Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Türkçede kullanılan Türkçe olmayan kelimelerin Türkçe karşılıkları nedir?
12 3
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir19:26, 12 Nisan 2011 
yabancı dillerden alınmış dilimize henüz yerleşmemiş kelimeler ve türkçe karşılıkları lütfen yardım edinnnnnnnnn
Cevap
Misafir08:56, 14 Nisan 2011 
Ne olur hemencecik yabancı dillerden dilimizde kullanılan kelimeleri ve anlamlarını yazın!
!
aksiyon,full,maxsimum vs. gibi bunlardan başka

-BULAMIYORUM-
Cevap
Misafir17:22, 25 Nisan 2011 
ben bunları istemıyom ingilizce kelimeleri turkçede değişmeyen kelımeleri istıyom mesela spiker diyoruz anlamı konuşmacı
Cevap
Misafir19:24, 9 Mayıs 2011 
Start Almak = Başlamak, Center = Merkez, Relax Olmak = Rahatlamak, Email = E-posta, Komünikasyon = İletişim, CV = Öz geçmiş, Okey = Tamam, Trend = Eğilim, Link = Bağlantı, Check Etmek = Kontrol Etmek, Full Time = Tam Gün, Part Time = Yarım Gün, Absürt = Saçma, Adapte Olmak = Uyum Sağlamak, Provoke Etmek = Kışkırtmak, Jenerasyon = Nesil-Kuşak, Objektif = Tarafsız, Deklare Etmek = Bildirmek, Star = Yıldız, Perspektif = Bakış Açısı, Partner = Eş, Mantalite = Anlayış
Cevap
Misafir16:05, 31 Mayıs 2011 
arkadaşlar lütfen yarın türkçe performans ödevimi teslimn etmem lazım bana dilimizde olmayan fakat kullandığımız yabancı kelimeler hakkında bir slogan yazarmısın herşeyi yaptım fakat slogan bulamadım lütfen bana yardım edın
Cevap
Misafir16:10, 31 Mayıs 2011 
ya tmm biliyorumda ben bunu değil bunu buldum yinede teşekurler ama ben slogan istedim bununla ılgılı yardımcı olursanız çok sevınırım
Cevap
Misafir16:12, 31 Mayıs 2011 
ya lütfen ben bunu istemedim ama yinede emeğinize teşekurler fakat ben bunun hakkında slogan istemiştim
Cevap
Misafir19:26, 2 Temmuz 2011 
ari, cüyend. de, duhül, dirgür gürgeşte,gaşi, gıl, iyal, kuneydil, cüyend,messeylemeponçuk, tağles,semend,tağles,teğanni,üş,büryan,yavi,zebihullah,zıvıstan, hemin, müptela,suyr,suir,sereban,yuyan, teferrüç.
Cevap
Misafir16:51, 18 Aralık 2011 
türkçe olmayan kelimelerin dilimize olan zararlarını yazsanız çkk memnune oluremm
Cevap
Misafir02:12, 29 Ocak 2012 
meraba arkadaşlar ben türk meyvesi olan kivinin kürtçe kelime adını çok merak ediyorumda acaba bilen yardımcı olan varsa oktay_sadi47@hotmail.com adresine meil atabilrmi... şimdiden teşekkürler
Cevap
12 3
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları