökmen yücel - avatarı
Ziyaretçi
benimde evimin kuzeye bakan odalarında rutubet oluyordu. dolaplar içinde ki eşyalar çüreyecek kadar sıkıntı yaşıyordum. bu sorunu nasıl çözerim diye netten araştırırken nem alma cihazlarını buldum. çok farklı fiyatlar var, kaba taslak inceleyince de hemen hepsi aynı gibi görünüyor. ben 6200 die bir model aldım, fiyatı hem diğer ürünlere göre hem de satın aldığım yerdeki alternatif ürünlere göre yüksekti alırkende oldukca tereddütlerim vardı ama evimde ki rutubet sorununu bitirdi. incelemek isterseniz firmanın web adresi Tıklayınız!
Son düzenleyen Hi-LaL; 29 Mayıs 2009 19:01
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Kasım 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
nem alma cıhazların fiyatları
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ocak 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Size tavsiyem Nem alıcılar Konusunda dünya markası TROTEC firması avrupa çapında ve Türkiyede faaliyet göstermektedir.Her alan için çözümler sunan firma Problemin yerinde ücretsiz keşif yapmaktadır.
Size en uygun cihazı önereceklerdir.Aynı zamanda verilen cihaza iş yapma ve çözüm garantisi sunmaktadır.
Trotec: nem alıcı, nemlendirici,soğutma ünitesi, ölçme cihazları, İş çadırları
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ege bölgesinde yaşıyorum(İzmir). Evimde yoğun bir şekilde nem ve rutubet sorunu yaşadım. 10 yaşında ki oğlum alerjik astım hastası. Yapılan test sonuçlarında nem ve rutubetten dolayı oluşan küf mantarının sebeb olduğu teşhisi konuldu. Yaklaşık 4 ay önce tavsiye üzerine aldığım nem alma cihazı sayesinde nem ve rutubetten kurtuldum.Bu cihaz sayesinde de küf mantarı oluşmadığından dolayı oğlumun alerjik astım değerleri düştü.Daha rahat nefes alıyor. Yakın çevreme de bu cihazı tavsiye ettim alan herkez memnuniyetini dile getiriyor.
Bu ve benzeri sorunlarınız varsa firma sahibinin telefonunu veriyorum. Ali bey; 05428439494
Umarım sorununuzu çözersiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı

Rutubet nedir?

• Yemek yaparken, yıkanırken ve gaz kullanırken nem oluşur.
  • Bu nem, duvarlar, aynalar, duvardaki fayanslar, pencereler ve hatta bazı giysiler gibi soğuk yüzeyler üzerinde yoğunlaşır.
  • Nemli hava sıcaksa yükselir ve genelde tavana ya da üst katlardaki odalara giderek küf oluşmasına yol açar.
Rutubeti önlemek

Her evde nem birikebilir. Buna karşı önlem alabilirsiniz.
Nem fazlasını kontrol altında tutun:

• daha soğuk olan odalara buhar gitmesini önlemek için banyo ve mutfak kapılarını kapatın
  • yıkanırken ve yemek yaparken buharın çıkması için banyo ve mutfak pencerelerini açın
  • banyo ve mutfaklarda takılı olan vantilatörleri kullanın
  • her gün diğer odaların pencerelerini de açarak biraz havalandırın
  • tüp gazla çalışan ısıtıcı kullanmayın
  • nem biriken yüzeyleri silerek küf oluşmasını önleyin
  • havalandırma deliklerini tıkamayın.
Daha az nem üretin:

• mümkünse çamaşırlarınızı dışarıda kurutun, değilse iyi havalandırılan odalara asın
  • yemek yaparken tencerelerin üzerini kapatın
  • varsa, döner kazanlı çamaşır kurutucunuzun ağzını dışarı verin.
Evinizi sıcak tutun:

• ısı kaybını engellemek için önlem alın
  • arka planda hep düşük ısı olmasını sağlayın.

• Alıntı

slm eger kühlenme oluyorsa veya siyah siyah lekeler varsa duvarda havalandirmayla veya yemek buhariyla ilgili bir sey degil o lekeler bunlar dan dolayi gelmez ablacim evin yapisinda var sorun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Mayıs 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
www.nemtut.com sitesinde bu konu detaylı olarak ele alınıyor ve istenirse site üzerinden de kredi kartı ile alım yapılabiliyor. Ürünler işlevlerine bakılırsa oldukça hesaplı. Hala problem yaşayanların bilgisine.